Wnętrze Otwarte by Justyna Smolec

W dniach 22-24 marca w Warszawie podczas Targów Światło zaaranżowana została przestrzeń WNĘTRZE OTWARTE wg projektu Architekt Justyny Smolec. „Naszym celem było pokazanie, jak za pomocą światła możemy wydobyć piękno materiałów i przedmiotów znajdujących się we wnętrzu oraz zaznaczyć  jak oświetlenie wpływa na klimat każdego miejsca i równocześnie na samopoczucie ludzi, którzy się w nim znajdują” – mówi autorka.

 


Architekci i projektanci biorący udział w panelach dyskusyjnych:


Katarzyna Rzehak – dyrektor kreatywna Instytutu Wzornictwa Przemysłowego
Dr Katarzyna Kowal – architekt, adiunkt na Politechnice Białostockiej
Daria Burlińska – projektantka, właścicielka marki DBWT.pl
Łukasz Kałasa – projektant, właściciel Kałasa Concept
Iwona Ławecka – Marczewska – redaktorka naczelna Dobrego Wnętrza
Marek Lorens – architekt Lorens Architecture & Design
Seweryn Nogalski – architekt, założyciel Beton House
Puff Buff Design – Anna Siedlecka i Radosław Achramowicz – projektanci
Prof. Michał Stefanowski – wykładowca na Wydziale Projektowania ASP WarszawaNa powierzchni około 70 m2 zaakcentowana została kuchnia z jadalnią, łazienka, pokój do wypoczynku i salon. We WNĘTRZU OTWARTYM Justyny Smolec rolę odgrywał każdy detal. Od pierwszego spojrzenia zachwycała znakomicie dobrana podłoga dębowa BARLINKA w dwóch wybarwieniach – naturalnym z kolekcji Designer Jean Marc Artisan i w odcieniu cytrynowego sorbetu z kolekcji Taste of Life oraz wysunięta na pierwszy plan sofa modułowa „Le Noir” ADRIANA FURNITURE. To tu odbywały się panele dyskusyjne z architektami, projektantami i ekspertami, którym przysłuchiwali się zwiedzający targi. Nad nimi górował świetlny napis WNĘTRZE OTWARTE bardzo starannie wykonany przez firmę MAAS&ROOS. Unosił się niby odręcznie naszkicowany i zawieszony w powietrzu jednocześnie oznaczając wyodrębnioną strefę.

 

Wnętrze Otwarte Justyny Smolec

 


Salon oświetlała bardzo interesująca lampa firmy NOWODVORSKI, złożona z czarnych powiązanych ze sobą prętów i sznurków zakończonych małymi czarnymi oprawkami oraz dwie nadmuchiwane lampy grupy PUFF-BUFF: białe Big Puff zarówno stojąca jak i wisząca. Największe jednak wrażenie robiła transparentna lampa „Aria” firmy SLAMP zaprojektowana przez Zahę Hadid. Mimo swojego dużego rozmiaru wygląda bardzo subtelnie i lekko. To wszytko dzięki rozświetlonym elementom bezbarwnego pleksi, z których jest zbudowana.

 


W centrum, uwagę przykuwał solidny drewniany stół firmy MONDOCASA, nad którym znakomicie prezentowała się lampa zaprojektowana przez Justynę Smolec dla firmy MY LAMP. Ta lampa, wykonana ze stalowych elementów ukrywających oprawy ledowe,  dobrze rozświetlała przestrzeń w czasie rozmów i dyskusji.  Na sąsiadującej  ścianie, patrząc na oprawy FORLIGHT, mieliśmy wrażenie, że widzimy zachmurzone niebo na zewnątrz. To tak jakby poprzez chmury wpadało  światło dzienne, bardzo przyjazne dla człowieka.

