Wnętrza

Prezentacje

Apartament z widokiem na górski potok

Tekst Inż. Urszula Medyńska Pracownia Medyńscy • Zdjęcia Studio Gawle • Stylizacja Biuro Medyńscy Projektowanie

2014-05-06
Apartament z widokiem na górski potok

 

Apartament Wilanów został zaprojektowany z myślą o klientach, którzy cenią sobie przede wszystkim wygodę, funkcjonalność oraz walory estetyczne. Lokal znajduje się na poddaszu w jednym z nowo wybudowanych apartamentowców w Zakopanem i jest przeznaczony pod wynajem krótkookresowy dla 2-4 osób.

 

Wzwiązku ze szczególnym usytuowaniem lokalu, wnętrza są ograniczone przez dużą ilość skosów, co jest zwykle dużym utrudnieniem podczas projektowania. Jednak projektantce udało się wydobyć z wnętrz to, co najlepsze i sprawić, że skosy przestały być przeszkodą, a wręcz przeciwnie - stały się atutem lokalu. Inwestorowi zależało, by wnętrza apartamentu były eleganckie, a jednocześnie nowoczesne, wykonane z wysokiej jakości materiałów i wyposażone we wszystko, co mogłoby ułatwić funkcjonowanie i umilić pobyt lokatorom. Ten efekt udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu wysokiej klasy materiałów, jak chociażby fornir lakierowany na wysoki połysk oraz wykorzystaniu wysokiej klasy sprzętów i innych elementów wyposażenia, podkreślających charakter wnętrz.

 

 

Do części dziennej prowadzi nieduży korytarz wyposażony w obszerną szafę, zarówno na ubrania wierzchnie, jak i inne rzeczy (np. deska do prasowania, żelazko). Szafka została wykonana na zamówienie wedługprojektu pracowni architektonicznej. Zastosowanie frontówprzesuwnych znacznie ułatwia korzystanie z szafy, nie ingerującjednocześnie w funkcjonalność pomieszczenia, które samow sobie jest dość wąskie. Optyczne powiększenie przestrzenizapewnia lustrzana tafla, a dekoracja w postaci zdjęcia bambusanadaje wnętrzu charakteru i sprawia, że mimo swej niewdzięcznejfunkcji, jest równie ciekawe, co pozostałe.

Zabudowa kuchenna została wykonana na zamówienie z płytfornirowanych lakierowanych na wysoki połysk i wyposażonawe wszystkie niezbędne sprzęty AGD, jak piekarnik,kuchenka mikrofalowa, lodówka, zmywarka, płytaindukcyjna. Żeby nie zaburzać harmonii wnętrza kuchni,które z uwagi na to, że jest przestrzenią otwartą, z salonemi jadalnią musi tworzyć spójną całość, sprzętyzabudowano w szafkach. Dzięki temu kuchnia jest nietylko w pełni funkcjonalna, ale i estetyczna.

 

 

Do salonu projektantka zaproponowała minimalistycznykominek elektryczny w pięknej obudowie wykonanejz płyt gipsowo-kartonowych, pokrytej połyskującymiszaro srebrnymi płytkami o niejednolitej fakturze. Tadekoracja - nawet wyłączona - już od wejścia robiwrażenie, a wieczorami tworzy piękny, nastrojowyklimat, który dodatkowo podkreśla delikatne oświetlenieLED ukryte w obudowie kominka. W sporymwykuszu za aneksem kuchennym powstał wygodnykącik wypoczynkowy wyposażony w obszerny rozkładanynarożnik i 40-calowy telewizor, nad którymzaprojektowano sufit podwieszany z dodatkowymukrytym oświetleniem LED. Jadalnię wyposażonow krzesła tapicerowane na płozach, dopasowane stylistycznie do całościi podkreślające wysoki standard apartamentu. Na ścianach, jako dekoracja,pojawiła się srebrna tapeta z delikatnym wzorem, pięknie mieniąca sięw słońcu, która doskonale podkreśla elegancki charakter wnętrza.

Łazienka jest na tyle duża, że prócz podstawowych funkcji,zmieściła również wygodną 2-osobową wannę z hydromasażemi chromaterapią, prysznic walk-in oraz kącikza ścianką wyposażony w pralkę i szafki. Prysznic nadajewnętrzu lekkości i przestrzeni dzięki zastosowaniubardzo oszczędnej w formie kabiny. Wanna z hydromasażemnatomiast zapewnia zasłużony relaks po całymdniu spędzonym aktywnie w górach. Całość "ubrano"w eleganckie płytki w odcieniach beżu i brązu z dodatkami w kolorze złota.Taka kompozycja sprawia, że wnętrze jest odbierane jako bardzo eleganckiei stylowe.

 

 

W sypialni panuje spokojny klimat sprzyjający wypoczynkowi. Elegancji dodajelampa sufitowa wykonana z kulek szklanych, przez które przenika ciepłe,delikatne światło. Wzory na ścianach, utworzone przez światło rozpraszającesię na kryształkach, dodają wnętrzu lekkości i sprawiają, że na chwilę staje sięono miejscem „magicznym”. Sypialnia jestswoistą oazą spokoju, w której dominujeszarość, srebro i pastelowy odcień żółcieni.Zabudowa nad łóżkami, oprócz tego, żesama w sobie jest dekoracją, pełni równieżfunkcję oświetleniową – ukryte dookoła niejwe wnękach taśmy LED RGB w jednej chwilizmieniają wygląd pokoju wedle potrzebużytkowników. Dwa osobne łóżka zostałyzaprojektowane w taki sposób, by można jebyło ze sobą zestawić, wówczas powstajeobszerne łoże małżeńskie.

We wszystkich pomieszczeniach apartamentuzostało zastosowane oświetlenieLED (żarówki, taśmy), co znacznie obniżyłokoszta eksploatacji lokalu. Urządzenia AGD są energooszczędne, a wszystkie baterie(kuchenna, łazienkowe) wyposażone w perlatory,dzięki czemu zużycie wody jest równieżw znacznym stopniu ograniczone, przyzachowaniu wysokiego standardu i wygodyużytkowania.

Całości dopełnia piękny widok z balkonu napotok z parkiem oraz Antałówkę, do któregoprowadzą dwa wyjścia – z salonu i z sypialni.Przy otwartych oknach słychać szum strumykaprzepływającego w pobliżu.