Dom – Remont domu, nowoczesne i ekologiczne rozwiązania .

Remont

Zmiana wystroju mieszkania

Zmiana wystroju mieszkania

Powodów do przeprowadzenia remontu po wakacjach jest wiele. Dłuższe wieczory częściej zatrzymują nas w domu, dzięki czemu mamy więcej wolnego czasu na przemyślenia o zmianach w naszych wnętrzach. Łatwiej też jest przeprowadzić remont, gdy nasze pociechy wychodzą do szkoły. Mamy większe pole manewru również w sklepach: wakacje dobiegły (...)
Stare jak nowe

Stare jak nowe

Stolarka okienna i drzwiowa to nie zakupy na jeden miesiąc. Przemyślany dobór drzwi i okien wpływa na wygląd domu i odpowiednią funkcjonalność tych dwóch elementów. Po pewnym czasie widać na nich jednak zarysowania, a uszkodzenia mogą znacznie utrudnić ich prawidłową eksploatację. A więc: wymieniamy czy naprawiamy?   Drzwi drewniane   O drewniane elementy należy szczególnie dbać. Ochrona (...)
Dobudowa balkonu

Dobudowa balkonu

Budowa balkonu to niezwykłe trudne zadanie. Za każdym razem występują jakieś komplikacje w budowie, a uniknięcie mostków cieplnych jest wręcz niemożliwe. A jak przedstawia się proces dobudowania balkonu do już istniejącego budynku? Jak trudne jest to zadanie i jakich nakładów pracy oraz finansowych wymaga?   Dobudowanie konstrukcji balkonu do istniejącej budowli wymaga wiele wysiłku nie tylko pod (...)
Olejowanie, lakierowanie czy woskowanie?

Olejowanie, lakierowanie czy woskowanie?

Dylematem wielu osób jest sposób impregnacji podłogi drewnianej. Przy takim rodzaju powierzchni ważna jest nie tylko funkcjonalność, lecz także wygląd. Podłoga stanowi bowiem ozdobę pomieszczenia i uzupełnienie jego wystroju. Zastosowane materiały impregnujące będą miały również wpływ na (...)
Jak wstawić przesuwne drzwi?

Jak wstawić przesuwne drzwi?

Systemy drzwi przesuwanych wpływają na dogodniejsze zagospodarowanie przestrzeni domu. Zaskakujące, że przesuwane drzwi potrzebują do prawidłowego użytkowania do dziesięciu razy mniej powierzchni niż klasyczne drzwi rozwierane.   Zastosowanie drzwi przesuwanych możliwe jest po usunięciu drzwi tradycyjnie otwieranych i dostosowaniu kasety do istniejącej (...)
Grzyby pleśniowe

Grzyby pleśniowe

Grzyby pleśniowe, potocznie nazywane pleśniami, są organizmami powszechnie występującymi w środowisku człowieka. Opisanych jest ponad 200 tys. gatunków grzybów pleśniowych, jednak do najczęściej występujących w budownictwie należy ok. 20.Charakterystyka pleśniPleśnie są organizmami tlenowymi. Rozwijają się na powierzchni podłoża, tworząc różnej grubości naloty oraz, jeśli tylko pozwala (...)
Renowacja stolarki okiennej

Renowacja stolarki okiennej

Okazuje się, iż drewniane okna wcale nie wyszły z mody. Nic dziwnego, niewątpliwie posiadają one wiele zalet. Przede wszystkim, co dzisiaj ważne, jest to materiał całkowicie ekologiczny. Nie bez znaczenia jest także to, że drewno pochłania nadmiar wilgoci z wnętrza i „oddaje” go, gdy jest (...)
Farby i tynki dekoracyjne

Farby i tynki dekoracyjne

Wśród ogromnego asortymentu okładzin ściennych na szczególną uwagę zasługuje segment tynków i farb dekoracyjnych. Często niedoceniany, skrywający ogromny potencjał artystyczny i szerokie możliwości aranżacyjne.     Tynk dekoracyjny jest szlachetną formą zdobienia ścian. Zajmuje wyjątkowe miejsce, gdyż jest (...)
Adaptacja przestrzeni

Adaptacja przestrzeni

Ilekroć zastanawiamy się jakie schody do domu wybrać, taki sam problem pojawia się przy wykorzystaniu miejsca pod nimi. Jak dużo przestrzeni w domu by nie było, to często brakuje go na przechowywanie rzeczy. Dodatkowo pojawia się pytanie, co zrobić z przestrzenią, jeśli mowa o małych domach z zaaranżowanym poddaszem?   Należy spojrzeć na tę przestrzeń pod kątem strategicznym. Już na (...)
Jak naprawić pęknięcia tynku?

Jak naprawić pęknięcia tynku?

Czy mieszkamy w bloku, czy w domku, mogą się nam przydarzyć pęknięcia tynków. Im dom starszy, tym więcej się można ich spodziewać. Dlaczego w ogóle występują pęknięcia tynków na ścianach lub sufitach? Omówię parę powodów ich występowania, ponieważ nie zawsze warto od razu (...)
Budowa antresoli w mieszkaniu

Budowa antresoli w mieszkaniu

  W dobie nieustannie rosnących cen mieszkań każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Często też mocno ograniczona ilość przestrzeni utrudnia nam pomieszczenie w niej wszystkich niezbędnych do funkcjonowania mebli i sprzętów. Dobrym wyjściem z takiej sytuacji może być budowa antresoli. Antresola będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku (...)
Wyrównywanie i szpachlowanie

Wyrównywanie i szpachlowanie

Równe, gładkie ściany. Wydawać by się mogło, że to prosta sprawa, jednak niejednokrotnie spędza sen z oczu tym, którzy podjęli się remontu lub budowy. W dzisiejszych czasach stanowią podstawę dobrego wykończenia mieszkania bądź domu. Dobre ich przygotowanie nie tylko ułatwia późniejsze prace malarskie, ale stanowi bazę (...)
http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email
facebook