Ogród

Pielęgnacja zieleni

Dobrze dobrana donica – podstawa udanej uprawy roślin

Tekst Magda Pawluk • Zdjęcia Paweł Zambrzycki

2021-08-20
Dobrze dobrana donica – podstawa udanej uprawy roślin

Uprawa roślin może być bardzo satysfakcjonująca, ale wymaga od nas wiele zaangażowania i przynajmniej podstawowej wiedzy z tej dziedziny. Na szczęście do dyspozycji mamy coraz więcej praktycznych sposobów na ułatwienie ogrodniczych wyzwań, korzystnych dla roślin. Przykładem są donice wyposażone w system nawadniania oraz wskaźnik poziomu wody. Dzięki temu rozwiązaniu uprawy będą zawsze optymalnie nawodnione.

 

 

Wybierając donice na taras, balkon czy do ogrodu, powinniśmy brać pod uwagę ich wygląd, rozmiar, a także względy praktyczne. O te wszystkie aspekty zadbali projektanci donicy Easy Grow marki Keter, w której dzięki dużej pojemności rośliny mogą dobrze się ukorzenić i swobodnie rozrastać. Podłużny kształt i znaczne wymiary pozwalają uprawiać w niej kwiaty, zioła, a nawet warzywa. Wysokie nogi donicy poprawiają komfort pracy i przykuwają uwagę niebanalnym designem.

 

 

 

 

Bryła z rattanowym wzorem wpisuje się też w aktualne trendy w dziedzinie aranżacji ogrodowych stref relaksu, w których królują meble z technorattanu oraz grafitowe i brązowe wybarwienie akcesoriów. Donica Easy Grow została wykonana z tworzywa odpornego na szkodliwe czynniki atmosferyczne. Nie wymaga stosowania środków konserwujących i jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Dzięki temu może służyć wiele lat, nie tracąc swoich walorów.

 

 

 

 

Cechą, która wyróżnia donicę Easy Grow na tle podobnych produktów, jest nowatorski system nawadniania wzbogacony o wskaźnik poziomu wody, który informuje, czy rośliny zostały nadmiernie podlane, czy należy je jak najszybciej nawodnić. Dzięki temu na bieżąco otrzymujemy bardzo ważną informację o aktualnych potrzebach roślin, na które możemy odpowiednio zareagować.

 


 

 

#Curver #Curverwogrodzie #Keter #WeCare #KeterRecykling #HappyBetter #UrodzinyOgrodu #LetsCelebrate