Ogród

Modne wykończenia tarasów / VIDEO /

Tekst / Film: DESIGN BOOK • Zdjęcia Shutterstock

2021-05-18
Modne wykończenia tarasów / VIDEO /

Słoneczna pogoda nastraja do spędzania czasu na zewnątrz. W związku z tym tarasy zamieniają się w komfortowe strefy wypoczynku, a także przedłużeniem wnętrz. Latem granice między strefą domu i jego otoczenia zacierają się, dlatego tak ważna jest piękna i funkcjonalna aranżacja tarasu. Jego urządzanie należy zacząć od podstaw – trwałego i efektownego podłoża. Najmodniejsze materiały wykończeniowe na taras poznacie w nowym filmie kanału Design Book.

 

 

Taras to wyjątkowa przestrzeń między domem a ogrodem. Aranżowanie tej strefy relaksu wymaga zadbania o każdy detal, każdy zakątek, począwszy od nawierzchni. W filmie kanału Design Book przedstawiamy, jaki design króluje na popularnych płytach z betonu lub gresu porcelanowego. Nie zapominamy też o drewnie w postaci desek naturalnych i kompozytowych.

 

 

Zapraszamy do oglądania!

 

 

 

 

 

Nasze inspiracje:

 

 

Wybierając płyty tarasowe, nie musimy obawiać się o konserwację powierzchni tarasu, jak w przypadku drewna. Mają one różne formaty i piękne dekory.

 

 

 

 

Deski drewniane są naturalne, ponadczasowe, wprowadzają ciepło i nie nagrzewają się od dużych temperatur.

 

 

 

 

Schody wiodące z ogrodu do przydomowej strefy wypoczynku mogą być zaaranżowane innymi płytami niż sam taras.

 

 

 

 

Połączenie płyt tarasowych o różnych dekorach w jednej aranżacji ożywi przestrzeń tarasu. Patchworkowe motywy w połączeniu z fakturą kamienia wprowadzają etniczny klimat.

 

 

 

 

Deski kompozytowe to trwalsza alternatywa dla naturalnego drewna. Występują w bogatej gamie wybarwień.