Naturalnie w kolorach ziemi...

Prezentujemy przestrzeń dzienną domu jednorodzinnego, zamieszkałego przez trzy osoby: rodziców oraz nastoletnie dziecko. Rodzina chętnie przyjmuje gości, w związku z tym oczekiwała przestrzeni: funkcjonalnej, eleganckiej, ale zarazem  przytulnej, w której będzie mogła odpocząć, oraz spędzić czas w miłej atmosferze.

Inwestorzy cenią sobie naturalne materiały ich trwałość oraz piękno, a także dobroczynny wpływ na człowieka. Dlatego drewno, kamień i szkło... oraz tzw. kolory ziemi, w odcieniach brązu, beżu i bieli to motyw przewodni tego wnętrza. W centralnej części domu pojawia się akcent zieleni – bambus, mający szeroką symbolikę, przynoszący siłę, zdrowie i pomyślność rodzinie. Roślina umieszczona jest w podłużnej donicy z forniru, z wierzchu wypełnionej otoczakami kolory białego oraz czarnego. Motyw liści bambusa przeniesiony jest również na przegrodę szklaną między kuchnią i jadalnią w postaci delikatnego, półprzeźroczystego graweru. 

Przestrzeń jest otwarta, jej kolejne strefy /hol, jadalnia, kuchnia, salon/ wyznaczone są w sposób subtelny, a każda z tych stref urządzona jest w sposób bardzo przemyślany, a także optymalnie wygodny dla mieszkańców i ich gości.

Do domu wchodzimy przez niewielki wiatrołap z lustrem i szafą   na bieżące ubrania wierzchnie mieszkańców oraz odwiedzających ich gości. Za drzwiami wiatrołapu wita nas jasny przestrzenny hol. Stąd możemy kierować się na lewo do otwartej strefy dziennej domu lub na prawo, po schodach do strefy intymnej mieszkańców.  

  Wracamy na dół. Z holu widzimy centralnie usytuowany, piękny stół jadalny  zapraszająca domowników i gości do wspólnego posiłku. Stół przylega do kuchennej wyspy stanowiącej komodę „przebitą” wcześniej wspomnianą, półprzeźroczystą taflą szkła z motywem dekoracyjnym liści bambusa. Za taflą szkła, na komodzie od strony kuchni  położony jest biały blat z Corianu,  w formie litery L, na którym mieszkańcy mogą zjeść szybki posiłek lub wypić poranną kawę. Szafki kuchenne podobnie jak blaty są skontrastowane w kolorze białym z ciemnobrązowymi ścianami z forniru. Tylko wzdłuż blatu roboczego ułożona jest połyskująca płytka ceramiczna z serii Glass firmy Porcelanosa, o głębokim czekoladowym kolorze. Kuchnia jest prosta, ale skrywa w swoim wnętrzu bardzo praktyczny i wielofunkcyjny sprzęt AGD. Miedzy innymi płytę grzewczą o trzech funkcjach gotowania: na gaz, prąd oraz na  powierzchni do grillowania. Po kuchennych zmaganiach, warto odpocząć najpierw przy wykwintnym posiłku, a po nim w salonie mieszczącym się tuż obok jadalni. Tu do spoczynku zaprasza nas duża, skórzana sofa narożna z regulowanymi zagłówkami oraz wygodną powierzchnią do siedzenia. Tuż obok sofy stoi nietypowy stolik kawowy, z czarnego szkła o swobodnej formie, który dodaje ekstrawagancji temu wnętrzu. Wypoczynek na  tej przepastnej sofie umila  nam kominek lub zamiennie telewizor, zależnie od preferencji odpoczywających. Oba obiekty skomponowane są na jednej ścianie i tworzą idealnie zgraną kompozycję.  Obudowa kominka pokryta jest w całości białym łupkiem z Kwarcu, kontrast dla jego chropowatej struktury stanowi gładka rama z brązowego  marmuru /Forest Brown/.Rama ta okala palenisko kominka i przechodzi dalej wzdłuż ściany z telewizorem. Tu spotyka się z  fornirowaną ścianą stanowiącą tło dla telewizora.  

