Wnętrza

Style

Barwy jesieni w nowoczesnej odsłonie

Tekst RuckZuck • Zdjęcia RuckZuck

2020-10-14
Barwy jesieni w nowoczesnej odsłonie

Jesienią instynktownie dopasowujemy aranżację wnętrz do aury panującej za oknem. Tym samym w domach może znaleźć się spora dawka szarości i czerni, które bynajmniej nie poprawiają nastroju w tym ponurym czasie. Jak temu zapobiec? Dostrzegając przyjemne kolory tej pory roku i prezentując je w przestrzeni mieszkalnej w nowoczesny sposób. Przedstawiamy najciekawsze barwy tego sezonu.

 

– Jesień przez wielu nie jest wyczekiwaną porą roku. Kojarzy się z końcem wakacji, spadkiem temperatur i częstymi deszczami, co sprawia, że trudno nam zauważyć jej atuty. Tymczasem krajobraz wcale nie jest tak szarobury, jak nam się wydaje. Drzewa podczas tej pory roku są barwniejsze niż kiedykolwiek i mienią się różnymi odcieniami żółci, pomarańczy i czerwieni. Warto wprowadzać te kolory do wnętrza, by je w ten sposób rozpogodzić, jednak zamiast krzykliwych tonów, postawmy na te zgaszone i pastelowe. To one doskonale wpisują się w najnowsze trendy – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

 

 

Nowa definicja jesiennych barw

Chcąc stworzyć wystrój wypełniony ciepłem i przytulnością, sięgajmy po subtelne barwy – to w ich otoczeniu najlepiej się wyciszymy i zrelaksujemy. Hitem tego sezonu jest Tawny Birch, czyli delikatny brąz z dodatkiem brudnego różu. Jest wyjątkowo miły dla oka i z powodzeniem może stać się motywem przewodnim całego wystroju. Jeśli połączymy go z ciemniejszymi odcieniami brązu (takimi jak cognac), pudrowego różu i bordowymi akcentami (np. w tonacji cabernet), nadamy przestrzeni bardzo stylowy wygląd.

 

 

Równie modny jest Amberglow, który przywodzi na myśl typowo jesienne skojarzenia: dyni, jarzębiny i październikowych liści klonów. Ten pomarańczowy odcień ożywi każdą przestrzeń, a jednocześnie nie przytłoczy wyrazistością. Bardzo dobrze odnajdzie się w towarzystwie odcieni piaskowych i cielistych. Piękny duet stworzy też z nutą złocistego szafranu.

 

 

Spokój i urok dzięki stonowanym kolorom

W jesiennej palecie barw jest również miejsce na delikatne tony zieleni, które doskonale równoważą wystrój. Wyjątkową popularnością cieszą się odcienie miętowe (Misty Jade) i militarne (Vintage Khaki), które są łagodne i lekko nostalgiczne. Stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych szarości, nadając przestrzeni o wiele ciekawszy wyraz. Jednocześnie okażą się idealnymi neutralizatorami, jeśli w aranżacji zdecydowaliśmy się na zbyt wiele mocnych akcentów kolorystycznych.

 

 

Wybierając stonowane, pastelowe barwy przy tworzeniu jesiennej aranżacji, nie tylko zaznaczymy w niej najnowsze trendy, ale przede wszystkim sprawimy, że wieczorne powroty do domu będą napawać szczególnym optymizmem i radością.

 

Opracowanie: firma RuckZuck

RuckZuck to profesjonalny salon z panelami, który oferuje najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.

 

***

Artykuł sponsorowany