Ogród

Rośliny

Balkony marzeń. Urzekające wystroje /WIDEO/

Tekst Film: DESIGN BOOK • Zdjęcia Shutterstock

2021-09-07
Balkony marzeń. Urzekające wystroje /WIDEO/

Minimalistyczny i elegancki, w stylu japońskim, śródziemnomorskim, a może z tropikalnym klimatem? Balkon zasługuje na równie efektowną aranżację, co domowe wnętrza. Oryginalnie zaaranżowany odwdzięczy się przyjemną atmosferą relaksu. W filmie kanału Design Book przedstawiamy zbiór inspiracji na modny wystrój balkonu w kilku odsłonach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria inspiracji:

 

Z pomocą barwnych i naturalnych elementów można ubarwić i ubogacić wystrój balkonu oraz przywołać wspomnienia z podróży do egzotycznych zakątków świata.

 

 

Proste, minimalistyczne projekty doskonale pasują też do charakteru balkonów w nowoczesnych budynkach. Powszechnie wybierane przez deweloperów konstrukcje barierek z metalu i szkła oraz szare płytki gresowe na posadzce nadają już wstępny rys urządzanej przestrzeni. Pasować do niego będą nowoczesne meble ogrodowe z technorattanu, które słyną z eleganckiego wyglądu i praktycznych atutów.

 

 

Dopełnieniem minimalistycznego, a jednocześnie eleganckiego balkonu są szklane stoliki, doniczki i kwietniki o prostych bryłach, a także posadzone w nich rośliny.

 

 

Drewniane ławki i niskie stoliki, ceramika w tradycyjnym stylu, użyta np. jako taca na owoce czy doniczka, a także motyw kamienia to elementy, które pozwalają nawiązać do piękna przyrody i sprawić, że outdoorowa aranżacja będzie przyjemna i przytulna.

 

 

Etniczny charakter z dozą energetycznych kolorów i ożywiających przestrzeń wzorów można wprowadzić do aranżacji balkonu, inspirując się hiszpańskimi tarasami, szczególnie tymi z rejonu Andaluzji, a także marokańskim wzornictwem. Możemy zaczerpnąć z nich chociażby modę na kolorowe meble w odcieniach czerwieni, pomarańczu czy żółci, metalowe, kute kwietniki albo piękne, klasyczne doniczki z terakoty.