Ogród

Zabujaj się w hamaku

Tekst Karolina Kansy • Zdjęcia whamaku.pl

2012-08-29
Zabujaj się w hamaku

Coraz więcej producentów oferuje zupełnie nową jakość hamaka, odchodząc od grubo plecionej liny. W swojej ofercie posiadają wiele różnorodnych hamaków, każdy z nich ma swoje przeznaczenie. Możemy wyróżnić: hamaki klasyczne, hamaki z drążkiem, fotele hamakowe, hamaki dla podróżników oraz hamaki i fotele hamakowe dla dzieci. Każdy z nich jest wyjątkowy a także spełnia inną funkcję. Jak znaleźć TEN idealny? Wszystko zależy do czego ma być przeznaczony...


 


Hamaki klasyczne są stworzone z myślą o długotrwałym wypoczynku. Budowa tego hamaku zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas snu oraz rekreacji. Tego typu hamaki występują w wersjach jedno lub kilku osobowych. Charakteryzują się dużą wytrzymałością, a szeroka gama kolorystyczna sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tego typu hamaki najlepiej sprawdzają się na zewnątrz, ale jeśli dysponujemy większą przestrzenią w domu- spokojnie możemy wykorzystać hamak zamiast kanapy.

Hamaki z drążkiem przeznaczone są raczej do krótkiego wypoczynku. Ich niewątpliwą zaletą jest łatwość użycia. Wszystko dzięki dwóm drążkom, które wieńczą końce hamaka i tym samym napinają materiał. Jeśli zdecydujemy się na zakup właśnie tego modelu, powinniśmy używać go głównie w ogrodzie, we wnętrzach nie sprawdzają się tak dobrze jak hamaki klasyczne.


 


Fotele hamakowe są absolutnie fantastycznym wynalazkiem, jeśli można mówić o hamakach w kategoriach wynalazków. Wspaniale sprawdzają się nie tylko na tarasach, ale również w małych wnętrzach – jeśli potrzebujemy mieć więcej miejsca wystarczy zdjąć hamak z haka. To zapewnia im przewagę nad tradycyjnymi fotelami, których nie można schować „pod łóżkiem”, a i cenę mają znacznie niższą od tradycyjnych foteli. To sprawia, że idealnie pasują do wnętrz. Ich kolejną zaletą jest fakt, iż są bardzo lekkie. Co więcej - zostały zaprojektowane z myślą o siedzeniu w prawidłowej pozycji, która nie powoduje bólów pleców. To bardzo cenna właściwość, szczególnie dla osób, które cały dzień siedzą w pracy przy biurku.

Hamaki dla podróżników zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o osobach, które wędrują po świecie. Hamaki są bardzo lekkie, dają się zwinąć do małych rozmiarów i nie zajmują dużo miejsca w plecaku, co jest bardzo ważne w podróżach – nikt z nas nie chce przecież dźwigać kamieni na plecach... Hamaki wykonane są ze specjalnych materiałów, które zapewnią użytkownikom izolację i nie przemakają podczas deszczu. Dzięki solidnym mocowaniom podróżnicy mogą być spokojni o swoje bezpieczeństwo w trakcie wypoczynku.


 


Hamaki dla dzieci mogą być wykorzystane zarówno do intensywnych zabaw, jak również do wypoczynku. Wiele badań dowodzi, że hamaki zapewniają dzieciom prawidłowy rozwój fizyczny, ale również mają niezwykłą zdolność wyciszania dzieci po intensywnie spędzonym dniu. Spokojny ruch hamaka potrafi zdziałać cuda. Wiele niemowląt dzięki hamakom jest spokojniejszych, mniej płaczą, lepiej śpią a płynny ruch pozytywnie wpływa także na ich rozwój fizyczny.

Na rynku dostępne są hamaki wykonane z najwyższej jakości bawełny, która pochodzi z organicznych upraw. Ten fakt gwarantuje nam wysoką jakość oraz wytrzymałość materiału. To także ważna informacja dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Termin - organiczna bawełna - niesie ze sobą między innymi informację o tym, że przy uprawie bawełny nie używano pestycydów i sztucznych nawozów.

Mimo wielu zalet hamaki nadal nie są zbyt popularne. A szkoda, ponieważ badania pokazują, że nawet krótkie drzemki w hamakach dostarczają nam znacznie więcej energii niż drzemki w łóżku. Może zatem warto pomyśleć o zainwestowaniu w hamak? Może czas zabujać się w hamakach...? Nie tylko dla zdrowia, ale także dla komfortu. Jeśli nasze ciało będzie w lepszej kondycji, humor oraz nastawienie do życia również się poprawią.


www.whamaku.pl

text-align:justifyp style=