EXPO DOM 2017

Wiosenna edycja największych na Podkarpaciu 22. Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM 2017 oraz Targów Nieruchomości, które odbyły się w dniach 24-26 marca 2017 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej PODPROMIE w Rzeszowie, to największa tego typu impreza na Podkarpaciu. Swoje oferty zaprezentowało blisko 300 wystawców, a przez 3 dni targowe wystawę odwiedziło 14 tys. zwiedzających.

 

Na blisko 7 tys. mkw. pod dachem rzeszowskiej Hali PODPROMIE i dodatkowych 2 tys. mkw. powierzchni na zewnątrz, swoje oferty zaprezentowali producenci i dystrybutorzy materiałów budowlanych, wykończeniowych i instalacyjnych, mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz, pracownie projektowe, pracownie architektury krajobrazu, deweloperzy, pośrednicy w obrocie nieruchomościami oraz instytucje finansowe.

 

Wielu wystawców EXPO DOM 2017 oferowało energooszczędne lub ekologiczne rozwiązania czy też produkty. Prezentowano m.in. urządzenia pozwalające na wykorzystanie energii odnawialnej, jak kolektory słoneczne, systemy fotowoltaiczne i pompy cieplne. Były też ekologiczne paliwa z odpadów drzewnych i roślinnych.

 

Targi EXPO DOM 2017

Targi EXPO DOM 2017 adresowane były do osób, które planują budowę, remontują lub adaptują domy i mieszkania, a także aranżują wnętrze lub ogród. Oferta targowa adresowana była również do tych, którzy zastanawiają się, czy rozpocząć budowę czy kupić gotowy dom lub mieszkanie. Tegorocznym targom towarzyszył również IV Festiwal Ogrodów. To część wystawy, której wielbiciele zieleni nie mogli ominąć.

 

W odpowiedzi na liczne sygnały i oczekiwania zwiedzających uruchomiona została po raz kolejny Strefa Porad Architekta. W jednym miejscu można było spotkać doświadczonych architektów, specjalistów od projektowania obiektów kubaturowych oraz projektantów wnętrz, krajobrazu i zespołów urbanistycznych, którzy udzielali bezpłatnych porad.

 

EXPO DOM 2017

Tradycyjnie dla Wystawców zorganizowany został konkurs o Złoty Medal Podkarpackiego Rynku Budowlanego. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych materiałów i technologii oferowanych na targach. Patronat merytoryczny nad konkursem sprawowała Kapituła Konkursu, w skład której wchodzili przedstawiciele PZITB, PZITS, SARP, MTR.

 

Złote Medale Podkarpackiego Rynku Budowlanego otrzymały firmy:

 1. GREINPLAST SP. Z O.O. Krasne za GREINSTONE – dekoracyjny system posadzkowy GREINPLAST RSK.

 2. PPH KOSTRZEWA SP. J. Giżycko za KOCIOŁ EEI PELLETS 16 kW.

 3. PPHU SOLO Sobota Marcin Stalowa Wola za OKNO PCV SYSTEM LUFTHAUS.

 4. MARIOT Rzeszów za drzwi PARMAX XFAKTOR drewniane z aluminiową wkładką.

 5. PRO-FUND SP. Z O.O. SP. KOM. Nowa Dęba za RAMPĘ NASTAWNĄ – urządzenie pomocnicze do pokonywania różnic poziomów.

 6. REM II SP. Z O.O. Przemyśl reprezentowana przez BEMA-RES Marek Bednarz Rzeszów za OKNO ALUCLIP VENT SECURE.

  • INSTALACJE ON TOUR na Podkarpaciu

  Tegoroczne Instalacje On Tour, czyli eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI), zatrzymały się w miniony piątek (19 maja) na swoim drugim przystanku - wRzeszowie.Wśród startujących byli dwaj mistrzowie: Dariusz Piotrowski (Mistrz MPI 2014) oraz jego brat Adam Piotrowski (Mistrz MPI 2016).  Ostatecznie na podium stanęli: Alan Ferenc (3:11), drugi był Dariusz Piotrowski (3:14), a trzeci Tomasz Dryla (...)

  Czytaj dalej »
 • INSTALACJE ON TOUR wystartowały w Katowicach!

  W miniony piątek (12 maja) w Katowicach wystartowały Instalacje On Tour, czyli eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI 2018). W tym roku zmieniła się formuła zawodów: manualne stojaki instalacyjne zostały zamienione na wirtualną grę.   Konkursowe zadanie polega na zainstalowaniu przy pomocy dżojstika szeregu produktów w wirtualnym domu wyposażonym w konkretne instalacje. W Katowicach najlepiej z (...)

  Czytaj dalej »
 • Energooszczędność w standardzie

  W 2017 roku oferta okien FTP-V wzbogacona została o superenergooszczędny, dwukomorowy pakiet szybowy U4. Dzięki zastosowaniu nowego pakietu szybowego uzyskano współczynnik Uw okna o wartości 1,1 W/m2K, który spełnia warunki techniczne na 2021 rok.Wysoka jakośćFAKRO FTP-V U4 to bogato wyposażone okna klasy PROFI. Okna tej klasy na rynku wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz bardzo dobrymi parametrami (...)

  Czytaj dalej »
 • INSTALACJE ON TOUR 2017

  INSTALACJE ON TOUR, czyli eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI), do połowy września zostaną rozegrane w 15-stu miastach Polski m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi i Poznaniu. Konkursowe zadanie polegać będzie na wykonaniu, w jak najkrótszym czasie, szeregu czynności na wirtualnym modelu instalacji. – W każdej lokalizacji trójka najlepszych instalatorów otrzyma nagrody (...)

  Czytaj dalej »
 • FAKRO stawia na energooszczędność i ekologię

  FAKRO – wicelider na światowym rynku okien dachowych i schodów strychowych – dbając o każdy detal swoich innowacyjnych rozwiązań, nie pomija tak ważnego aspektu, jakim jest ekologia. Producent skupia się przede wszystkim na świadomym działaniu na rzecz ochrony środowiska. Zarówno produkty FAKRO, jak i proces ich produkcji, są energooszczędne i ekologiczne. Ekologiczna postawa wyraża się także poprzez (...)

  Czytaj dalej »

Dom

Najcześciej czytane


Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter

    Zapisz się »