Wnętrza

Polecane

3 sposoby na zawsze modny wygląd wnętrz

Tekst RuckZuck • Zdjęcia RuckZuck

2020-06-16
3 sposoby na zawsze modny wygląd wnętrz

Urządzając swoje cztery kąty, często kierujemy się najnowszymi trendami. Niektóre z nich okazują się jednak krótkotrwałe i wystrój domu, bez kolejnych modyfikacji, szybko traci na aktualności. Można temu zapobiec, wybierając rozwiązania aranżacyjne, które są ponadczasowe. Oto nasze trzy pomysły na stworzenie w przestrzeni mieszkalnej zawsze modnego i komfortowego wystroju.

 

Aranżacja wnętrz powinna nie tylko wpisywać się w najnowsze trendy, ale przede wszystkim odpowiadać potrzebom domowników. Przedkładanie designu nad wygodę sprawi, że we własnych czterech kątach nie poczujemy pełnej swobody. Łączmy więc modę i nowinki z bliskimi nam rozwiązaniami, tworząc oryginalny i spersonalizowany wystrój – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

 

 

Wnętrze urządzone z umiarem i elegancją

Przykładem nieprzemijalnego nurtu w aranżacji wnętrz jest styl modernistyczny. Wyróżniają go minimalizm, szyk i prostota. Dzięki ukierunkowaniu na wysoką jakość materiałów wnętrza są estetyczne i pełne klasy. Z powodzeniem możemy łączyć tutaj różne kolory i faktury – pamiętajmy jednak, by tworzyły stonowaną kompozycję. Mile widziane są elementy wykonane z kamienia, stali czy szkła. Zdobienia stosowane są natomiast głównie w detalach.

 

 

Styl modernistyczny jest bardzo praktyczny i lubi duże, jasne, otwarte przestrzenie. Doskonale sprawdzi się zatem we wnętrzach wielofunkcyjnych, w których różne role (np. gabinetu, salonu czy sypialni) przenikają się. By zapewnić przestrzeni maksymalnie przyjazny charakter, stawiajmy na meble o obłych kształtach i wielu zastosowaniach (wybierzmy np. na kanapę z funkcją spania, pufy, rozkładany stół czy stolik kawowy na kółkach). Dzięki temu łatwo dopasujemy wygląd wnętrza do swoich potrzeb, a sama aranżacja nie stanie się monotonna.

 

Aranżacja oparta na kolorze i nostalgii

Ciekawą drogą do zaprojektowania wyjątkowego wnętrza jest inspirowanie się minionymi nurtami w designie – nie ulegają one już zmianom, a wprowadzone do współczesnych wnętrz nadadzą im nieszablonowy wygląd. Sięgnijmy po styl retro i poprzez zestawianie ze sobą elementów nowych i wiekowych twórzmy własną kompozycję.

 

 

W takim wnętrzu powinien znaleźć się przynajmniej jeden stylizowany mebel, który – odpowiednio wyeksponowany – przywoła atmosferę lat 60. czy 70. Doskonałym pomysłem jest także odnowienie starych mebli, które być może odziedziczyliśmy po seniorach – często wystarcza sama wymiana tapicerki. Na ścianach i w dodatkach stosujmy żywe kolory oraz geometryczne kształty. Doskonale odnajdą się tu również neony czy grafiki pop-artowe. Zabawa formą i wykorzystywanie technologii do odświeżenia ulubionego stylu pozwoli stworzyć wystrój o unikalnym charakterze.

 

Wystrój w duchu ekologii

Coraz szerzej nagłaśniana potrzeba dbałości o przyrodę sprawia, że styl eko wpisał się na stałe również do aranżacji wnętrz. Naturalne materiały (drewno, kamień, len) w połączeniu z jasną kolorystyką (biel z domieszką barw ziemi) i żywą roślinnością wprowadzają do czterech kątów świeżość i przytulność.

 

 

Jeśli postawimy na ten styl, wyeksponujmy wszystkie okna, co pozwoli rozświetlić przestrzeń. Rezygnujmy ze sztucznych tworzyw i wybierajmy materiały, które poddają się recyklingowi. Sami twórzmy dekoracje poprzez powtórne wykorzystanie produktów (np. z drewnianych palet zróbmy sofę, ze słoików świeczniki, a ze skrzynki po owocach – doniczkę). Poprzez takie działania nie tylko uchronimy środowisko naturalne przed kolejnymi zagrożeniami, ale również dostarczymy sobie wiele uciechy.

 

 

***

Tekst promocyjny