Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Dom bez smogu

Czyste powietrze - zdrowy dom

2023-01-19 Publikacja:
AVEEX Sp. z o.o./Dobry Montaż
Materiał promocyjny   Czyste powietrze i woda są nam niezbędne do życia. W sezonie grzewczym w wielu polskich miejscowościach najlepiej jednak wstrzymać oddech i nie otwierać okien. Wszystko przez smog, który szybko wdziera się do naszych płuc i domów. Szczególnie teraz, gdy koszty ogrzewania są wysokie, smogowy problem staje się (niemal (...)
Bezpieczeństwo w domu

Instalacje domowe pod kontrolą

2018-06-05 Publikacja:
Marcelina Kowalczuk
Instalacje: elektryczna, ogrzewania, kanalizacyjna czy wodna znajdują się w każdym gospodarstwie domowym. Nawet idealnie wykonany system na skutek codziennej eksploatacji zużywa się i psuje. Przed niechcianą katastrofą w domu może nas uchronić zdrowy rozsądek oraz czujne oko. By uniknąć niepotrzebnego bałaganu czy nieplanowanego remontu, warto cyklicznie sprawdzać (...)
Izolacja wodochronna

Ochrona domu przed wodą

2015-05-19 Publikacja:
Marcelina Kowalczuk
Skuteczna izolacja przeciwwodna zależy, w ogromnym stopniu, od użytych materiałów hydroizolacyjnych i od staranności wykonania izolacji. Aby odpowiednio dobrać materiały do tego przedsięwzięcia, należy przed rozpoczęciem jakichkolwiek robót budowlanych wykonać badanie warunków gruntowo – wodnych. Określają one: rodzaj gruntu, jego wilgotność, stan i barwę, obecność w (...)
Charakterystyka i rodzaje

Fundament to podstawa!

2015-04-21 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Fundamenty domu to podstawa jego istnienia. Źle posadowiony fundament będzie rzutował na postęp pozostałych prac budowlanych na budowie, w przyszłości także na problemy w eksploatacji domu. By odpowiednio dobrać fundament do gruntu i naszych potrzeb, warto zapoznać się z rodzajami fundamentów i ich charakterystyką. Nośność, stateczność, wytrzymałość – te trzy zagadnienia poprawnie (...)
Ekologiczna rewolucja

Polskie osiedla już oszczędzają z eGain

2014-10-14 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Najbardziej nowoczesny, szwedzki system regulacji temperatury w budynkach z powodzeniem działa w Polsce. Jego wyjątkowość polega na codziennym aktualizowaniu prognozy pogody i uwzględnianiu jej w regulacji temperatury w mieszkaniach. Przewiduje, jak skutecznie ogrzać budynek bez gwałtownych wahań temperatury, przy (...)
i folie paroizolacyjne

Membrany wstępnego krycia

2014-10-14 Publikacja:
Krzysztof Patoka
Dach jest obok fundamentów jedną z najważniejszych części budynku. Każdy z budujących zastanawia się, jak zbudować dach tak, aby był trwały i nie zrujnował budującego, a jednocześnie optymalnie spełniał oczekiwania mieszkańców budynku. Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, bo każdy dach musi sprostać indywidualnym oczekiwaniom.   W takiej sytuacji warto (...)
komfort, zdrowie, oszczędność

Ogrzewanie nadmuchowe

2014-09-09 Publikacja:
Rafał Rychter
Dzięki ogrzewaniu nadmuchowemu, łatwo możemy dostosować w domu poziom temperatury i wilgotności powietrza do tego, który nam najbardziej odpowiada. Ale to nie jedyna zaleta. Brak grzejników w systemie ogrzewania nadmuchowego, pozwoli nam urządzić wnętrza tak, jak sobie wymarzymy. System ogrzewania nadmuchowego od ponad 50 lat doceniają mieszkańcy USA i Kanady. W Polsce, te ciągle unowocześniane systemy (...)
Rozwój współczesnej architektury

Przeszklenia w budownictwie

2014-06-25 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Popularność dużych przeszkleń sprawiła, że nie jest już to pomysł na unikatowe projekty nowoczesnych domów. Im większe okna, tym lepiej. Duże, jasne i przestronne budynki stały się obowiązującym trendem we współczesnej architekturze domów jedno i wielorodzinnych.   Dzisiejsza architektura otwiera się na otoczenie. W głównej mierze chodzi tutaj o (...)
Ekologiczne źródła energii

Jak zaopatrzyć dom w energię elektryczną?

2014-05-27 Publikacja:
Michał Mrozowski, http://wiatrometr.pl
Coraz więcej osób zadaje sobie takie pytania szukając ekologicznego, łatwo dostępnego i taniego źródła energii. Odpowiedzi na te pytania nie są proste i wymagają znajomości podstawowej wiedzy z zakresu budowy tych maszyn oraz fizyki wiatru. W serii dwóch artykułów (...)