Sposób na utwardzenie nawierzchni

Wszelkie nawierzchnie sypkie – takie jak żwiry, grysy i inne kruszywa o różnych frakcjach – wymagają utrwalania na powierzchni, na której zostały użyte. Idealnie sprawdza się w tym celu system paneli Coregravel. Dzięki zastosowaniu paneli teren pozostaje naturalny architektonicznie oraz, co najważniejsze, jest stabilny.Kruszywo po zablokowaniu komórek panela sprawia, że żwir i grys zabezpieczone są przed koleinowaniem, czyli tak zwanym efektem tonięcia. A tak się właśnie dzieje w przypadku użytkowania żwiru i grysu bez stabilizatora. Dodatkowo budowlana geowłóknina, która wprasowana jest w część spodnią panela, zabezpiecza naszą nawierzchnię przed przerostami traw i chwastów, dzięki czemu nie grozi nam pielenie fug z mchu czy trawy. Geowłóknina zabezpiecza kruszywo również przed wciskaniem w podłoże i jest mocniejsza oraz lepiej przepuszczalna dla wody niż agrowłóknina. 
Każdy, kto ceni sobie naturalny krajobraz oraz materiały przyjazne środowisku, doceni panel Coregravel. To idealne rozwiązanie w aranżacji przestrzeni wokół domu. Nawierzchnie wykonane w ten sposób bardzo łatwo utrzymać w czystości. Wymaga to jedynie absolutnego minimum pracy. Większość użytkowników twierdzi, że właściwie wszystko czyści się samo, gdyż po każdorazowym opadzie deszczu powierzchnia zostaje automatycznie przemyta, a kurz, piasek, błoto i inne zabrudzenia przenikają przez kruszywo, nie pozostawiając plam ani śladów, jak to się dzieje na kostkach betonowych czy utwardzeniach asfaltowych. Dodatkowo zastosowany w panelu system "Slope Protection" sprawia, że panel poziomuje się na podłożu automatycznie, co oznacza bardzo dobrą elastyczność i bardzo dobre pokrycie nieidealnie wypoziomowanych powierzchni. Panel obojętny jest na środki chemiczne oraz promienie UV i, w zależności od modelu, produkowany jest z czystych materiałów produkcyjnych (polipropylen V) lub materiałów recyclingowych (polipropylen R). Bardzo istotną zaletą paneli jest również ich świetna przepuszczalność wody. Nawierzchnia wzmocniona panelem jest niemal w 100% przepuszczalna. Dzięki temu deszczówka przenika przez nią tak samo jak przy zwykłej nawierzchni żwirowej czy ziemi. Naturalna i ekologiczna nawierzchnia nie wymaga systemu odprowadzania wody deszczowej ani przyłączenia do komunalnych rozwiązań, a co za tym idzie nie zmusza nas do opodatkowania z tytułu odbioru wód opadowych. Aspekt ekonomiczny ma znaczenie nie tylko w wymiarze oszczędności. Panel bowiem umożliwia recykling wody opadowej – dzięki przenikaniu przez nawierzchnię deszczówka nie jest niepotrzebnie odprowadzana do kratek, ale dostaje się w głąb gleby, użyźniając ją.

Zalety wykorzystania systemu Coregravel do utwardzenia nawierzchni:
• montaż jest bardzo prosty, ułatwia go dodatkowo system poziomowania "Slope Protection";
• panele są lekkie, układają się bez problemów;
• niemal stuprocentowa przepuszczalność wody – nie trzeba martwić się o odprowadzanie deszczówki, przyłącza komunalne czy projekt drenażowy;
• kruszywo pozostaje stabilne, nie występuje efekt koleinowania; 
• nawierzchnia nie przerasta, ponieważ nie dopuszcza do tego wprasowana od spodu geowłóknina budowlana;
• nawierzchnia pozostaje jednolita, zabezpieczona przed wciskaniem kruszywa w podłoże;
• naturalny wygląd krajobrazu.

Zastosowanie
• naturalne dla krajobrazu ścieżki ekologiczne,
• place grillowe i ogrodowe,
• podjazdy do garaży,
• nawierzchnie ścieżek rowerowych,
• podjazdy na posesje,
• parkingi,
• ścieżki na polach golfowych,
• ścieżki zdrowia (w tym ścieżki dla niepełnosprawnych),
• wzmocnienie oczek wodnych,
• alejki przykościelne i cmentarne.

Montaż
Panele Coregravel układa się szybko i łatwo. Nie trzeba być fachowcem, aby samemu sobie doskonale poradzić z tym zadaniem. W zależności od  warunków terenowych, podłoża, przepuszczalności wody, obciążenia – należy zwrócić uwagę na odpowiednie przygotowanie i utwardzenie terenu. Przy inwestycjach takich jak przydomowe ścieżki żwirowe, place grillowe czy nawierzchnie altanek w przypadku terenu piaskowo-żwirowego najprawdopodobniej wystarczy wyrównanie i utwardzenie podłoża oraz rozłożenie i wypełnienie panela. Jeśli pracujemy nad ścieżką, należy rozpocząć układanie paneli od jednego z jej końców. Jeśli zaś utwardzamy plac, to zaczynamy od jednego z rogów. Zaczepy panel-panel muszą znajdować się u dołu i być zwrócone w kierunku układania. W przypadku układania wzdłuż istniejących krawędzi należy pamiętać o strefie dylatacyjnej i zachować odstęp od jednego do dwóch centymetrów. Ułatwieniem przy układaniu jest fakt, że arkusz panela ma rozmiar 1200 mm x 800 mm, co znacznie ułatwia i przyśpiesza ich układanie. 
Fachowa pomoc wykwalifikowanej firmy przyda się w przypadku wykonywania podjazdów czy parkingów.  Jeśli jednak zdecydujemy się zmierzyć osobiście również z tym zadaniem, należy podbudowę wykonać jak pod kostkę.

