Ogród

Najnowsze trendy ogrodnicze, na które warto zwrócić uwagę w 2019 roku

Tekst . • Zdjęcia Gardenia

2019-02-15
 Najnowsze trendy ogrodnicze, na które warto zwrócić uwagę w 2019 roku

Jeśli interesują Cię nowości, piękne gatunki drzew czy krzewów, ciekawe kompozycje kwiatowe, oryginalne elementy dekoracyjne, rośliny doniczkowe i rabatowe, nasiona traw lub warzyw, pobyt na Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, będzie prawdziwą przyjemnością.


Wiosną i latem ogród staje się miejscem odpoczynku. Przestrzenią do relaksu po ciężkim dniu, zabawy dla dzieci, a przede wszystkim obszarem, gdzie można rozwijać swoje pasje.  Zielona przestrzeń budzi się do życia, stając się piękna, kolorowa i fascynująca. Zanim jednak wiosenna aura zawita na dobre na terenach zielonych, trzeba zaangażować się w liczne obowiązki. Miłośników zieleni czeka m.in. regeneracja trawnika po zimie, sadzenie kwiatów, przycinanie drzewek czy ogóle porządki w narzędziach ogrodniczych.


Szeroki wybór produktów ogrodniczych

Targi GARDENIA, które odbędą się w dniach 21-23 lutego w Poznaniu, to doskonała okazja do zakupu nowych narzędzi, sprzętu ogrodniczego, akcesoriów do nawadniania oraz elementów małej architektury ogrodowej. Do udziału w Targach zapraszamy fanów zieleni, wszystkie osoby spragnione wiosny oraz szukające inspiracji do ogrodowych czy balkonowych przestrzeni. Teren Targów Poznańskich tętnić będzie inspiracjami, niebanalnymi rozwiązaniami i innowacyjnymi pomysłami ze wszystkich kategorii ogrodniczych. GARDENIA to również okazja do tego, by przyjrzeć się najnowszym trendom ogrodniczym i nowinkom technologicznym.


Marek Jezierski, Witold Czuksanow i Wojtek Wardecki
Inspiracjom i pomysłom na efektywną aranżację zielonych przestrzeni sprzyjać będą warsztaty, pokazy
i seminaria prowadzone przez wybitnych specjalistów. Wojtek Wardecki poprowadzi wyjątkowe warsztaty, podczas których wszyscy goście spragnieni nowych doświadczeń będą mogli utworzyć swój własny wariant lasu w żarówce. Po skończonej pracy, każdy będzie mógł zabrać dzieło do domu. Doświadczeniem w ogrodnictwie podzieli się także Marek Jezierski współtwórca programu „Rok w ogrodzie”, który poprowadzi również kolejną edycję warsztatów „Ogród marzeń tworzony z pasją” Moc inspiracji czekać będzie też podczas „Rodzinnych warsztatów ogrodniczych”, które poprowadzi Witold Czuksanow. Do udziału w nich zapraszamy całe rodziny. Ta atrakcja kierowana również do najmłodszych miłośników zieleni.


Ogrody budowane na oczach zwiedzających
Wiele emocji wzbudzą także projektowane na żywo w ramach konkursu „Inspiracje-Aranżacje” ogrody pokazowe. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Zielone Marzenie”.  Organizatorem wydarzenia jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Budowa aranżacji odbywa się w pierwszym dniu targów na oczach zwiedzających. Zwycięzców wyłoni publiczność w drodze głosowania.


Bogaty program wydarzeń
Interesujący cykl warsztatów, prelekcji i wystąpień przygotuje dla zwiedzających Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Uczestnicy mogą liczyć na porady sadownicze, inspiracje w zakresie projektowania ogrodu, a także wykłady na temat glonów w oczkach wodnych. Ciekawie zapowiadają się też pokazy członków Federacji Arborystów Polskich, podczas których opowiedzą o zasadach BHP w trakcie prac arborystycznych oraz przedstawią rodzaje cięć i sposoby poruszania się w koronie drzewa. Nowością na tegorocznej GARDENII będzie pokaz cięcia róż rabatowych przygotowany przez Szkółkę ROSARIUM, która swój występ kieruje zarówno do profesjonalistów, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tymi pięknymi kwiatami. Zachęcamy również do odwiedzenia zielonej alei, gdzie będzie można odpocząć podczas pobytu na Gardenii oraz strefy GRAND PRIX, w której odwiedzający zobaczą prezentacje najpiękniejszych roślin na nowy sezon 2019.


Bilety na Targi GARDENIA dostępne są w sprzedaży za pośrednictwem portalu www.bilety.mtp.pl
Więcej informacji na www.targigardenia.pl
Sprawdź PROGRAM WYDARZEŃ >>>