arena DESIGN 2017

Inaugurujący arenę DESIGN 2017 wykład poprowadziła Nipa Doshi z londyńskiego studia Doshi Levien. Na stoisku VIVA light premierowo pokazano lampy BLUBB Constantina Wortmanna zaprojektowane dla marki NEXT, a jury konkursu TOP DESIGN award 2017 wybrało 10 najlepiej zaprojektowanych produktów – taka była 9. edycja areny DESIGN. W tym roku blok targów MEBLE POLSKA, Home Decor i arena DESIGN odwiedziło ponad 21 tys. osób.

Organizatorzy arena DESIGN, od lat dbając o wysoki poziom wydarzenia, zapraszają do Poznania projektantów światowej sławy. W tym roku wykład inaugurujący targi poprowadziła Nipa Doshi. Doshi Levien jest międzynarodowym, uznanym studiem projektowym, które współpracuje m.in. z marką Moroso, Kvadrat, B & B Italia, Cappellini, Camper, Swarovski, Galerie KREO. Podczas arena DESIGN można było zobaczyć najważniejsze projekty studia, nagradzane w wielu konkursach branżowych, m.in. fotel Almora zaprojektowany dla marki B&B Italia (Wallpaper Design Awards 2015) czy fotel Cala (KETTAL) inspirowany kultowym Emanuelle, który może być zarówno meblem dekoracyjnym do salonu, jak i wygodnym siedziskiem ogrodowym. Na wystawie znalazł się także dywan RABARI z kolekcji Nani Marquina i fotele Armada, zaprojektowane dla marki Moroso.

 

Nipa Doshi w PolsceTo m.in. o współpracy z producentami w swojej prezentacji mówiła Nipa Doshi, która spotkała się z uczestnikami arena DESIGN w strefie FORUM pierwszego dnia. – Jestem szczęśliwa, że mogłam w Poznaniu zaprezentować nasze projekty. Do udziału w arenie DESIGN namówiła mnie Inga Sempé, która była tutaj gościem w ubiegłym roku. Cieszę się, że w Polsce, w Poznaniu, organizowane jest wydarzenie, które skupia się na promowaniu jakości, designu i produkcji – mówiła Nipa Doshi.


Premiery na arena DESIGN

arenie DESIGN już po raz trzeci towarzyszyła wystawa VIVA light. W tym roku w ramach ekspozycji – na ponad 400 metrach kwadratowych – można było zobaczyć takie marki oświetleniowe, jak: Barrisol, Emandes, Eugenius, Karboxx, Martin Eden, Next, Puraluce, Quasar, Room Service, Secto Design, Slamp, Vibia. Drugi dzień uświetniła także premiera lamp autorstwa Constantina Wortmanna, zaprojektowanych specjalnie dla marki NEXT przy ścisłej współpracy z polską hutą szkła. – Projektując lampę inspirowałem się kroplą, która uderzając w taflę wody przyjmuje właśnie taki kształt. Nazwa BLUBB to nic innego jak dźwięk, który towarzyszy temu zjawisku. Najtrudniejsze w procesie projektowym jest zawsze to, by w finalnym produkcie odzwierciedlony był nasz pierwotny pomysł. Wiadomo, że on rządzi się swoimi prawami i my – projektanci – zawsze musimy mieć na względzie kwestie techniczne każdego projektu, tak by pomysł mógł zostać zrealizowany – mówił podczas spotkania Constantin Wortmann.

 

arena design 2017Premierowy pokaz kolekcji mebli wypoczynkowych CORBU według projektu Grynasz Studio oraz paneli akustycznych GROOVE, zaprojektowanych przez Tomasza Augustyniaka, zaprezentowała w trakcie arena DESIGN firma Marbet Style. Warto dodać, że projekt paneli akustycznych został nagrodzony przez jury w konkursie TOP DESIGN award 2017 w kategorii „Elementy wyposażenia i wykończenia wnętrz” i można go było – wraz z 9 innymi nagrodzonymi produktami – zobaczyć na wystawie TOP DESIGN award. W tegorocznym programie znaleźć można było także różnorodne warsztaty – m.in. z odnawiania mebli.


W trakcie zajęć 12 osób na antresoli pawilonu 5 przez dwa dni dzielnie walczyło, by nadać nowe oblicze m.in. starym krzesłom (wideorelacja dostępna na blogu: http://rzucpanokiem.pl/arena-design-2017).

Blog targów MEBLE POLSKA, Home Decor i arena DESIGN odwiedziło w tym roku ponad 21 tys. osób. Kolejna, jubileuszowa 10. Edycja areny DESIGN odbędzie się w dniach 6-9 marca 2018 r.

Szczegółowe informacje: www.arenadesign.pl • MTM Ostróda 2017

  W dniach 5-8 września 2017 r. odbędzie się 44. edycja Międzynarodowych Targów Meblowych Ostróda 2017. Już teraz zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu zarówno wystawców, jak i wszystkich zainteresowanych nowinkami w branży meblarskiej i aranżacji wnętrz. Imprezie towarzyszyć będzie 4. edycja Targów Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli AMIA.   (...)

  Czytaj dalej »
 • Marka Ravon

  Ravon to polska marka wanien wolnostojących i umywalek, zbudowana na przyjacielskich relacjach, z ludźmi, których znamy oraz z którymi pracujemy od lat. Ravon ma więc polskie korzenie i ludzi stąd: lokalnych specjalistów-rzemieślników, którzy znają się na „dobrej robocie”. W naszych szeregach znaleźć można specjalistów w dziedzinie technologii kompozytowych, których wiedza i (...)

  Czytaj dalej »
 • Kamień jak malowany

  Kamienie towarzyszą ludzkości od zarania dziejów. Pierwotnie skały pełniły rolę schronienia, później tworzono z nich narzędzia, aż wreszcie stały się podstawowym surowcem budowlanym. Współcześnie stanowią popularny materiał aranżacyjny, wykorzystywany przede wszystkim na posadzkach we wnętrzach i ogrodach. Rozwój nowych technologii sprawił, że ich formę i strukturę przybrały dziś… panele, (...)

  Czytaj dalej »
 • Design oświetlenia tarasowego

  Któż z nas nie lubi spędzać wieczorów na tarasie – strefie relaksu, łączącej dom z otaczającym go ogrodem. Jednak o ile letnie miesiące, kiedy do późnych godzin popołudniowych możemy cieszyć się słońcem, sprzyjają przebywaniu na powietrzu, o tyle jesienią wolimy przenieść aneks wypoczynkowy do wnętrza budynku. Tymczasem jeżeli marzy nam się całoroczne przesiadywanie przed domostwem na wzór (...)

  Czytaj dalej »
 • Festiwal Wnętrz 2017

  FESTIWAL WNĘTRZ zaprasza! Tradycyjnie już inspiracją do identyfikacji wizualnej targów stał się kolor roku ogłaszany przez Instytut Pantone. W tym roku to świeży odcień zieleni – Greenery.Festiwal Wnętrz powstał z pasji do dobrego wzornictwa i szeroko pojętego designu. To targi łączące świat producentów, architektów wnętrz i projektantów sztuki użytkowej z osobami aktualnie urządzającymi (...)

  Czytaj dalej »

Design

Najcześciej czytane


Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter

    Zapisz się »