www.biobidet.pl


 • Czyszczenie i regulacja wentylacji i klimatyzacji

  Konserwacja instalacji wentylacyjnych jest niezwykle istotna dla bezpieczeństwa domowników. Klimatyzacja i wentylacja mechaniczna (często z rekuperatorem) to systemy, które, podobnie jak samochód po przejechaniu określonej liczby kilometrów, wymagają gruntownego przeglądu. Warto dokonać oględzin instalacji, jeśli usłyszymy jej głośniejszą pracę czy zauważymy wkraplającą się na oknach wodę. Regulacja (...)

  Czytaj dalej »
 • 26. Targi Bud-Gryf już za nami!

  W niedzielę 2 kwietnia zakończyła się 26. edycja targów budowlanych i energetycznych Bud-Gryf, organizowanych przez Żeglugę Szczecińską. Podczas trzech dni trwania wydarzenia halę MTS odwiedziło blisko 9 tysięcy osób! Tegoroczna edycja Bud-Gryfu pierwszy raz organizowana była przez Żeglugę Szczecińską. (...)

  Czytaj dalej »
 • Wiosenna odsłona targów SIBEX !

  W dniach 21-23 kwietnia 2017 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Targów Budowlanych SIBEX 2017.Targi SIBEX to jedna z najdłużej organizowanych przez Expo Silesia imprez targowych. Targi są doskonale znane mieszkańcom regionu, którzy tłumnie co roku je odwiedzają. W budowlanej części wystawy można zapoznać się nie tylko z najnowszymi materiałami (...)

  Czytaj dalej »
 • EXPO DOM 2017

  Wiosenna edycja największych na Podkarpaciu 22. Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM 2017 oraz Targów Nieruchomości, które odbyły się w dniach 24-26 marca 2017 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej PODPROMIE w Rzeszowie, to największa tego typu impreza na Podkarpaciu. Swoje oferty zaprezentowało blisko 300 wystawców, a przez 3 dni targowe wystawę odwiedziło 14 tys. (...)

  Czytaj dalej »
 • FAKRO na Dachu w Wielkim Mieście

  10 marca na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu Studenckiego połączonego z otwarciem wystawy pokonkursowej „Dach w Wielkim Mieście”. To już XVI edycja konkursu dla studentów, którą FAKRO objęło swoim wsparciem. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu projektu (...)

  Czytaj dalej »


Dom

Najcześciej czytane


Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter

    Zapisz się »

http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email

Współpraca
reiker
proservice
blueskypolska
lubdom
vivaogrod
minwax
solar
HomeKONCEPT
briggsandstatton
meblepl
norlys
design
korner
damixa
homedays
pikbijou
tk-lighting
Nicol
z500
Lumina-Deco
Km studio
kwazar
sofy24
Lirene
eccelent
USPA
BioBidet
kominflex
Vista Bella
maridex
afb
mtm_ostroda
elkamino
aranzacje_targi
Home Decor
Swiatlo
Pracownia Malarska Art-Emi
Zona Design
Targi Lipskie
Designers' Open
Husqvarna
estelia
meble24
whamaku
festiwal wnętrz

Living Room to ekskluzywny magazyn podejmujący tematy związane z wnętrzarstwem, w którym radzimy jak stylowo urządzić mieszkanie lub dom i gustownie je udekorować. Na łamach magazynu prezentujemy piękne, oryginalne aranżacje autorstwa uznanych architektów oraz relacje z polskich i międzynarodowych imprez branżowych.

Decoration & Design prezentuje najnowsze trendy we wzornictwie, architekturze oraz wnętrzarstwie, a także relacje z najważniejszych wydarzeń związanych ze światem designu. W magazynie nie brakuje prezentacji stylowych mebli, sprzętów, wnętrz mieszkalnych oraz samochodów. Architektura oraz design jeszcze nigdy nie były podane w tak przystępnej formie!

Dom Idealny, tajemniczy ogród i kwiaty. Podpowie na jakie kwestie należy zwrócić uwagę podczas projektowania, budowy i wykończenia domu oraz jak sprawić, żeby każdy z etapów przebiegał bezproblemowo. Proponujemy również ciekawe projekty budynków i ogrodów, a także porady pozwalające uniknąć błędów podczas remontowania czy przebudowy.

Comfort Life to magazyn poświęcony lifestylowi, z którego dowiesz się o współczesnych trendach w dziedzinie technologii, motoryzacji, mody, sportu i turystyki. Nasz tytuł to także przewodnik po rynku dóbr luksusowych – pokazujemy najlepsze marki, trendy i nowinki.


Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Media Creations. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Media Creations. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.