Gotowe garaże

Kupno gotowego garażu, w odróżnieniu od tradycyjnej budowy, pozwala przede wszystkim zaoszczędzić klientowi czas i pieniądze. Co więcej, unikamy ,,budowlanego bałaganu" oraz mamy możliwość zakupu konstrukcji wraz z projektem architektonicznym, wymaganym do pozwolenia na budowę. Ponadto, montaż konstrukcji stalowej jest bardzo szybki i łatwy. Gotowe, wolnostojące garaże, oprócz konstrukcji betonowych, w razie potrzeby można zawsze przesunąć lub szybko zdemontować. Dzięki temu, iż taki obiekt gospodarczy jest nietrwale związany z gruntem, dla konstrukcji do 25 m2, w zależności od rozmieszczenia na działce, a także planu zagospodarowania przestrzennego terenu, wystarczy zgłoszenie do właściwego urzędu.

Wybierając gotowy garaż trzeba zwrócić uwagę na jego wymiar. Zgodnie z prawem budowlanym garaż powinien mieć wewnątrz minimalnie 5 m głębokości, 2,5 m szerokości, a w najniższym punkcie 2,2 m wysokości. Samochody typu kombi z hakiem mają około 4,8 m długości, więc przy zastosowaniu garażu pięciometrowego zostaje nam po 10 cm z każdej strony, co zdecydowanie ogranicza swobodę i parkowanie w tym przypadku nie jest niestety zbyt wygodne. Przy szerokości minimalnej, czyli 2,5 metra, wychodzenie z takiego samochodu nie będzie należało z pewnością do najłatwiejszych. Jeżeli garaż, oprócz swojej podstawowej funkcji ochrony samochodu przed warunkami atmosferycznymi, ma również pełnić funkcję pomieszczenia gospodarczego na różnego typu narzędzia, sprzęty czy meble, wówczas taka konstrukcja powinna mieć minimum 6 m głębokości i 4 m szerokości.

 

      

Ze względu na cenę oraz łatwość montażu, na rynku polskim wśród gotowych garaży od lat najbardziej popularne są konstrukcje blaszane. Ze względu na bardzo małe walory estetyczne i słabą konstrukcję w postaci nieocynkowanej kratownicy pokrytej blachą trapezową, potencjalni inwestorzy szukają równie łatwego, a także taniego rozwiązania, jak wspomniane konstrukcje blaszane. Ciekawą alternatywę stanowią przede wszystkim garaże betonowe, drewniane oraz konstrukcje stalowe tynkowane.


Garaże betonowe


Powstają po odlaniu betonem gotowej formy z podłożem i dachem, najczęściej klasy c25/30, co daje bardzo trwały oraz ciężki obiekt, wymagający do posadowienia głębokiego fundamentu na minimalną głębokość granicy przymarzania od 0,8 do 1,2 m. W celu postawienia gotowego monolitu trzeba użyć ciężkiego sprzętu, który musi wjechać na teren posesji, co może wiązać się z uszkodzeniem istniejącego podjazdu lub trawnika. Garaże betonowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest bardzo duża wytrzymałość na obciążenia. Można je zasypywać ziemią, a nawet nadbudowywać, jednakże cena takich konstrukcji jest wysoka i równa się z kosztami budowy garażu  murowanego, a często nawet je przewyższa.

 

 

Garaże drewniane


Bardzo u nas mało popularne rozwiązanie, ze względu na długi czas montażu, cenę oraz konieczność konserwacji drewna, jednakże garaże takie są bardzo estetyczne. Drewno zawsze wkomponuje się w otoczenie ogrodu, jest naturalnym izolatorem ciepła, a przy odpowiedniej konserwacji drewna, garaż posłuży nam przez wiele lat.

 

Garaże stalowe tynkowane


Jest to nowy typ garaży na naszym rynku, którymi warto się zainteresować przede wszystkim ze względu na przystępną cenę, szybkość i łatwość montażu oraz innowacyjną technologię krycia stali tynkiem. Estetyką nie odbiegają one od obiektów murowanych z elewacją akrylową. Ściany takiej konstrukcji garażowej najczęściej składają się z paneli stalowych o szerokości 20 cm i grubości 4 cm, wykonanych z blachy 0,7 mm. Ściany po złączeniu oraz zamknięciu w ramę na całej objętości, tworzą ścianę samonośną zewnętrznie płaską, wewnątrz natomiast, ściany takiego obiektu mają strukturę panelową. Przed chemicznym oraz mechanicznym przygotowaniem, na płaską stronę ściany, natryskiwany jest tynk gruboziarnisty. Dzięki temu obiekt wygląda jak murowany. Wewnątrz obiektu jest tynk drobnoziarnisty w kolorze białym. Konstrukcja taka może być wyposażona w różnego typu bramy garażowe: uchylne bądź segmentowe, drzwi gospodarcze czy okna. Dodatkowym elementem wyposażenia może być również wiata, która stanowi alternatywne miejsce parkingowe dla pojazdu, nie posiadającego własnego miejsca garażowego. Montaż konstrukcji polega na złożeniu gotowych, otynkowanych ścian, a także elementów nośnych dachu wraz z jego poszyciem oraz zakotwieniu ścian do podłoża. Przewidywany czas montażu konstrukcji waha się od jednego do kilku dni - w zależności od gabarytów danej konstrukcji. Istnieje również możliwość wykonania zabudowy szeregowej, co staje się doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza przy nowo powstających osiedlach mieszkaniowych.

