Ogród

Ogrodzenia modułowe. Funkcjonalność pełna estetyki

Tekst JULIA WARYŃSKA • Zdjęcia F. P. U. H. JONIEC

2019-07-02
Ogrodzenia modułowe. Funkcjonalność pełna estetyki

W świecie ogrodzeniowych inspiracji można spotkać wiele odmiennych tworzyw – popularny metal, surowy beton oraz symetryczna cegła chętnie występują w parze z naturalnymi budulcami. Okalający działkę parkan ma za zadanie strzec bezpieczeństwa domowników, zachwycać nienaganną prezencją oraz korespondować estetyką z bryłą domu i otoczeniem. Inwestorzy coraz częściej poszukują rozwiązania nie tylko niezawodnego, ale przede wszystkim takiego, którego montaż będzie intuicyjny i prosty.

 

Z połączenia potrzeb współczesnego użytkownika powstał przepis na ogrodzenie wpisujące się w stylistykę zarówno tradycyjną, jak i nowoczesną, jakie cieszy nieskomplikowaną, ale pełną elegancji konstrukcją. Stworzone z modułów, umożliwia szybkie stawianie kolejnych przęseł oraz idealne dopasowanie do wizualnego zamysłu inwestora.

 

 

PROPONOWANE PRZEZ NAJLEPSZYCH

Działająca od ponad 25 lat marka budowała swoją pozycję na zadowoleniu klientów oraz najwyższej jakości świadczonych usług. Dzięki stałemu poszerzaniu oferty, a także sumienności w spełnianiu europejskich wymogów i norm, zespół niekwestionowanych ekspertów zyskał miano lidera rynku ogrodzeniowego. Nie dziwi więc fakt, że proponowane rozwiązania goszczą w wielu polskich czy też zagranicznych gospodarstwach domowych lub przestrzeniach użytku publicznego. Oferowane przez producenta moduły pozwalają na szybki i nieskomplikowany montaż eleganckiego, a przede wszystkim bezpiecznego parkanu. Gotowe elementy dostępne są w kilku wariantach, dzięki czemu ostateczna prezencja ogrodzenia ograniczona jest wyłącznie kreatywnością użytkownika.

 

 

ZALETY OGRODZEŃ MODUŁOWYCH

Oczywistym jest fakt, że ogrodzenia modułowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Warto poznać przyczyny tej zasłużonej popularności. Wśród dość bogatego spektrum atutów użytkownicy wskazują niejednokrotnie wspomnianą już elastyczność – gotowe elementy nie narzucają ostatecznej wersji i pozwalają tworzyć parkany, zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne, uzupełniane o metalowe przęsła lub całościowe segmenty, strzegące w pełni intymności domowników. Dostępne w różnorodnych wariantach cieszą oczy symetrią uzupełnioną o subtelne tony o odmiennym nasyceniu czy przenikaniu barw. Sztandarową cechą ogrodzeń modułowych jest oczywiście łatwość montażu, uzyskana dzięki wykorzystaniu gotowych elementów w postaci różnej wysokości słupków czy daszków. Ten typ ogrodzenia ceniony jest również ze względu na niezawodność – prostota budowy pozwala w znacznym stopniu wyeliminować ryzyko popełnienia błędów, które niosłyby za sobą konsekwencje w postaci skróconego czasu użytkowania lub konieczności wykonywania kosztownych remontów. Cena gotowych elementów w stosunku do jakości cieszy klienta, pozwalając stworzyć solidne ogrodzenie bez konieczność znacznego obciążania domowego budżetu.

 

 

FUNKCJONALNOŚĆ W WIELU WERSJACH

Znając główne zalety tego funkcjonalnego rozwiązania, warto przyjrzeć się bliżej gamom produktów dostarczanych przez czołową markę. Najnowsza oferta to połączenie subtelności z nowoczesnością. Dedykowane prywatnym budynkom, jak też przestrzeniom użyteczności publicznej komponenty zachwycają delikatną barwą, jaka nie przytłacza, ale świetnie koresponduje z estetyką otoczenia. Prosty design sprawia, że elementy pozwalają stworzyć symetryczną i elegancką całość, emanującą stabilnością oraz kojącym zmysły umiarem. Bloczki o dwóch odmiennych wymiarach dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych. Powściągliwy grafit, finezyjna ciemna szarość lub połączenie tonów jasnych i ciemnych oraz tych chłodnych z nieco cieplejszymi pozwalają inwestorowi na optymalne dopasowanie. Producent zadbał o doskonałą prezencję parkanu, przygotowując linię dedykowanych daszków dostępnych w tożsamych stylistykach oraz zróżnicowaną gamę impregnatów pozwalających na utrzymanie stworzonego ogrodzenia w niezawodnej formie przez wiele lat. Seria świetnie komponuje się z metalowymi przęsłami o różnym ułożeniu elementów – zarówno standardowym, symetrycznym poziomie, jak i nieco bardziej zdobnym, w którym wykonane z odpornego tworzywa szczeble łączą się w ciekawe sploty.

 

 

Kolejna proponowana kolekcja bazuje na prostocie i elegancji. Dedykowana nowoczesnemu budownictwu, wypadnie nie mniej znakomicie jako ogrodzenie okalające tradycyjną budowlę. Odpowiadająca wymogom architektury XXI wieku seria wykonana została z betonu, który święci tryumfy jako aranżacyjny must have. Prosty i szybki montaż pozwala w krótkim czasie stworzyć niepowtarzalny parkan w trzech odmiennych barwach. Tutaj oprócz szarości o różnym nasyceniu znajdziemy też moduły kremowe, które pozwolą cieszyć się subtelnym scaleniem posesji oraz jej wpasowaniem w estetykę krajobrazu. Dostępne moduły to prosty sposób na stworzenie ogrodzenia o niskiej lub też wysokiej podmurówce, różnej szerokości słupkach, a nawet będącego jednolitą płaszczyzną strzegącą prywatności domowników. Co więcej, bloczki sprawdzą się świetnie jako elementy małej architektury. Sprawnie stworzymy z ich pomocą niepowtarzalną osłonę doniczkową, odgrodzimy kwiatową aleję od trawnika czy wydzielimy strefę relaksu.

 

 

Producent stworzył również gamę produktów skierowaną do miłośników prostych form – nieco większe bryły dostępne w kilku deseniach świetnie wpasowują się w nowoczesne projekty, rezerwując miejsce prostej elegancji oraz niesztampowym kształtom.

Ostatnia z proponowanych serii ogrodzeń modułowych to połączenie harmonijności i wypukłości. Dostępne komponenty o nieskomplikowanej strukturze stanowią ukłon w stronę symetrycznej delikatności. Licowane, czarne elementy świetnie korespondują z nowoczesną stylistyką, tworząc razem z prostymi przęsłami niepowtarzalną konstrukcję.

Ogrodzenia modułowe to proste i bezawaryjne rozwiązanie, jakie odpowiada potrzebom budownictwa XXI wieku. Komponenty współgrają z tym, co tradycyjne, świetnie łączą się z nowoczesnością, a ich wyjątkowa jakość oraz innowacyjność pozwalają na sprawne konstruowanie niepowtarzalnych murów o rożnych stylistykach.