Wnętrza

Kuchnia i jadalnia

Jonizatory domowe. Jak polepszyć właściwości wody pitnej?

Tekst Paulina Majewska • Zdjęcia GREKOS WWW.MEDIASKLEP24.PL

2020-05-04
Jonizatory domowe. Jak polepszyć właściwości wody pitnej?

Woda jest źródłem życia, a jej codzienne spożycie w przypadku dorosłej osoby nie powinno być mniejsze niż półtora litra. Znaczenie ma jednak nie tylko ilość wypijanej wody, ale także jej jakość. Skład tej pobieranej z kuchennego kranu często odbiega od ideału. Nie dość, że obfituje w szkodliwe pierwiastki, takie jak chlor, to jeszcze bywa niesmaczna. Na szczęście nietrudno poprawić jej właściwości w domowych warunkach.

 

W trosce o dobre samopoczucie powinniśmy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Regularne dostarczanie ciału życiodajnego płynu, to jednak nie wszystko. Liczą się też jego walory, o które możemy zadbać samodzielnie. Wystarczy, że zaopatrzymy naszą kuchnię w urządzenie, które zmienia zwykłą „kranówkę” w wodę jonizowaną, a zyskamy własne, domowe źródło zdrowia. To jonizator elektryczny. Jak działa tego typu urządzenie i jaki wpływ na naszą kondycję ma uzyskana z jego pomocą woda?

 

 

TECHNOLOGIA DLA ZDROWIA

W naszych domach pojawiają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie sprzęty, mające poprawić nasz komfort. Niektóre z nich stały się już standardem. Ostatnio w wielu gospodarstwach domowych tak często jak ekspres do kawy czy wyciskarka do soków, używane są jonizatory. To funkcjonalne urządzenia zasilane energią elektryczną, przeznaczone do przygotowywania wody alkalicznej – o ujemnym wskaźniku ORP (potencjał oksydacyjno-redukcyjny), która posiada właściwości pozytywnie przekładające się na nasze samopoczucie, m.in. likwidując zakwaszenie czy usuwając toksyny. Jonizatory uzyskują ją w procesie elektrolizy, polegającej na przepuszczaniu prądu elektrycznego przez cząsteczki H2O. W wyniku procesu woda zostaje wzbogacona w korzystne dla samopoczucia aniony, a jej molekuły zostają zmniejszone, dzięki czemu łatwiej wchłaniają się w organizmie, optymalnie go nawadniając.

 

FOTO: GREKOS, www.mediasklep24.pl

 

DOBROCZYNNE WŁASNOŚCI WODY JONIZOWANEJ

Picie zjonizowanej wody pozwala redukować wolne rodniki i dostarczać większą ilość tlenu do krwi, co poprawia wchłanianie substancji odżywczych. Chroni ona zdrowe komórki ciała, a także zatrzymuje procesy utleniania, dzięki czemu tworzą się korzystne warunki do ich regeneracji, co w efekcie spowalnia proces starzenia. Zaletą spożywania wody jonizowanej jest też detoksykacja organizmu oraz neutralizacja szkodliwych kwasów, przez co okazuje się ogromnym wsparciem dla osób borykających się z wieloma dolegliwościami i tzw. chorobami cywilizacyjnymi. Badania potwierdzają, że zmiana zwykłej wody na tę wzbogaconą o dobroczynne aniony wspiera w leczeniu i walce z nowotworami, cukrzycą, chorobami serca, miażdżycą, wysokim ciśnieniem krwi, zapaleniem stawów, dną moczanową, dysfunkcją nerek, osteoporozą oraz chorobami zakaźnymi wywołanymi wirusami.

O skuteczności takiej wody najpełniej świadczy fakt, iż w krajach Dalekiego Wschodu jonizatory zostały wpisane na listę urządzeń medycznych. W Europejskich domach stały się natomiast nieodzowną częścią wyposażenia kuchni na miarę XXI wieku.

 

FUNKCJONALNOŚĆ I PROSTOTA OBSŁUGI

Jonizatory, czyli urządzenia wytwarzające jonizowaną alkaliczną i kwaśną wodę, występują zarówno w wersji naczyniowej (modele przypominające wyglądem dzbanek) oraz przepływowej (akcesorium przeznaczone do integracji z instalacją hydrauliczną, często o nowoczesnym designie, z panelem sterowania i wyświetlaczem). Szczególnie praktyczne są kompaktowe egzemplarze, które nie wymagają ani dużo miejsca, ani specjalnego montażu. Posługujemy się nim na podobnej zasadzie, co czajnikiem elektrycznym. Wystarczy jedynie wlać do zbiornika wodę z kranu lub z butelki i uruchomić proces jonizacji. Rozwiązanie chętnie wybieramy także ze względu na jego praktyczne walory. Jonizator naczyniowy jest łatwy w czyszczeniu, estetyczny, a za jego trwałość odpowiadają wysokiej jakości materiały. Wszystko po to, by cieszyć się alternatywną metodą dbania o zdrowie w domowym zaciszu. To jeden z najprostszych sposobów, by zafundować sobie i swoim bliskim dobre samopoczucie na co dzień.

 

FOTO: GREKOS, www.mediasklep24.pl