Lifestyle

Podróże

Podniebny luksus

Tekst Karolina Miszczuk

2015-05-19

Kolekcja samochodów Aston Martin, willa w Miami Beach czy własny jacht nikogo nie dziwi. A czym, w takim otoczeniu, mogą nas zaskoczyć producenci samolotów? Odrzutowce i samoloty na sprzedaż lub czarter robią furorę i mogą kosztować od kilkunastu do kilkuset milionów dolarów. Dlaczego najbogatsi decydują się na godzinę luksusowego lotu za 25 tysięcy dolarów? Odpowiedź w poniższym artykule.

 

Sypialna, salon, ogromna łazienka z prysznicem, ciepłe spa czy pokój widokowy ze szklaną podłogą to nowoczesny standard w apartamentach. Jednak producenci samolotów uznali, że normy te z powodzeniem przenieść można na pokład samolotu. Wspaniałe pomieszczenia i zapierający dech w piersiach design to podstawowe elementy drogich samolotów i odrzutowców urozmaiconych kosztownymi kosmetykami, daniami przygotowywanymi przez najlepszych kucharzy i dodatkami od znanych projektantów.

 

Dodatkowym udogodnieniem dla podróżujących może być... garaż. Standardowy garaż z wejściem do domu nie robi na nikim większego wrażenia. Jeśli jednak chodzi o garaż w samolocie, to zdania są podzielone. Dla niektórych będzie to dodatkowy atut, umożliwiający zabranie własnego samochodu w międzykontynentalną podróż, a dla innych będzie stanowiło to zbędny element, udowadniający jedynie, że ludzie mogą niepotrzebnie zatracić się w luksusie. Nie ukrywajmy jednak, że choć jest to szalony pomysł, to mimo wszystko równie funkcjonalny.

 

 

Po co przechowywać obrazy na ścianach w salonie czy w sejfie, kiedy możemy z powodzeniem sprawić sobie prywatne muzeum z samolocie? To kolejne szaleństwo, jakie możemy sobie zafundować w cenie własnego samolotu. Dodatkowa jadalnia sprawi, że jedzenie przygotowane w kuchni samolotu będzie smakowało „nieziemsko”. Gdy zmęczy nas spoglądanie na dzieła sztuki, możemy wyciągnąć się wygodnie w kabinie do snu lub po prostu w pokładowej sypialni. Wszelkie udogodnienia sprawią, że w powietrzu poczujemy się jak we własnym domu.

 

Po pełnym odpoczynku śnie możemy odświeżyć się w łazience. Jej wystrój nie musi być jednak nudny. Złoty kran, granitowe blaty i wszechobecne drewno prezentują się niezwykle elegancko, a większe okno zapewni nam dodatkowe wrażenia podczas odświeżającej kąpieli wśród chmur. Poranna toaleta nad oceanem będzie urozmaicona niezwykłą armaturą w złocie, a szlachetny kamień pozwoli na zachowanie czystości i estetyki przez długi czas.

 

Czy bezpieczeństwo musi być nudne? Oczywiście, że nie. Wygodne siedzenia samolotu, zaopatrzone w minibarki, podstawki do napojów i stylowe zagłówki z telewizorami to typowe wyposażenie w pierwszej klasie. Zaskakującą personalizację stanowią bogato zdobione pasy bezpieczeństwa. Ich zapięcia mogą być wykonane z 24-karatowego złota.

 

 

A pościel w samolocie? Cóż... jest to sprawa indywidualna, jednak czemu nie pozwolić sobie na materiały przeszywane złotą nicią? Czy w otoczeniu ogromnego splendoru i luksusu będzie to wyglądało kiczowato? Na pewno nie. Czy obsługa naziemna musi trwać godzinami? Czy musimy męczyć się na niewygodnych krzesełkach w poczekalni? Rynek lotniczy umożliwia ciekawe rozwiązania tych problemów. Wyczarterowanie samolotu pozwala na lot na dowolne lotnisko, a dodatkowo gwarantuje obsługę i odprawę nawet 10 minut przed startem, bez konieczności długiego oczekiwania. Co zrobić, gdy jednak mamy więcej czasu wolnego w oczekiwaniu na lot?

 

Wystarczy wykupić przelot w pierwszej klasie i cieszyć się salonikiem dla wyjątkowych pasażerów, spa z sauną i jacuzzi. Marmury na posadzkach, fontanny i wszechobecne rozpieszczanie klienta przez obsługę w osobnym terminalu to norma pierwszej klasy.

 

Dodatek stanowią też biblioteki, restauracje i centra biznesowe – wszystko dostępne w terminalach pierwszej klasy. Coctail bar? Kino? Centrum fitness? Nie jest to jedynie przepis na spędzenie wolnego dnia na wyspach Bahama, ale również na ciekawą podróż. Niektóre z samolotów są wyposażone w takie udogodnienia, a czasem można spotkać się nawet z sauną. Sala konferencyjna i komputery z łączem internetowym to nie lada gratka dla podróżujących biznesmenów.

 

Duże udogodnienie dla podróżujących z dziećmi stanowią bawialnie i pokoje telewizyjne z kompletem filmów, gier i bajek dla małych pociech. Bez względu na to, czy podróżujemy w klasie pierwszej czy ekonomicznej, warto zadbać o ułożenie planu pobytu w miejscu docelowym. Miejscowe atrakcje mogą być niezwykłym zwieńczeniem wygodnej i ekskluzywnej podróży w podniebnym statku. Jeśli jednak nie zdecydujemy się na podróż w takich luksusach, warto zaopatrzyć się w ciekawą lekturę lub po prostu wykupić miejsce przy oknie i cieszyć się widokami.

 

Popularne
Najnowsze