Ogród

Pielęgnacja zieleni

Zaprojektuj swój ogród. Inteligentne rozwiązania

Tekst HUSQVARNA • Zdjęcia HUSQVARNA

2019-06-28
Zaprojektuj swój ogród. Inteligentne rozwiązania

Inteligentne rozwiązania i powrót do natury mają coraz silniejszy wpływ na zmieniające się trendy w projektowaniu ogrodów, które powstają z myślą o swoistej symbiozie człowieka z naturą - jego stylu życia, zainteresowaniach, przyzwyczajeniach czy formach spędzania wolnego czasu. Ogród to miejsce niebanalne i funkcjonalne, także jeśli chodzi o wybór maszyn do jego pielęgnacji. Obecnie głośne, ciężkie maszyny spalinowe wypierane są przez ciche maszyny zasilane „zieloną energią”, bardziej uniwersalne i łatwiejsze w obsłudze. Zamiast tradycyjnej kosiarki chętniej wybieramy roboty koszące, które gwarantują piękny trawnik bez wysiłku.

 

Coraz częściej doskwiera nam brak wolnego czasu i piętrzące się obowiązki. Jedyny moment na wypoczynek i „naładowanie baterii” to weekend. Niestety najpierw musimy zadbać o nasz ogród, który przez cały tydzień sukcesywnie zarastał trawą. Na szczęście stworzono serię maszyn zasilanych akumulatorowo, które zapewniają komfort nie tylko ich użytkownikom, ale także otoczeniu.

 

 

CICHE SĄSIEDZTWO

Bardzo często weekendowy wypoczynek w ogrodzie jest przerywany świdrującym uszy dźwiękiem kosiarki spalinowej sąsiada. Hałas to problem, który dotyka nas nie tylko w przestrzeni publicznej, ale i w pracy, w szkole czy w domu. Pracujące w ogrodach sąsiadów czy w naszym maszyny spalinowe skutecznie zakłócają ciszę i spokój w piękne słoneczne dni. Dodatkowo potrzebują do działania mieszanki paliwowej, użycia samaru i skomplikowanej konserwacji po sezonie. Jednak nie musi tak być!

 

 

Czołowa marka stworzyła szeroką gamę maszyn akumulatorowych, które nie emitują spalin ani hałasu. Maszyny są banalnie proste w obsłudze, a do ich uruchomienia wystarczy jeden przycisk. Uniwersalne akumulatory pasują do każdej maszyny bateryjnej i mogą być stosowane zamiennie. Dzięki temu, gdy rozładujemy swoje zasilanie, zawsze możemy poprosić sąsiadao wsparcie, jeżeli używa maszyn akumulatorowych tego samego producenta. W końcu na cichym sąsiedztwie skorzystamy wszyscy!

 

 

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA OGRODU

Szeroka oferta maszyn akumulatorowych zapewnia wszechstronną pomoc w utrzymaniu zieleni w Twoim ogrodzie. Posiadając tak duże możliwości, zadbamy o wszystkie potrzeby naszego zieleńca w ciszy i w zgodzie z naturą – począwszy od koszenia trawnika po podcinanie drzewek, w zależności od indywidualnych potrzeb. Obecnie do gamy innowacyjnych urządzeń akumulatorowych należą: podkaszarki, wykaszarki, nożyce do żywopłotu, pilarki, dmuchawy, podkrzesywarki, kosiarki oraz aerator. Te wszystkie maszyny łączy jeden wspólny element – uniwersalna bateria, która jest w stanie zasilić każdą z nich. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić miejsce do przechowywania, ale też zmniejsza koszty użytkowania, a maszyny nie wymagają magazynowania paliwa czy oleju.

 

 

KOSZENIE AUTOMATYCZNE

Koszenie trawnika to zadanie, które zazwyczaj odkładamy na później. Finalnie w weekend, zamiast wypoczywać, biegamy przez kilka godzin z kosiarką. Przekładając stale czynność, sprawiamy, że trawa jest coraz wyższa i psuje kondycję zieleńca. W dobie nowoczesnych technologii nie warto zaprzątać sobie głowy koszeniem trawnika. Niezastąpionym sprzymierzeńcem w batalii o idealnie przyciętą trawę bez wysiłku jest robot koszący. Ten w pełni automatyczny ogrodnik chętnie wykona całą pracę za Ciebie, a Ty będziesz mógł cieszyć się wolnym czasem i pięknym, gęstym trawnikiem przez cały sezon.

 

 

PRECYZYJNE CIĘCIE

Zwykłe koszenie polega na przycinaniu kilku centymetrów trawy, a następnie zebraniu jej i wyrzuceniu, podczas gdy Automower® oferowany przez światowego lidera w dziedzinie automatycznego koszenia ścina jedynie kilku milimetrowe źdźbła. Dzięki temu, że może pracować nieustannie nie pozwala na przerost trawy, tym samym nie trzeba jej zbierać ani martwić się o jej utylizację. Maleńkie ścinki spadają między rosnącą trawę, naturalnie ją nawożąc. Dzięki temu trawa krzewi się i gęstnieje. Trzy trwałe ostrza żyletkowe wykonane ze stali węglowej umieszczone pod tarczą osłaniającą, zapewniają staranne cięcie. Obecnie to najdelikatniejszy sposób koszenia.

 

 

NOWOCZESNY DESIGN I ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA

Automatyczne kosiarki produkowane przez światowego lidera w dziedzinie automatycznego koszenia od ponad 20 lat są stale udoskonalane. Efektem wieloletniej pracy jest ekskluzywna linia kosiarek X-Line. Maszyny nie tylko zachwycają designerskim wyglądem, którego pozazdrości Ci każdy sąsiad, ale także wyposażone są w najnowsze rozwiązania technologiczne. Roboty koszące mogą pracować nawet na najbardziej skomplikowanych trawnikach o powierzchni do 5000 m². Pokonują wzniesienia i strome zbocza o nachyleniu do 70% (dla porównania – czarny stok zjazdowy posiada nachylenie około 40-60%, a nachylenie skoczni narciarskiej wynosi około 70%). Kosiarki można kontrolować i zarządzać nimi z dowolnego miejsca na Ziemi za pomocą smartfona. Seria X-Line wyposażona jest w reflektory LED zapewniające lepszą widoczność, gumowe zderzaki chroniące konstrukcję oraz w moduł GPS, który pozwala maszynie na jeszcze lepsze manewrowanie w trudnych miejscach i wąskich przejazdach. Roboty mogą pracować w dzień i w nocy, bez względu na warunki pogodowe.

 

 

SZTUCZNA INTELIGENCJA

Najnowsze rozwiązania zastosowane w kosiarkach Automower® pozwalają na wydawanie im poleceń głosowych przez głośnik Amazon Alexa i Google Home. Doświadczeni użytkownicy mają możliwość integracji kosiarki z systemem smart home IFTT czy API. Roboty koszące są kompatybilne z Gardena smart system, który może dodatkowo obsługiwać m.in. nawadnianie ogrodu. Wszystkie wspomniane udogodnienia technologiczne w kosiarkach automatycznych pozwalają świadomie powierzyć im opiekę nad Twoim trawnikiem. Podróżując, pracując, oddając się swoim pasjom, masz pewność, że maszyna efektywnie wypełnia swoje obowiązki, a Ty cieszysz oczy pięknym, idealnie skoszonym trawnikiem.

 

 

***

Treść promocyjna