 

Wnętrze Otwarte na Targach Światło 2017

 


Za jadalnią podziwialiśmy kuchnię wykonaną z materiałów firmy PFLEIDERER a dokładnie fronty kuchenne z czarnej, matowej płyty laminowanej zestawionej z czarnym blatem Unico w dekorze Volcano, który przypomina naturalny, płomieniowany granit.  Tę część pięknie oświetlały trzy lampy „Aim” firmy FLOS. Na tle ciemnoszarej ściany kuchennej stała industrialna lampa REC.ON wykonana z części samochodowych. Dzięki swoim wypolerowanym technicznym elementom pięknie błyszczała w ciemnym otoczeniu. Absolutnym hitem okazały się być szerokie, czarne żaluzje polskiej firmy ANWIS.  Zza nich było widać było 2 pomieszczenia: małą łazienkę oraz miejsce relaksu. Główną  rolę w zaaranżowanej toalecie odgrywała  myjąca miska ustępowa – nowość firmy GEBERIT. Ciekawostką dla zwiedzających były bardzo cienkie świetlne panele OLEDWORKS zdobiące pokój wypoczynkowy, w którym znakomicie prezentował się obraz łódzkiego malarza Piotra Czajkowskiego. Całości dopełniały lampy stojące firmy Flos, które swoimi kształtami wzbogacały charakter wnętrza.

 


„Koncepcja WNĘTRZA OTWARTEGO narodziła się z konieczności rozmów o świadomym projektowaniu. O projektach, które niosą ze sobą wartość ponadczasową, które są wynikiem zrozumienia konkretnych potrzeb, a nie wynikiem chwilowej fascynacji czy mody. Targi oświetleniowe są znakomitym miejscem żeby tę ideę rozświetlić” – podsumowuje Justyna Smolec • MTM Ostróda 2017

  W dniach 5-8 września 2017 r. odbędzie się 44. edycja Międzynarodowych Targów Meblowych Ostróda 2017. Już teraz zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu zarówno wystawców, jak i wszystkich zainteresowanych nowinkami w branży meblarskiej i aranżacji wnętrz. Imprezie towarzyszyć będzie 4. edycja Targów Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli AMIA.   (...)

  Czytaj dalej »
 • Marka Ravon

  Ravon to polska marka wanien wolnostojących i umywalek, zbudowana na przyjacielskich relacjach, z ludźmi, których znamy oraz z którymi pracujemy od lat. Ravon ma więc polskie korzenie i ludzi stąd: lokalnych specjalistów-rzemieślników, którzy znają się na „dobrej robocie”. W naszych szeregach znaleźć można specjalistów w dziedzinie technologii kompozytowych, których wiedza i (...)

  Czytaj dalej »
 • Kamień jak malowany

  Kamienie towarzyszą ludzkości od zarania dziejów. Pierwotnie skały pełniły rolę schronienia, później tworzono z nich narzędzia, aż wreszcie stały się podstawowym surowcem budowlanym. Współcześnie stanowią popularny materiał aranżacyjny, wykorzystywany przede wszystkim na posadzkach we wnętrzach i ogrodach. Rozwój nowych technologii sprawił, że ich formę i strukturę przybrały dziś… panele, (...)

  Czytaj dalej »
 • Design oświetlenia tarasowego

  Któż z nas nie lubi spędzać wieczorów na tarasie – strefie relaksu, łączącej dom z otaczającym go ogrodem. Jednak o ile letnie miesiące, kiedy do późnych godzin popołudniowych możemy cieszyć się słońcem, sprzyjają przebywaniu na powietrzu, o tyle jesienią wolimy przenieść aneks wypoczynkowy do wnętrza budynku. Tymczasem jeżeli marzy nam się całoroczne przesiadywanie przed domostwem na wzór (...)

  Czytaj dalej »
 • Festiwal Wnętrz 2017

  FESTIWAL WNĘTRZ zaprasza! Tradycyjnie już inspiracją do identyfikacji wizualnej targów stał się kolor roku ogłaszany przez Instytut Pantone. W tym roku to świeży odcień zieleni – Greenery.Festiwal Wnętrz powstał z pasji do dobrego wzornictwa i szeroko pojętego designu. To targi łączące świat producentów, architektów wnętrz i projektantów sztuki użytkowej z osobami aktualnie urządzającymi (...)

  Czytaj dalej »

Design

Najcześciej czytane


Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter

    Zapisz się »