Świecąca kostka brukowa

Czy kiedykolwiek podczas spaceru brukowaną uliczką zastanawiali się Państwo nad materiałem, z jakiego jest wykonana? Nad kształtem lub formą bruku? Zapewne nie. W dodatku w dzieciństwie nie raz słyszeliśmy: „Patrz przed siebie!”, „Patrz pod nogi”, „Miej oczy dookoła głowy!” – gdzie w takim razie powinniśmy patrzeć? Odpowiem: należy patrzeć uważnie, by spostrzec to, co najciekawsze!

A najciekawsze są zazwyczaj detale, szczegóły, których czasem nie zauważamy w codziennym pośpiechu. Chodzi nam konkretnie o kostkę brukową. Lecz nie jest to „zwykła” kostka, której fakt istnienia zasugerowałam na początku, a świecąca kostka brukowa LED RGB.


Czym jest LED RGB?


Aby przejść do ciekawostek związanych ze wspomnianym przeze mnie przedmiotem, wypada go krótko zaprezentować. Kostka LED RGB jest świecącym produktem służącym do dekoracji ulic, tarasów, domów i ogrodów. Kształt kostki jest dopasowany do obowiązujących standardów, dlatego bezproblemowo współgra z typowymi kostkami brukarskimi.
Na czym polega niezwykłość?


Odpowiedź na powyższe pytanie jest krótka: na świetle!

Teraz można przejść do konkretów. Jak już wcześniej zostało wspomniane, kostka LED RGB jest kostką świecącą. Należy teraz wyobrazić sobie jej funkcjonowanie. Gdy już zostanie umiejscowiona w dowolnie wybranym przez nas miejscu, my – użytkownicy - za pomocą specjalnego pilota jesteśmy w stanie kontrolować jej aktywność świetlną. LED RGB jest dostępna w siedmiu kolorach: fioletowym, czerwonym, błękitnym, żółtym, zielonym i niebieskim. I tylko od nas zależy, jaki kolor wybierzemy, zależnie od humoru, nastawienia czy okazji. Być może potrzebujemy spokoju i wyciszenia – wtedy niezbędna staje się zieleń. Gdy chcemy stworzyć zaś nastrój romantyczny  – doskonale sprawdza się czerwień. Wszystko zależy od naszych upodobań. Dodatkowo dysponujemy możliwością zmiany koloru w dowolnym momencie lub ustalenia płynnego przenikania się wyżej wspomnianych barw.
Cele i funkcje


Oprócz walorów estetycznych kostki pełnią również funkcje użyteczne. Można je zastosować jako wyznacznik dróg dojazdowych, element stopni, jako rozdzielenie miejsc parkingowych, ścieżek, deptaków czy placów. Szeroki wybór jest utożsamiany ze wspomnianą już wcześniej, lecz warto to podkreślać – dowolnością. Jeśli właściciel kostki brukowej ma ochotę, może zastosować LED RGB jako oświetlenie tarasu, drogi. Może zastosować kilka pojedynczych sztuk, może również poważyć się o bogaty ciąg świetlny. Dowolność kompozycji – w tym dość artystycznym porównaniu nie ma przesady. Mając do dyspozycji kostkę LED RGB i odrobinę wyobraźni, możemy tworzyć małe lub większe, innowacyjne, designerskie połączenia i zestawy. To nowoczesny sposób na podkreślenie i wydobycie oryginalności domu, tarasu, ogrodu.
Kilka niezbędnych informacji


Warto w tym miejscu pokrótce zwrócić uwagę na sposób funkcjonowania kostki. Co na pewno budzi wątpliwości, to odporność i wytrzymałość. I od razu możemy owe wątpliwości rozwiać. Kostka LED RGB jest wytrzymała na nacisk (do 8 ton), dlatego nie zagrażają jej ani ludzkie stopy ani koła samochodów czy ciężarówek. Również nie groźne jej są wszelkie żywioły. Dzięki specjalnym konstrukcjom, potwierdzonym odpowiednimi certyfikatami, świecąca kostka jest odporna zarówno na wilgoć, jak i wodę oraz wysoką i niską temperaturę. Jeśli natomiast mowa o montażu i ten nie powinien budzić obaw użytkowników – połączenie specjalnych złączek nie wymaga specjalistycznej wiedzy, więc całość wykonania: od pomysłu do efektu może być przeprowadzona indywidualnie.


