Wszystkie artykuły aranżacyjne, dekoracyjne i wnętrzarskie na portalu magazynu Living Room

Dobór rozwiązań przy termomodernizacji

Wymiana okien: jakie szyby wybrać?

2024-02-15 Publikacja:
TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ
Szyba stanowi nawet około 90% okna. Dobrze dobrane, energooszczędne przeszklenia chronią dom przed stratami energii cieplnej. Jednak przez wysłużone okna z nieodpowiednimi szybami może uciekać od 25% do nawet 40% wygenerowanego ciepła, uszczuplając domowy budżet. Jakie rozwiązania wybrać przy termomodernizacji, żeby budynek był (...)
Jak podłoga zmienia wnętrze?

Zmiana wystroju mieszkania

2017-02-13 Publikacja:
Ruck Zuck
Powodów do przeprowadzenia remontu po wakacjach jest wiele. Dłuższe wieczory częściej zatrzymują nas w domu, dzięki czemu mamy więcej wolnego czasu na przemyślenia o zmianach w naszych wnętrzach. Łatwiej też jest przeprowadzić remont, gdy nasze pociechy wychodzą do szkoły. Mamy większe pole manewru również w sklepach: wakacje dobiegły końca, więc mniej czasu poświęcimy na stanie w (...)
Renowacja stolarki

Stare jak nowe

2015-07-28 Publikacja:
Magda Pawluk
Stolarka okienna i drzwiowa to nie zakupy na jeden miesiąc. Przemyślany dobór drzwi i okien wpływa na wygląd domu i odpowiednią funkcjonalność tych dwóch elementów. Po pewnym czasie widać na nich jednak zarysowania, a uszkodzenia mogą znacznie utrudnić ich prawidłową eksploatację. A więc: wymieniamy czy naprawiamy? Jak powinna wyglądać prawidłowo wykonana renowacja stolarki?   Renowacja drzwi drewnianych   O (...)
Od czego zacząć?

Dobudowa balkonu

2015-04-28 Publikacja:
Karolina Miszczuk
Budowa balkonu to niezwykłe trudne zadanie. Za każdym razem występują jakieś komplikacje w budowie, a uniknięcie mostków cieplnych jest wręcz niemożliwe. A jak przedstawia się proces dobudowania balkonu do już istniejącego budynku? Jak trudne jest to zadanie i jakich nakładów pracy oraz finansowych wymaga?   Dobudowanie konstrukcji balkonu do istniejącej budowli wymaga wiele wysiłku nie tylko pod względem zaawansowanej (...)
Podłogi drewniane bez tajemnic

Olejowanie, lakierowanie czy woskowanie?

2014-12-22 Publikacja:
KM
Dylematem wielu osób jest sposób impregnacji podłogi drewnianej. Przy takim rodzaju powierzchni ważna jest nie tylko funkcjonalność, lecz także wygląd. Podłoga stanowi bowiem ozdobę pomieszczenia i uzupełnienie jego wystroju. Zastosowane materiały impregnujące będą miały również wpływ na późniejsze (...)
Praktyczne porady

Jak wstawić przesuwne drzwi?

2014-12-16 Publikacja:
Joanna Aleksandruk
Systemy drzwi przesuwanych wpływają na dogodniejsze zagospodarowanie przestrzeni domu. Zaskakujące, że przesuwane drzwi potrzebują do prawidłowego użytkowania do dziesięciu razy mniej powierzchni niż klasyczne drzwi rozwierane.   Zastosowanie drzwi przesuwanych możliwe jest po usunięciu drzwi tradycyjnie otwieranych i dostosowaniu kasety do istniejącej ściany. (...)
charakterystyka i zwalczanie

Grzyby pleśniowe

2014-10-21 Publikacja:
Małgorzata Kłapkowska
Grzyby pleśniowe, potocznie nazywane pleśniami, są organizmami powszechnie występującymi w środowisku człowieka. Opisanych jest ponad 200 tys. gatunków grzybów pleśniowych, jednak do najczęściej występujących w budownictwie należy ok. 20.Charakterystyka pleśniPleśnie są organizmami tlenowymi. Rozwijają się na powierzchni podłoża, tworząc różnej grubości naloty oraz, jeśli tylko pozwala na to struktura (...)
Drewniane okna na nowo

Renowacja stolarki okiennej

2014-09-23 Publikacja:
Wojciech Rydzek ART RENEWAL
Okazuje się, iż drewniane okna wcale nie wyszły z mody. Nic dziwnego, niewątpliwie posiadają one wiele zalet. Przede wszystkim, co dzisiaj ważne, jest to materiał całkowicie ekologiczny. Nie bez znaczenia jest także to, że drewno pochłania nadmiar wilgoci z wnętrza i „oddaje” go, gdy jest taka potrzeba, zapewniając przyjazny mikroklimat. Ponadto wprowadza do naszych (...)