Sposób na utwardzenie nawierzchni

Wszelkie nawierzchnie sypkie – takie jak żwiry, grysy i inne kruszywa o różnych frakcjach – wymagają utrwalania na powierzchni, na której zostały użyte. Idealnie sprawdza się w tym celu system paneli Coregravel. Dzięki zastosowaniu paneli teren pozostaje naturalny architektonicznie oraz, co najważniejsze, jest stabilny.Kruszywo po zablokowaniu komórek panela sprawia, że żwir i grys zabezpieczone są przed koleinowaniem, czyli tak zwanym efektem tonięcia. A tak się właśnie dzieje w przypadku użytkowania żwiru i grysu bez stabilizatora. Dodatkowo budowlana geowłóknina, która wprasowana jest w część spodnią panela, zabezpiecza naszą nawierzchnię przed przerostami traw i chwastów, dzięki czemu nie grozi nam pielenie fug z mchu czy trawy. Geowłóknina zabezpiecza kruszywo również przed wciskaniem w podłoże i jest mocniejsza oraz lepiej przepuszczalna dla wody niż agrowłóknina. 
Każdy, kto ceni sobie naturalny krajobraz oraz materiały przyjazne środowisku, doceni panel Coregravel. To idealne rozwiązanie w aranżacji przestrzeni wokół domu. Nawierzchnie wykonane w ten sposób bardzo łatwo utrzymać w czystości. Wymaga to jedynie absolutnego minimum pracy. Większość użytkowników twierdzi, że właściwie wszystko czyści się samo, gdyż po każdorazowym opadzie deszczu powierzchnia zostaje automatycznie przemyta, a kurz, piasek, błoto i inne zabrudzenia przenikają przez kruszywo, nie pozostawiając plam ani śladów, jak to się dzieje na kostkach betonowych czy utwardzeniach asfaltowych. Dodatkowo zastosowany w panelu system "Slope Protection" sprawia, że panel poziomuje się na podłożu automatycznie, co oznacza bardzo dobrą elastyczność i bardzo dobre pokrycie nieidealnie wypoziomowanych powierzchni. Panel obojętny jest na środki chemiczne oraz promienie UV i, w zależności od modelu, produkowany jest z czystych materiałów produkcyjnych (polipropylen V) lub materiałów recyclingowych (polipropylen R). Bardzo istotną zaletą paneli jest również ich świetna przepuszczalność wody. Nawierzchnia wzmocniona panelem jest niemal w 100% przepuszczalna. Dzięki temu deszczówka przenika przez nią tak samo jak przy zwykłej nawierzchni żwirowej czy ziemi. Naturalna i ekologiczna nawierzchnia nie wymaga systemu odprowadzania wody deszczowej ani przyłączenia do komunalnych rozwiązań, a co za tym idzie nie zmusza nas do opodatkowania z tytułu odbioru wód opadowych. Aspekt ekonomiczny ma znaczenie nie tylko w wymiarze oszczędności. Panel bowiem umożliwia recykling wody opadowej – dzięki przenikaniu przez nawierzchnię deszczówka nie jest niepotrzebnie odprowadzana do kratek, ale dostaje się w głąb gleby, użyźniając ją.

Zalety wykorzystania systemu Coregravel do utwardzenia nawierzchni:
• montaż jest bardzo prosty, ułatwia go dodatkowo system poziomowania "Slope Protection";
• panele są lekkie, układają się bez problemów;
• niemal stuprocentowa przepuszczalność wody – nie trzeba martwić się o odprowadzanie deszczówki, przyłącza komunalne czy projekt drenażowy;
• kruszywo pozostaje stabilne, nie występuje efekt koleinowania; 
• nawierzchnia nie przerasta, ponieważ nie dopuszcza do tego wprasowana od spodu geowłóknina budowlana;
• nawierzchnia pozostaje jednolita, zabezpieczona przed wciskaniem kruszywa w podłoże;
• naturalny wygląd krajobrazu.

Zastosowanie
• naturalne dla krajobrazu ścieżki ekologiczne,
• place grillowe i ogrodowe,
• podjazdy do garaży,
• nawierzchnie ścieżek rowerowych,
• podjazdy na posesje,
• parkingi,
• ścieżki na polach golfowych,
• ścieżki zdrowia (w tym ścieżki dla niepełnosprawnych),
• wzmocnienie oczek wodnych,
• alejki przykościelne i cmentarne.

Montaż
Panele Coregravel układa się szybko i łatwo. Nie trzeba być fachowcem, aby samemu sobie doskonale poradzić z tym zadaniem. W zależności od  warunków terenowych, podłoża, przepuszczalności wody, obciążenia – należy zwrócić uwagę na odpowiednie przygotowanie i utwardzenie terenu. Przy inwestycjach takich jak przydomowe ścieżki żwirowe, place grillowe czy nawierzchnie altanek w przypadku terenu piaskowo-żwirowego najprawdopodobniej wystarczy wyrównanie i utwardzenie podłoża oraz rozłożenie i wypełnienie panela. Jeśli pracujemy nad ścieżką, należy rozpocząć układanie paneli od jednego z jej końców. Jeśli zaś utwardzamy plac, to zaczynamy od jednego z rogów. Zaczepy panel-panel muszą znajdować się u dołu i być zwrócone w kierunku układania. W przypadku układania wzdłuż istniejących krawędzi należy pamiętać o strefie dylatacyjnej i zachować odstęp od jednego do dwóch centymetrów. Ułatwieniem przy układaniu jest fakt, że arkusz panela ma rozmiar 1200 mm x 800 mm, co znacznie ułatwia i przyśpiesza ich układanie. 
Fachowa pomoc wykwalifikowanej firmy przyda się w przypadku wykonywania podjazdów czy parkingów.  Jeśli jednak zdecydujemy się zmierzyć osobiście również z tym zadaniem, należy podbudowę wykonać jak pod kostkę.


