II Centralne Targi Budowlane Building Solutions

Fachowcy z branży budowlanej, inwestorzy, a także wszyscy planujący budowę lub remont domu czy mieszkania spotkali się na II Centralnych Targach Budowlanych Building Solutions w Ptak Warsaw Expo, gdzie na 35 tysiącach metrów kwadratowych można było zobaczyć najnowszą ofertę producentów artykułów budowlanych i wyposażenia wnętrz, a także narzędzi oraz maszyn budowlanych, zaprezentowanych przez 212 wystawców z całej Polski. Targi odbyły się w dniach 21-23 kwietnia w warszawskim Nadarzynie.


II Centralne Targi Budowlane Building Solutions 2017 były największą tego typu imprezą budowlaną w stolicy. Na 35 tys. metrów kwadratowych swoją ofertę pokazali m.in. STALCO, 3M POLAND, PERI POLSKA, NARZĘDZIOWNIA BIS, BOSH, FESTOOL, STANLEY, VIDOK, ALTRAD MOSTOSTAL SZALUNKI I RUSZTOWANIA, BERGERAT MONNOYEUR, DEFRO, EKSPORT PRODUKCJA IMPORT, GREINPLAST, IZODOM 2000 POLSKA, KOMATSU, KOSBUD BRACIA KOSIŃSCY KRAUSE, LAFARGE CEMENT, MARCHEWKA SCHODY – PODŁOGI – WNĘTRZA, MATECO PODESTY RUCHOME, NIBE-BIAWAR, RHEINZINK POLSKA, WERZALIT VERTRIBES GMBH, WYTWÓRNIA PARKIETÓW DĄBEX i XL TAPE INTERNATIONAL. W wydarzeniu wzięło udział kilkanaście tysięcy branżowych odwiedzających, w tym goście z zagranicy. Wystawę zwiedzali też uczniowie i studenci szkół i uczelni technicznych.

 

building solutions 2017

 
Targi były nie tylko miejscem budowania relacji handlowych, ale też wymiany doświadczeń i poszerzania wiedzy. Służyły temu targowe konferencje: „Rozwiązania systemowe wspierające ergonomię i bezpieczeństwo pracy podczas montażu i eksploatacji rusztowań” – przygotowana przez Polską Izbę Gospodarczą Rusztowań – oraz „Działania oraz programy wspierające poprawę warunków pracy i bezpieczeństwa na placu budowy”, zorganizowana przez ZZ Budowlani, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP, Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie oraz ZUS, prezentacja "Termomodernizacja – znaczenie i perspektywy” autorstwa firm BOLIX i BUDMAT oraz wykłady:„Komfort cieplny w kontekście posadzek drewnianych” Tadeusza Woźniaka, rzeczoznawcy w zakresie podłóg drewnianych i„Podłoga w dobrym stylu, czyli jak dobrać podłogę do wnętrza” autorstwa architekt i rzeczoznawcy parkieciarskiego Małgorzaty Okoń Grotowskiej. Firma RHEINZINK przez wszystkie trzy dni prowadziła szkolenia z serii "Dach od kuchni". W ramach targów odbyło się także Forum Uczelni Technicznych.

Pierwszego dnia targów, podczas uroczystej gali, przyznano nagrody w konkursie "Golden Helmet" I miejsce – EKSPORT PRODUKCJA IMPORT "NARZĘDZIOWNIA BIS" SP. Z O.O., II miejsce - 3M POLAND SP. Z O.O., III miejsce – PERI POLSKA. Wyróżnienia otrzymali: STALCO SP. Z O.O. S.K.A., ALTRAD MOSTOSTAL SZALUNKI I RUSZTOWANIA, PIONART, BERGERAT MONNOYEUR SP. Z O.O., PPU BUDREX, PRO SP. Z O.O., DHB SP. Z O.O i P GUM-SILL.

targi building solutions

 
Tereny inwestycyjne
Centralnym Targom Budowlanym Building Solutions 2017 towarzyszyły również Targi Terenów Inwestycyjnych Investate Poland, w ramach których odbyły się takie seminaria przybliżające m.in.: rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej w Polsce do 2020 roku i jej wpływ na atrakcyjność terenów inwestycyjnych, dotacje z Unii Europejskiej, rynek nieruchomości komercyjnych, wsparcie inwestycji z grantów rządowych. Podczas targów odbyła się też debata „Polska centrum logistycznym dla Europy Środkowo-Wschodniej”.

