Eko-ścieżki

System paneli do utrwalania nawierzchni sypkich, takich jak: każdego rodzaju żwiry, grysy i inne kruszywa o różnych frakcjach. Dzięki panelom Coregravel teren jest nie tylko naturalny architektonicznie, ale także stabilny. Kruszywo po zablokowaniu komórek panela sprawia, że żwir oraz grys zabezpieczony jest przed koleinowaniem, tak zwanym efektem tonięcia, co ma miejsce w przypadku użytkowania sypkich nawierzchni - bez stabilizatora. Budowlana geowłóknina, która wprasowana jest w część spodnią panela, dodatkowo zabezpiecza naszą nawierzchnię przed przerostami traw i chwastów, dzięki czemu nie grozi nam pielenie fug z mchu lub trawy. Geowłóknina zabezpiecza także kruszywo przed wciskaniem w podłoże. Jest ona materiałem mocnym, niemalże całkowicie przepuszczalnym dla wody. 

Dzięki panelom Coregravel teren jest nie tylko naturalny architektonicznie, ale także stabilny.


Przyjazny dla środowiska i idealny do aranżacji w każdej przestrzeni naturalnego krajobrazu - stabilizator nawierzchni, to doskonała alternatywa dla wszystkich ceniących sobie naturę oraz czystość. Nawierzchnia Coregravel w niektórych krajach nazywana jest samoczyszczącą, gdyż po każdorazowych opadach deszczu zostaje automatycznie przemyta, a kurz, piasek, błoto czy inne zabrudzenia przenikają kruszywo i nie pozostawiają plam oraz śladów. Dodatkowo zastosowany w panelu system "Slope Protection" auto poziomuje się na podłożu, co oznacza bardzo dobrą elastyczność a także pokrycie nieidealnie wypoziomowanej powierzchni. Panel obojętny jest na środki chemiczne oraz promienie UV. W zależności od modelu produkowany jest z czystych materiałów produkcyjnych (polipropylen V) lub materiałów recyclingowych (polipropylen R).
Bardzo ważną zaletą paneli jest ich świetna przepuszczalność wody. Nawierzchnia wzmocniona panelem jest niemal w 100% przepuszczalna i sprawia, że woda (padający deszcz) przenika przez nią tak samo jak przy zwykłej nawierzchni żwirowej czy ziemi. Dzięki temu nasza naturalna Eko - nawierzchnia nie wymaga systemu odprowadzania wody deszczowej (brak konieczności projektu drenażowego) oraz przyłączenia do komunalnych rozwiązań, a co za tym idzie nie zmusza nas do opodatkowania z tytułu odbioru wód opadowych. Ten aspekt ekonomiczny to nie tylko oszczędności związane z podatkiem i systemem odprowadzania deszczówki. To także recycling wody opadowej - dzięki przenikaniu nawierzchni deszczówka przedostaje się w głąb gleby, gdzie jeszcze bardziej ją użyźnia. Jednocześnie nie jest odprowadzana niepotrzebnie do kratek.

Zastosowanie:
1. Naturalne dla krajobrazu Eko - ścieżki,
2. Place grillowe i ogrodowe.
3. Podjazdy do garaży. 
4. Nawierzchnie ścieżek rowerowych.
5. Podjazdy na posesje.
6. Parkingi.
7. Ścieżki na polach golfowych.
8. Ścieżki zdrowia (w tym ścieżki dla niepełnosprawnych).
9. Wzmocnienie oczek wodnych.
10. Alejki przykościelne i cmentarne.

Kruszywo po zablokowaniu komórek panela sprawia, że żwir oraz grys zabezpieczony jest przed koleinowaniem, tak zwanym efektem tonięcia, co ma miejsce w przypadku użytkowania sypkich nawierzchni - bez stabilizatora.

Montaż:
Panele Coregravel układa się szybko, łatwo i bez żadnego fachowego przygotowania. W zależności od warunków terenowych, np. podłoże, przepuszczalność wody, obciążenie - należy zwrócić uwagę na odpowiednie przygotowanie oraz utwardzenie terenu. Przy inwestycjach typu: przydomowe ścieżki żwirowe, place grillowe czy nawierzchnie altanek a także w przypadku terenu piaskowo – żwirowego - wystarczającym może być wyrównanie i utwardzenie podłoża oraz rozłożenie i wypełnienie panela. Układanie paneli należy rozpoczynać zawsze w rogu lub w przypadku ścieżek zaczynając od jednego z końców. Zaczepy typu panel – panel, muszą znajdować się u dołu i być zwrócone w kierunku układania. W przypadku układania wzdłuż istniejących krawędzi należy zachować odstęp od 1cm do 2 cm - strefa dylatacyjna. Ułatwieniem przy układaniu jest fakt, że arkusz panela jest rozmiaru 1200 mm x 800 mm, co znacznie ułatwia a także przyśpiesza ich układanie. W przypadku wykonania podjazdów oraz parkingów, warto zwrócić się o fachową pomoc do wykwalifikowanej firmy ogrodowej lub brukarskiej. Jeśli zaś zdecydujemy się na wykonanie we własnym zakresie, najlepiej jest przyjąć wykonanie podbudowy, jak pod kostkę.


www.plast-team.com


 • KONKURS Moja Przestrzeń POZBRUK

  Kultowa ciężarówka POZBRUK rusza w Polskę z mnóstwem atrakcji na pokładzie dla całych rodzin. Podczas postojów ciężarówki każdy będzie miał możliwość wzięcia udziału w konkursie Moja Przestrzeń POZBRUK. Wystarczy dołączyć do nas podczas jednego z postojów i na miejscu wypełnić formularz (...)