 


http://www.dc-dask.eu/


 • INSTALACJE ON TOUR wystartowały w Katowicach!

  W miniony piątek (12 maja) w Katowicach wystartowały Instalacje On Tour, czyli eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI 2018). W tym roku zmieniła się formuła zawodów: manualne stojaki instalacyjne zostały zamienione na wirtualną grę.   Konkursowe zadanie polega na zainstalowaniu przy pomocy dżojstika szeregu produktów w wirtualnym domu wyposażonym w konkretne instalacje. W Katowicach najlepiej z (...)

  Czytaj dalej »
 • Energooszczędność w standardzie

  W 2017 roku oferta okien FTP-V wzbogacona została o superenergooszczędny, dwukomorowy pakiet szybowy U4. Dzięki zastosowaniu nowego pakietu szybowego uzyskano współczynnik Uw okna o wartości 1,1 W/m2K, który spełnia warunki techniczne na 2021 rok.Wysoka jakośćFAKRO FTP-V U4 to bogato wyposażone okna klasy PROFI. Okna tej klasy na rynku wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz bardzo dobrymi parametrami (...)

  Czytaj dalej »
 • INSTALACJE ON TOUR 2017

  INSTALACJE ON TOUR, czyli eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI), do połowy września zostaną rozegrane w 15-stu miastach Polski m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi i Poznaniu. Konkursowe zadanie polegać będzie na wykonaniu, w jak najkrótszym czasie, szeregu czynności na wirtualnym modelu instalacji. – W każdej lokalizacji trójka najlepszych instalatorów otrzyma nagrody (...)

  Czytaj dalej »
 • FAKRO stawia na energooszczędność i ekologię

  FAKRO – wicelider na światowym rynku okien dachowych i schodów strychowych – dbając o każdy detal swoich innowacyjnych rozwiązań, nie pomija tak ważnego aspektu, jakim jest ekologia. Producent skupia się przede wszystkim na świadomym działaniu na rzecz ochrony środowiska. Zarówno produkty FAKRO, jak i proces ich produkcji, są energooszczędne i ekologiczne. Ekologiczna postawa wyraża się także poprzez (...)

  Czytaj dalej »
 • Czyszczenie i regulacja wentylacji i klimatyzacji

  Konserwacja instalacji wentylacyjnych jest niezwykle istotna dla bezpieczeństwa domowników. Klimatyzacja i wentylacja mechaniczna (często z rekuperatorem) to systemy, które, podobnie jak samochód po przejechaniu określonej liczby kilometrów, wymagają gruntownego przeglądu. Warto dokonać oględzin instalacji, jeśli usłyszymy jej głośniejszą pracę czy zauważymy wkraplającą się na oknach wodę. Regulacja (...)

  Czytaj dalej »

https://www.youtube.com/watch?v=erhc2qbbokE&t=14s

Dom

Najcześciej czytane


Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter

    Zapisz się »

http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email

Współpraca
reiker
proservice
blueskypolska
lubdom
vivaogrod
minwax
solar
HomeKONCEPT
briggsandstatton
meblepl
norlys
design
korner
damixa
homedays
pikbijou
tk-lighting
Nicol
z500
Lumina-Deco
Km studio
kwazar
sofy24
Lirene
eccelent
USPA
BioBidet
kominflex
Vista Bella
maridex
afb
mtm_ostroda
elkamino
aranzacje_targi
Home Decor
Swiatlo
Pracownia Malarska Art-Emi
Zona Design
Targi Lipskie
Designers' Open
Husqvarna
estelia
meble24
whamaku
festiwal wnętrz

Living Room to ekskluzywny magazyn podejmujący tematy związane z wnętrzarstwem, w którym radzimy jak stylowo urządzić mieszkanie lub dom i gustownie je udekorować. Na łamach magazynu prezentujemy piękne, oryginalne aranżacje autorstwa uznanych architektów oraz relacje z polskich i międzynarodowych imprez branżowych.

Decoration & Design prezentuje najnowsze trendy we wzornictwie, architekturze oraz wnętrzarstwie, a także relacje z najważniejszych wydarzeń związanych ze światem designu. W magazynie nie brakuje prezentacji stylowych mebli, sprzętów, wnętrz mieszkalnych oraz samochodów. Architektura oraz design jeszcze nigdy nie były podane w tak przystępnej formie!

Dom Idealny, tajemniczy ogród i kwiaty. Podpowie na jakie kwestie należy zwrócić uwagę podczas projektowania, budowy i wykończenia domu oraz jak sprawić, żeby każdy z etapów przebiegał bezproblemowo. Proponujemy również ciekawe projekty budynków i ogrodów, a także porady pozwalające uniknąć błędów podczas remontowania czy przebudowy.

Comfort Life to magazyn poświęcony lifestylowi, z którego dowiesz się o współczesnych trendach w dziedzinie technologii, motoryzacji, mody, sportu i turystyki. Nasz tytuł to także przewodnik po rynku dóbr luksusowych – pokazujemy najlepsze marki, trendy i nowinki.


Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Media Creations. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Media Creations. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.