Lifestyle

Hotele i restauracje

Podróż do krainy relaksu

Tekst ANNA GLUZA • Zdjęcia HOTEL SŁONECZNY ZDRÓJ MEDICAL SPA & WELLNESS****

2017-01-12
Podróż do krainy relaksu

Busko Zdrój, Hotel Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness****, niby zwykły, nowoczesny, zadbany, na obrzeżach miasta... a jednak... Już na podjeździe urzeka nas kolorem barwnej fasady budynku. Gra świateł współgrająca z przestronnym wnętrzem tworzy niezwykły klimat. W recepcji wita nas pani Ewelina, przedstawiając atrakcje tego miejsca. Zapowiada się ciekawie, ale najlepsze dopiero przed nami! Dwie windy prowadzą na górne piętra, za drzwiami ukazuje się nam przytulny pokój, urządzony gustownie z dobrze zagospodarowaną przestrzenią. Każdy detal jest tutaj starannie przemyślany, a ścianę zdobi ogromne zdjęcie „Wędrujących meandrów Nidy”. Do wyboru mamy pokój z prysznicem lub wanną, wybieramy ten drugi. Kiedy podchodzimy do okna, widok nas zachwyca, kolorowe łąki, pola, cisza, śpiew ptaków i piękne słońce odbijające się w ogromnym oczku wodnym, tuż obok naszego balkonu. Przechodząc przez korytarz, napotykamy autorskie zdjęcia, tworzące minigalerię, a za chwilę w hotelowej restauracji „Ponidzie” odkrywamy sztukę na talerzu! To tutaj powstają małe dzieła, które kuszą nie tylko smakiem, wyglądem, ale i zapachem. Zabiorę Państwa na wycieczkę, do niezwykłego miejsca, pełnego uroku, koloru, światła i zapachu, emanującego ciepłem i serdecznością. Gotowi?


Nasza kulinarna przygoda rozpoczyna się przystawką. Już same nazwy w karcie menu podpowiadają, że będzie to niezwykłe przeżycie. „Wspaniałe lasy... Piękne łąki, czysta woda i zdrowotne zioła... czyli »buncok strzałkowski«, miód z Ponidzia, kurki, brusznica i mikrozioła”. Pan Piotr proponuje nam regionalne wino z Winnicy Płochockich (region Sandomierza), które okazuje się doskonałym uzupełnieniem dania. Oryginalnie podana zupa krem z pieczonych buraków, buncok, melon, arbuz, chipsy z warzyw ...mmm... prawdziwe niebo w gębie! A po chwili: „Na Ponidziu uczta wielka, na talerzu... »Kusicielka«. Filet z gęsi duszony w śliwach »Damach« z kroplą anyżówki, do tego miód słodki, boczniaki i ziemniaczane kluski”. Będąc tutaj, nie można nie spróbować tych niezwykłych smaków. Zwieńczeniem naszej kulinarnej uczty jest deser: zielone jabłko z mango, agrestem, maliną oraz bezą. Wiemy już, że dania z karty są warte grzechu!

 

restauracja Hotel Słoneczny Zdrój

 

Błogie lenistwo rozpoczynamy na słonecznym tarasie z kubkiem kawy. Delektujemy się słońcem świecącym tutaj wyjątkowo często, najczęściej w Polsce! Patrząc na bezkresne niebo oraz otoczenie natury, można tu odetchnąć pełną piersią.

 

pokój z tarasem w Hotelu Słoneczny Zdrój

 

Miłą niespodzianką okazują się: strefa wellness, basen, sauny, jacuzzi, które zapraszają gości codziennie do północy. Kolejnego dnia odkrywamy Vitality Medical SPA – strefę zabiegową składającą się z 39 gabinetów wyposażonych w najwyższej klasy sprzęt. Króluje tutaj minimalizm, tak potrzebny do wyciszenia podczas przeprowadzanych terapii. Znajdziemy tu specjalistyczne zabiegi dla osób borykających się z chorobami stawów, skóry, kręgosłupa (czyli coś dla nas). Na wejściu wita nas z uśmiechem dr Dariusz Klarecki, zapraszając do gabinetu, dotyka ramienia i pyta: „Skąd te stresy? Zaraz je wypędzimy” i nie czekając na odpowiedź, rozpoczyna zabieg BMS. Jak się dowiadujemy w trakcie, to Biomechaniczna Stymulacja Mięśni, której jedynym certyfikowanym centrum jest właśnie Słoneczny Zdrój. Dr Klarecki po wywiadzie lekarskim proponuje nam zabiegi na Tergumed System. Urządzenie przypominające siłownię, składające się z czterech stanowisk, najpierw przeprowadza diagnostykę, a następnie – po analizie komputerowej – nadzoruje sugerowane przez program ćwiczenia, wykonywane na tym w pełni skomputeryzowanym sprzęcie.

 

park wodny Hotel Słoneczny Zdrój

 

Hotel Słoneczny Zdrój słynie z nierozcieńczonych kąpieli w wodzie siarczkowej i chociaż nasz pobyt trwa zbyt krótko, żeby poczuć jej leczniczą moc, warto sprawdzić jak działa na skórę, pobudza kolagen, odbudowuje jej strukturę i stanowi doskonały peeling. Za namową doktora zapisujemy się na zabieg klawiterapii u pana Bartosza. Nazywają to gwoździowaniem. I nawet przez chwilę zastanawiamy się, czy nie zrezygnować, ale po zapewnieniu, że efekt jest niesamowity, próbujemy. Faktycznie, podczas zabiegu ból przeplata się z endorfinami i po chwili czujemy już tylko błogą przyjemność. Wieczorem umawiamy się w SPA na miodowy rytuał, wykonywany w otoczeniu świec, przy aromatycznym zapachu oraz kojącej zmysły muzyce. Wnętrze gabinetu jest ciepłe, urządzone z przepychem o swoistym klimacie.


Po błogim relaksie czas na rozrywkę w klubie Kalejdoskop. Najpierw kręgle, później zabawa przy muzyce oraz chwila na podsumowanie dnia w nastrojowej winiarni przy kieliszku wina. Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Czy warto tu wrócić? Oj tak!

 

siłownia Hotel Słoneczny Zdrój

 

busko zdrój słoneczny zdrój

 

Magiczne miejsce, jakim jest Hotel Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness, to nie tylko kolorowy, zachwycający budynek, to ludzie tworzący specyficzną atmosferę, to również magia na talerzu oraz podczas zabiegów. Daj się oczarować i poczuj niezwykły klimat tego miejsca.

 

Hotel Słoneczny Zdrój Medical SPA & wellness