Ogród

Najbardziej inspirujące wydarzenie w sektorze ogrodniczym

Tekst . • Zdjęcia Fotobueno

2018-12-07
Najbardziej inspirujące wydarzenie w sektorze ogrodniczym

W ostatni weekend lutego 2019 roku Poznań stanie się najbardziej pożądanym miejscem dla profesjonalistów z branży ogrodniczej oraz miłośników przydomowej zieleni. Na dwa miesiące przed Targami GARDENIA można śmiało powiedzieć, że będzie to najbardziej inspirujące wydarzenie w sektorze ogrodniczym 2019 roku.GARDENIA to znana  marka o ugruntowanej pozycji na rynku. Targi to największe spotkanie w branży ogrodniczej w Polsce i jedna z wiodących imprez o tej tematyce w Europie. Każda edycja przyciąga kilkadziesiąt tysięcy uczestników, którzy szukają inspirujących rozwiązań i nowych możliwości.Ogrodnictwo, florystyka, dekoracja, sport i rekreacja
W dniach 21-23 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się kolejna edycja bloku Targów dedykowanych trzem przenikającym się branżom: ogrodniczej, florystyczno-dekoracyjnej i sportowo-rekreacyjnej. W 2019 roku Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS, Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej SPORT INVEST, zajmą łącznie 9 pawilonów, które po brzegi wypełni różnorodna ekspozycja oraz nowości produktowe na zbliżający się sezon.

 Bogata oferta wystawiennicza
Targi GARDENIA to bogata oferta, na którą składają się m.in.: materiał roślinny, artykuły ogrodnicze, maszyny, narzędzia oraz sprzęt ogrodniczy, nawozy i środki ochrony roślin, akcesoria do nawadniania, torfy, podłoża, elementy małej architektury krajobrazu, meble ogrodowe czy grille. Wydarzenie dedykowane jest właścicielom i pracownikom hurtowni, centrów i  sklepów ogrodniczych, osobom odpowiedzialnym za tereny zieleni miejskich i osiedlowych, architektom krajobrazu, przedstawicielom firm wykonujących ogrody, właścicielom gospodarstw ogrodniczych i szkółkarskich, a także szerokiej publiczności, czyli wszystkim miłośnikom ogrodów. Część ekspozycji poświęcona będzie również artykułom florystycznym i dekoracyjnym oraz elementom dekoracyjnym, na które składają się ozdoby świąteczne i całoroczne. W ramach Targów SPORT INVEST będzie można zobaczyć nawierzchnie sportowe sztuczne i naturalne, baseny, wyposażenie sportowe dla ośrodków Wellness i SPA czy oświetlenie lub nagłośnienie obiektów sportowych.

 


Wiedza, doświadczenie i innowacje w jednym miejscu
Na Targach GARDENIA spotkają się profesjonaliści, którzy wymienią się wiedzą,  doświadczeniem i innowacyjnym podejściem do tematu ogrodnictwa. To właśnie ono  stanowi siłę napędową dla całej branży ogrodniczej. Wystawcy, którzy licznie i ze znacznym wyprzedzeniem, zarezerwowali powierzchnię wystawienniczą, rozpoczęli już przygotowania do udziału w Targach. Zaskoczą zwiedzających, swoich partnerów biznesowych, a także i konkurencję. nie tylko oryginalnymi aranżacjami stoisk, ale i interesującymi nowościami.

 Relacje biznesowe, wiedza i praktyka  
Targi to nie tylko możliwość bezpośredniego nawiązania relacji biznesowych na stoiskach wystawców, ale także szereg wydarzeń towarzyszących będących źródłem dobrych praktyk i profesjonalnej wiedzy. W ramach Tragów GARDENIA oraz SPECIAL DAYS  odbędzie się cykl spotkań, których celem jest podzielenie się wiedzą teoretyczną i praktyczną oraz zainicjowanie debaty na temat wyzwań ważnych dla ogrodnictwa. SPECIAL DAYS to także prowadzone na najwyższym poziomie pokazy florystyczne, które co roku goszczą mistrzów florystyki dzielących się z gośćmi targowymi wiedzą techniczną, ale przede wszystkim inspirują i zachęcają do kreowania finezyjnych aranżacji kwiatowych.III KONGRES LIDERÓW BRANŻY OGRODNICZEJ
Pełna koncentracja na zyskownym biznesie – tak jednym zdaniem opisać można dotychczasowe dwie edycje unikalnego w swej formule szkolenia, jakim jest Kongres Liderów Branży Ogrodniczej. Ale zyskowny biznes to nie tylko sprzedaż – to także, a być może przede wszystkim, optymalizacja procesów, prowadząca do bardzo dobrej organizacji pracy i sprzedaży. Właśnie tej tematyce poświęcona będzie przyszłoroczna odsłona kongresu.

 XIII Forum Miejska Sztuka Ogrodowa
Na uczestników XIII Forum Miejska Sztuka Ogrodowa czekają panele dyskusyjne z udziałem branżowych profesjonalistów, kilka godzin interesujących rozmów oraz spora dawka użytecznej wiedzy. O wyzwaniach, jakie stoją obecnie przed architekturą krajobrazu w Polsce i na świecie rozmawiać będą eksperci z różnych dziedzin „zieleniarskiej” branży. Organizatorami Forum jest redakcja miesięcznika „Zieleń Miejska” oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Forum poprowadzą wspólnie dr hab. Piotr Urbański z Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Dominik Szymański, redaktor prowadzący miesięcznika „Zieleń Miejska”. Podczas MSO rozwiązana zostanie także VIII już edycja konkursu wydawnictwa Abrys „Inspiracje w przestrzeni”, w którym młodzi architekci krajobrazu wykazać mogą się kreatywnością w zaprojektowaniu ogrodu społecznego.

 Warsztaty z Wojtkiem Wardeckim
Osoby, którym kiełkuje w głowach pomysł na nową zieloną aranżację, zapraszamy do udziału w warsztatach „Las w żarówce – Zielona energia”. Poprowadzi je Wojtek Wardecki, któremu w żyłach płynie zielona krew. Warsztaty podzielone na trzy grupy, odbędą się w sobotę, 23 lutego 2019 roku w paw. 6. Uczestnicy warsztatów za pomocą specjalistycznych narzędzi, będą mogli się poczuć, jak na sali operacyjnej i z precyzją stworzą las w żarówce. Liczba miejsc ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Bilety już niebawem będzie można kupić na www.bilety.mtp.pl.

 Rośliny bliżej człowieka – zdobią, żywią, leczą
Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu po raz kolejny weźmie udział w Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, współtworząc program wydarzeń. Warsztaty, prelekcje i wystąpienia, które prowadzą znane w kraju autorytety, zapowiadają się bardzo interesująco. Uczestnicy Targów GARDENIA mogą liczyć m.in. na inspiracje w zakresie projektowania ogrodów, wykłady na temat glonów w oczkach wodnych, doboru gatunków i odmian roślin sadowniczych, prelekcje w zakresie technicznych nowości w ogrodnictwie czy roślin drzewiastych w hortiterapii.

Więcej informacji na www.gardenia.mtp.pl