Czy tylko kostka?


Podkreślana już wielokrotnie dowolność ma miejsce również w szerszym polu zastosowań. Gdyż oprócz prezentowanej już wcześniej wielowymiarowej i funkcjonalnej kostki brukowej LED RGB, spotkamy się jeszcze z wieloma innymi różnorodnymi produktami działającymi na identycznych zasadach.
Tak jak kostka może służyć do ozdoby tarasów, schodów czy wjazdów, tak wspomniane poniżej produkty stanowią już czyste elementy artystyczno-świetlnej sztuki dekoratorskiej. Możemy zacząć od kolorowych halogenów oświetlających nasz dom od zewnątrz lub, jeśli sobie tego życzymy, również od wewnątrz – w kuchni, łazience, sypialni, w przedsionku, na schodach czy sufitach. Jeśli jednak planujemy efektywniejsze skupienie uwagi w tematyce ogrodowej, możemy wykorzystać świecące donice, będące same w sobie ozdobą lub stanowiące uzupełnienie całości. Kolejnym elementem są świecące kamienie - stanowiące, jak wspomniane wcześniej donice – ozdobę same w sobie. Tu także pojawia się dowolność z możliwością ich użycia. Zatopione na przykład w oczku wodnym są ciekawym urozmaiceniem i interesującą formą podświetlenia. A to wszystko to tylko część z bogatej oferty dostępnych na rynku produktów świetlnych.

Podsumowując, czym jest kostka LED RGB? Niewątpliwie połączeniem efektywności z użytecznością, zabawy z tworzeniem i tworzenia z zabawą. To funkcjonalna nowoczesność! • Zioła w ogrodzie

  Samodzielnie wyhodowane w ogrodzie zioła – świeża kolendra, rozmaryn, koperek czy mięta prosto z krzaczka – nie muszą być wyłącznie marzeniem. Oprócz uprawiania ziół w doniczkach na balkonie czy kuchennym parapecie, możemy również zasadzić je na rabatce. Najpopularniejsze i łatwe w uprawie są szczypiorek, pietruszka naciowa i wspomniany koperek. To także rośliny, bez których duża część (...)

  Czytaj dalej »
 • KONKURS Moja Przestrzeń POZBRUK

  Kultowa ciężarówka POZBRUK rusza w Polskę z mnóstwem atrakcji na pokładzie dla całych rodzin. Podczas postojów ciężarówki każdy będzie miał możliwość wzięcia udziału w konkursie Moja Przestrzeń POZBRUK. Wystarczy dołączyć do nas podczas jednego z postojów i na miejscu wypełnić formularz (...)

  Czytaj dalej »
 • Aranżacja tarasu

  Funkcjonalna aranżacja tarasu nie jest łatwa. Piękny, wygodny, otoczony bujną zielenią taras jest marzeniem wszystkich posiadaczy domu. Niespieszna poranna kawa, spokojne popołudnie z ciekawą lekturą czy radosne zabawy z dziećmi lub towarzyskie spotkania z przyjaciółmi – któż nie oddałby wiele, by móc przeżywać wszystkie te chwile w wyjątkowym miejscu?   Aranżacja tarasu to niezwykle istotny (...)

  Czytaj dalej »
 • Zakładanie trawnika

  Zakładanie trawnika nie jest trudnym doświadczeniem. Wystarczy niewiele wysiłku, by podwórko i ogród prezentowały się schludnie, czysto, pięknie. kilka narzędzi, trochę pracy i gotowe! Trawnik założony. Szybkość wzrostu trawy gwarantuje niemal natychmiastowe efekty, którymi, przy odpowiedniej pielęgnacji zielonego kobierca, możemy cieszyć się przez lata. Botanicy oraz projektanci zieleni jako definicję (...)

  Czytaj dalej »
 • Kwiaty w ogrodzie według zasad feng shui

  O tym, że poczucie wewnętrznej harmonii odgrywa istotną rolę w naszym życiu z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, iż jednym z głównych czynników prowadzących do osiągnięcia duchowego spokoju może stać się odpowiednio zaadaptowane otoczenie. To podstawowe założenie feng shui, wykorzystywane nie tylko w przypadku projektowania domów i wnętrz, ale (...)

  Czytaj dalej »

Ogród

Najcześciej czytane


Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter

    Zapisz się »