Budowlany show dla wszystkich
Targi Building Solutions 2017 uświetniło m.in. Starcie Szlifierzy 3M, podczas którego operatorzy szlifierek pokazali swoje umiejętności. Było dużo iskier i jeszcze więcej hałasu. Zwycięzca wygrał wycieczkę do USA. Kolejną potyczką – atrakcyjną zarówno dla profesjonalistów, jak i konsumentów – były rywalizacje operatorów maszyn budowlanych Big Bau Masters, zorganizowane przez Stowarzyszenie Operator. Efektywnie wyglądały również pokazy i testy możliwości narzędzi budowlanych w Tools Arenie, przygotowanej przez Bosch, Festool i Narzędziownię BIS. W sześciu strefach tematycznych: remontowo-budowlanej, stolarskiej, dekarskiej, obróbki betonu, obróbki stali oraz pomiarowej zaprezentowano pokazy obróbki różnych materiałów budowlanych. Profesjonalistów, a także zwykłych Kowalskich – zwolenników metody "zrób to sam" – zainteresowały też pokazy zabudowy suchej i mokrej autorstwa Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych.

 

 

 

Szczegóły na stronie: building-solutions.pl • INSTALACJE ON TOUR na Podkarpaciu

  Tegoroczne Instalacje On Tour, czyli eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI), zatrzymały się w miniony piątek (19 maja) na swoim drugim przystanku - wRzeszowie.Wśród startujących byli dwaj mistrzowie: Dariusz Piotrowski (Mistrz MPI 2014) oraz jego brat Adam Piotrowski (Mistrz MPI 2016).  Ostatecznie na podium stanęli: Alan Ferenc (3:11), drugi był Dariusz Piotrowski (3:14), a trzeci Tomasz Dryla (...)

  Czytaj dalej »
 • INSTALACJE ON TOUR wystartowały w Katowicach!

  W miniony piątek (12 maja) w Katowicach wystartowały Instalacje On Tour, czyli eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI 2018). W tym roku zmieniła się formuła zawodów: manualne stojaki instalacyjne zostały zamienione na wirtualną grę.   Konkursowe zadanie polega na zainstalowaniu przy pomocy dżojstika szeregu produktów w wirtualnym domu wyposażonym w konkretne instalacje. W Katowicach najlepiej z (...)

  Czytaj dalej »
 • Energooszczędność w standardzie

  W 2017 roku oferta okien FTP-V wzbogacona została o superenergooszczędny, dwukomorowy pakiet szybowy U4. Dzięki zastosowaniu nowego pakietu szybowego uzyskano współczynnik Uw okna o wartości 1,1 W/m2K, który spełnia warunki techniczne na 2021 rok.Wysoka jakośćFAKRO FTP-V U4 to bogato wyposażone okna klasy PROFI. Okna tej klasy na rynku wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz bardzo dobrymi parametrami (...)

  Czytaj dalej »
 • INSTALACJE ON TOUR 2017

  INSTALACJE ON TOUR, czyli eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI), do połowy września zostaną rozegrane w 15-stu miastach Polski m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi i Poznaniu. Konkursowe zadanie polegać będzie na wykonaniu, w jak najkrótszym czasie, szeregu czynności na wirtualnym modelu instalacji. – W każdej lokalizacji trójka najlepszych instalatorów otrzyma nagrody (...)

  Czytaj dalej »
 • FAKRO stawia na energooszczędność i ekologię

  FAKRO – wicelider na światowym rynku okien dachowych i schodów strychowych – dbając o każdy detal swoich innowacyjnych rozwiązań, nie pomija tak ważnego aspektu, jakim jest ekologia. Producent skupia się przede wszystkim na świadomym działaniu na rzecz ochrony środowiska. Zarówno produkty FAKRO, jak i proces ich produkcji, są energooszczędne i ekologiczne. Ekologiczna postawa wyraża się także poprzez (...)

  Czytaj dalej »

Dom

Najcześciej czytane


Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter

    Zapisz się »