Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Alternatywny kominek

Ekologiczny kominek. Ciepło bez ograniczeń

2018-10-18 Publikacja:
Michał Kroniewski
Tańczące w salonowym kominku płomienie ognia, podziwiane z kubkiem kawy w dłoni, to marzenie niejednego domatora. Pragnienie to nasila się, gdy za oknem zaczynają opadać pozłocone już liście, a nadchodząca jesień wyraziściej zaczyna manifestować swoje nieuchronne panowanie. Coraz dłuższe wieczory (...)
Funkcjonalna ozdoba

Kominek trzeciej generacji

2015-10-01 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Montaż kominka trzeciej generacji to nowoczesny sposób ogrzewania domu. Wkładowi grzewczemu towarzyszy w tych kominkach wymiennik ciepła, który pozwala w całkiem nowy sposób ogrzewać dom. Wodny, powietrzny lub akumulacyjny wymiennik ciepła powinien być wykonany z ciężkiego rodzaju szamotu.Dawne a noweKominki drugiej generacji, wyposażone jedynie we wkład grzewczy, nie (...)
Funkcjonalnie i z klasą

Akcesoria kominkowe

2015-09-07 Publikacja:
Łukasz Nowosielski
W miarę jak dni stają się coraz chłodniejsze, życzliwszym okiem spoglądamy na kominki w naszych domach. W okresie jesienno-zimowym kominek przestaje być jedynie dekoracją wnętrza naszego domu. W jego pobliżu szukamy bowiem ciepła, które ogrzeje nas, zrelaksuje i wyciszy.   Wraz z sezonowym nabywaniem cech użytkowych, nasz kominek nie powinien tracić na wizualnej atrakcyjności. Zadbajmy więc nie tylko o to, by (...)
Budowa Komina

Na co zwrócić uwagę

2014-10-07 Publikacja:
Marlena Kosiura
Komin to jeden z tych elementów domu, które już na etapie projektu trzeba dobrze zaplanować. Zła realizacja i zaprojektowanie komina nie tylko popsuje estetykę architektury budynku, ale także może się przyczynić do nieszczelności dachu.   Co trzeba przemyśleć? Wysokość komina, jego usytuowanie na dachu oraz rodzaj materiałów, z jakich będzie wykonany. Podstawowa funkcja komina to (...)
Dlaczego się na nie decydujemy?

Biokominki i kominki elektryczne

2014-08-12 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Właściciele mieszkań w blokach mogą cieszyć się widokiem ognia i rozkoszować przyjemną aurą. Biokominki są jedną z alternatyw dla tradycyjnych kominków. Osoby, które nie są zdecydowane na montaż tradycyjnego kominka, znajdują rozwiązanie w kominkach elektrycznych. Ich główną zaletą jest fakt, że można je zamontować wszędzie i nie (...)
Stylowe wnętrze

Przygotowujemy miejsce pod kominek

2013-11-27 Publikacja:
Radosław Waszczuk
Dwa źródła ciepła w domach jednorodzinnych stały się powszechną tendencją ogrzewania czterech kątów. Kominek od zawsze przeznaczony był do ogrzewania pomieszczenia, w którym spędzamy najwięcej czasu. Panujące trendy zachęcają do kupna kominka i aranżacji wnętrz z uwzględnieniem tego elementu wyposażenia. Pierwszym krokiem, (...)
Funkcjonalność i skuteczność działania kominków

Kominek jak marzenie

2013-11-26 Publikacja:
Radosław Waszczuk, Joanna Aleksandruk
Ciepłe jak… kominek Gorące powietrze bijące z kominka sprzyja ogrzaniu nie tylko salonu, ale też innych pomieszczeń, zarówno tych, zlokalizowanych na parterze, jak i na piętrze domu. Współcześnie buduje się domy, które z góry mają zaplanowane miejsce na kominek. Powszechnie wybierane są modele zamknięte z wkładkami. Takie rozwiązania są na tyle nowoczesne, że (...)
tradycja czy nowy trend?

Kominek ceramiczny

2012-10-24 Publikacja:
Maskom
Kominek ceramiczny – tradycja czy nowy trend?Zapewne każdy, kto zastanawiał się nad kupnem kominka wolnostojącego, szukał rozwiązań wyjątkowych i niepowtarzalnych. Dawniej niemal w każdym domu można było znaleźć piec kaflowy. Stąd też wielu z nas kojarzy piec ceramiczny właśnie z tym klasycznym piecem kominkowym. Jak wiadomo tradycja to ważny element tożsamości, jaką tworzy każda rodzina. Dlatego też wielu z nas, chcąc (...)