  Czytaj dalej »
 • Aranżacja tarasu

  Funkcjonalna aranżacja tarasu nie jest łatwa. Piękny, wygodny, otoczony bujną zielenią taras jest marzeniem wszystkich posiadaczy domu. Niespieszna poranna kawa, spokojne popołudnie z ciekawą lekturą czy radosne zabawy z dziećmi lub towarzyskie spotkania z przyjaciółmi – któż nie oddałby wiele, by móc przeżywać wszystkie te chwile w wyjątkowym miejscu?   Aranżacja tarasu to niezwykle istotny (...)

  Czytaj dalej »
 • Zakładanie trawnika

  Zakładanie trawnika nie jest trudnym doświadczeniem. Wystarczy niewiele wysiłku, by podwórko i ogród prezentowały się schludnie, czysto, pięknie. kilka narzędzi, trochę pracy i gotowe! Trawnik założony. Szybkość wzrostu trawy gwarantuje niemal natychmiastowe efekty, którymi, przy odpowiedniej pielęgnacji zielonego kobierca, możemy cieszyć się przez lata. Botanicy oraz projektanci zieleni jako definicję (...)

  Czytaj dalej »
 • Kwiaty w ogrodzie według zasad feng shui

  O tym, że poczucie wewnętrznej harmonii odgrywa istotną rolę w naszym życiu z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, iż jednym z głównych czynników prowadzących do osiągnięcia duchowego spokoju może stać się odpowiednio zaadaptowane otoczenie. To podstawowe założenie feng shui, wykorzystywane nie tylko w przypadku projektowania domów i wnętrz, ale (...)

  Czytaj dalej »
 • Jesienne porządki

  Posiadanie własnego ogrodu wiąże się z dużą przyjemnością i satysfakcją, ale także z koniecznością wytężonej pracy w nim niemal przez cały rok. Kiedy za oknem robi się szaro, a my najchętniej nie opuszczalibyśmy ciepłego wnętrza domu, wokół budynku czeka nas jeszcze mnóstwo pracy. Warto jednak odpowiednio przygotować ogród na zimę, aby wiosną móc cieszyć się zachwycającymi efektami. (...)

  Czytaj dalej »

https://www.youtube.com/watch?v=erhc2qbbokE&t=14s

Ogród

Najcześciej czytane


Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter

    Zapisz się »

http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email

Współpraca
reiker
proservice
blueskypolska
lubdom
vivaogrod
minwax
solar
HomeKONCEPT
briggsandstatton
meblepl
norlys
design
korner
damixa
homedays
pikbijou
tk-lighting
Nicol
z500
Lumina-Deco
Km studio
kwazar
sofy24
Lirene
eccelent
USPA
BioBidet
kominflex
Vista Bella
maridex
afb
mtm_ostroda
elkamino
aranzacje_targi
Home Decor
Swiatlo
Pracownia Malarska Art-Emi
Zona Design
Targi Lipskie
Designers' Open
Husqvarna
estelia
meble24
whamaku
festiwal wnętrz

Living Room to ekskluzywny magazyn podejmujący tematy związane z wnętrzarstwem, w którym radzimy jak stylowo urządzić mieszkanie lub dom i gustownie je udekorować. Na łamach magazynu prezentujemy piękne, oryginalne aranżacje autorstwa uznanych architektów oraz relacje z polskich i międzynarodowych imprez branżowych.

Decoration & Design prezentuje najnowsze trendy we wzornictwie, architekturze oraz wnętrzarstwie, a także relacje z najważniejszych wydarzeń związanych ze światem designu. W magazynie nie brakuje prezentacji stylowych mebli, sprzętów, wnętrz mieszkalnych oraz samochodów. Architektura oraz design jeszcze nigdy nie były podane w tak przystępnej formie!

Dom Idealny, tajemniczy ogród i kwiaty. Podpowie na jakie kwestie należy zwrócić uwagę podczas projektowania, budowy i wykończenia domu oraz jak sprawić, żeby każdy z etapów przebiegał bezproblemowo. Proponujemy również ciekawe projekty budynków i ogrodów, a także porady pozwalające uniknąć błędów podczas remontowania czy przebudowy.

Comfort Life to magazyn poświęcony lifestylowi, z którego dowiesz się o współczesnych trendach w dziedzinie technologii, motoryzacji, mody, sportu i turystyki. Nasz tytuł to także przewodnik po rynku dóbr luksusowych – pokazujemy najlepsze marki, trendy i nowinki.


Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Media Creations. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Media Creations. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.