www.biobidet.pl


 • Pochłanianie dźwięków, redukcja pogłosu

    Istotnym aspektem akustyki budowlanej jest tworzenie odpowiedniego klimatu w projektowanych wnętrzach i nie chodzi tu tylko o specjalistyczne przestrzenie, typu sale koncertowe czy teatralne, gdzie projekt jest podporządkowany bardzo wymagającym założeniom, ale także prywatne domy czy miejsca użyteczności publicznej, jak choćby szkoły (w szczególności klasy i korytarze), otwarte przestrzenie biurowe czy hale (...)

  Czytaj dalej »
 • Doceń energetykę przyszłości

  Wykorzystanie energii elektrycznej i cieplnej z alternatywnych źródeł energii staje się coraz bardziej popularne i motywuje innych do uzyskania własnej niezależności energetycznej. Z tego powodu warto wziąć udział w 6. Edycji Międzynarodowych Targów Energii i Efektywności Energetycznej organizowanych w dniach 19 – 21 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI.       (...)

  Czytaj dalej »
 • Targi Nowy Dom Nowe MIESZKANIE za nami!

  Szanowni Państwo,serdecznie dziękujemy za udział w gdyńskiej edycji Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, które odbyły się w dniach 3-4 września 2016 roku w GDYNIA ARENA w Gdyni. Dziękujemy wszystkim Wystawcom, Patronom Honorowym i Medialnym oraz Organizacjom i Stowarzyszeniom za wsparcie merytoryczne i medialne kolejnej edycji Targów. Specjalne podziękowania składamy Partnerom Targów : firmie Domy Hybrydowe i (...)

  Czytaj dalej »
 • Zmień myślenie o fotowoltaice

  Świadome wykorzystanie fotowoltaiki jest istotne nie tylko dla środowiska naturalnego, ale także dla gospodarki, w tym dla własnych korzyści biznesowych, jak również bezpieczeństwa zaopatrzenia w energię. Podczas 6. Edycji Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej organizowanych przez REECO Poland w dniach 19-21 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI omówione zostaną (...)

  Czytaj dalej »
 • Zapraszamy na czwartą edycję Targów Mieszkaniowych

  Zapraszamy na czwartą edycję Targów Mieszkaniowych  Nowy DOM Nowe MIESZKANIE,  które odbędą się w dniach 3-4 września  na STADIONIE WROCŁAW! W dniach 3-4 września na wrocławskim Stadionie odbędzie się czwarta już edycja Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, czyli w pierwszy weekend po wakacjach nie lada gratka dla poszukujących własnego lokum za rozsądną cenę, w dobrej lokalizacji i (...)

  Czytaj dalej »


Dom

Najcześciej czytane


Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter

    Zapisz się »


Współpraca
solar
gepetto
HomeKONCEPT
briggsandstatton
meblepl
norlys
miker
design
korner
damixa
kominki
spf
homedays
casada
telerzeikubki
pikbijou
golden
baumart
drewdar
optimal
hydrosan
tk-lighting
Nicol
radox
klafs
z500
Lumina-Deco
Km studio
kwazar
sofy24
Lirene
abb
intellio
eccelent
blue-s
hotelodyssey
USPA
BioBidet
libella
happygift
kominflex
Vista Bella
maridex
arm poprostu lozka
afb
mtm_ostroda
marbetstyle
elkamino
a-z-decor
aranzacje_targi
Guido
BeBeauty
tendina
BranQ
Home Decor
Swiatlo
Pracownia Malarska Art-Emi
First BIKE
Zona Design
Targi Lipskie
Designers' Open
Aquaphor
Husqvarna
estelia
meble24
whamaku
festiwal wnętrz
ID Point
Beds.pl

Living Room to ekskluzywny magazyn podejmujący tematy związane z wnętrzarstwem, w którym radzimy jak stylowo urządzić mieszkanie lub dom i gustownie je udekorować. Na łamach magazynu prezentujemy piękne, oryginalne aranżacje autorstwa uznanych architektów oraz relacje z polskich i międzynarodowych imprez branżowych.

Decoration & Design prezentuje najnowsze trendy we wzornictwie, architekturze oraz wnętrzarstwie, a także relacje z najważniejszych wydarzeń związanych ze światem designu. W magazynie nie brakuje prezentacji stylowych mebli, sprzętów, wnętrz mieszkalnych oraz samochodów. Architektura oraz design jeszcze nigdy nie były podane w tak przystępnej formie!

Dom Idealny, tajemniczy ogród i kwiaty. Podpowie na jakie kwestie należy zwrócić uwagę podczas projektowania, budowy i wykończenia domu oraz jak sprawić, żeby każdy z etapów przebiegał bezproblemowo. Proponujemy również ciekawe projekty budynków i ogrodów, a także porady pozwalające uniknąć błędów podczas remontowania czy przebudowy.

Comfort Life to magazyn poświęcony lifestylowi, z którego dowiesz się o współczesnych trendach w dziedzinie technologii, motoryzacji, mody, sportu i turystyki. Nasz tytuł to także przewodnik po rynku dóbr luksusowych – pokazujemy najlepsze marki, trendy i nowinki.


Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Media Creations. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Media Creations. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.