   Odrębność   salonu pokreślona jest ciemnobrązową podłogą z drewna Wenge wciętego w gładką powierzchnię, jasnego gresu  polerowanego pokrywającego pozostałą powierzchnię domu. Wcięty prostokąt ciemnobrązowej podłogi znajduje swoje odbicie na suficie w postaci wstawki z Barissolu, odbijającego przestrzeń salonu jak w lustrze, co daję wrażenie podwyższenia tej przestrzeni. Sufity podwieszane oraz związana z tym gra świateł stanowią bardzo ważny element wystroju tego wnętrza. Ukryte w suficie źródła światłą budują nastrój i dają ogromne możliwości sterowania nimi oraz ich natężeniem inteligentnym systemem sterującym bez konieczności wstawania z kanapy. Ważną rolę pełni również tkanina dekorująca okno, ukryta w szczelinie między oknem, a sufitem podwieszanym. Takie rozwiązanie jest alternatywą dla tradycyjnych karniszy, i maskuje mało estetyczne haczyki mocujące tkaninę. Całość daje wrażenie ozdobnej kurtyny odkrywającej lub zasłaniającej okna salonu, dając również ciekawe tło sofie wypoczynkowej.   

Jedynym oddzielnym pomieszczeniem parteru domu jest niewielka toaleta dla gości, która również utrzymana jest w takiej samej kolorystyce jak  pozostałe wnętrza. Tu dla wizualnego powiększenia pomieszczenia na ścianie za systemem spłukującym została zastosowana tafla lustra.  

Naturalne materiały oraz ich symbolika ujęta jest w proste, kubiczne formy nadające wnętrzu „nowoczesny rys”, a swoistego  szyku nadają, połyskujące dodatki: polerowana podłoga, powierzchnia lakierowanego mdfu w kuchni oraz kryształowe oświetlenie pełniące rolę eleganckiej biżuterii. • INSTALACJE ON TOUR na Podkarpaciu

  Tegoroczne Instalacje On Tour, czyli eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI), zatrzymały się w miniony piątek (19 maja) na swoim drugim przystanku - wRzeszowie.Wśród startujących byli dwaj mistrzowie: Dariusz Piotrowski (Mistrz MPI 2014) oraz jego brat Adam Piotrowski (Mistrz MPI 2016).  Ostatecznie na podium stanęli: Alan Ferenc (3:11), drugi był Dariusz Piotrowski (3:14), a trzeci Tomasz Dryla (...)

  Czytaj dalej »
 • INSTALACJE ON TOUR wystartowały w Katowicach!

  W miniony piątek (12 maja) w Katowicach wystartowały Instalacje On Tour, czyli eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI 2018). W tym roku zmieniła się formuła zawodów: manualne stojaki instalacyjne zostały zamienione na wirtualną grę.   Konkursowe zadanie polega na zainstalowaniu przy pomocy dżojstika szeregu produktów w wirtualnym domu wyposażonym w konkretne instalacje. W Katowicach najlepiej z (...)

  Czytaj dalej »
 • Energooszczędność w standardzie

  W 2017 roku oferta okien FTP-V wzbogacona została o superenergooszczędny, dwukomorowy pakiet szybowy U4. Dzięki zastosowaniu nowego pakietu szybowego uzyskano współczynnik Uw okna o wartości 1,1 W/m2K, który spełnia warunki techniczne na 2021 rok.Wysoka jakośćFAKRO FTP-V U4 to bogato wyposażone okna klasy PROFI. Okna tej klasy na rynku wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz bardzo dobrymi parametrami (...)

  Czytaj dalej »
 • INSTALACJE ON TOUR 2017

  INSTALACJE ON TOUR, czyli eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI), do połowy września zostaną rozegrane w 15-stu miastach Polski m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi i Poznaniu. Konkursowe zadanie polegać będzie na wykonaniu, w jak najkrótszym czasie, szeregu czynności na wirtualnym modelu instalacji. – W każdej lokalizacji trójka najlepszych instalatorów otrzyma nagrody (...)

  Czytaj dalej »
 • FAKRO stawia na energooszczędność i ekologię

  FAKRO – wicelider na światowym rynku okien dachowych i schodów strychowych – dbając o każdy detal swoich innowacyjnych rozwiązań, nie pomija tak ważnego aspektu, jakim jest ekologia. Producent skupia się przede wszystkim na świadomym działaniu na rzecz ochrony środowiska. Zarówno produkty FAKRO, jak i proces ich produkcji, są energooszczędne i ekologiczne. Ekologiczna postawa wyraża się także poprzez (...)

  Czytaj dalej »

Dom

Najcześciej czytane


Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter

    Zapisz się »