Wnętrza

Biuro otwarte na komfort

Tekst RuckZuck • Zdjęcia RuckZuck

2018-11-22
Biuro otwarte na komfort

Przyjazne środowisko pracy to klucz do twórczego rozwoju i efektywnego działania. Realizację tych celów ułatwią odpowiednio dobrane drzwi, dzięki którym już od progu zadbamy o komfortową atmosferę panującą w biurze. Specjaliści RuckZuck podpowiadają, na co zwrócić uwagę przy wyborze skrzydła, by cieszyło funkcjonalnością i estetycznym wyglądem.

 

– Pracujemy średnio 40 godzin tygodniowo, a wielu z nas spędza ten czas przy biurku. Niezależnie od tego, czy wykonujemy pracę zdalnie czy stacjonarnie w siedzibie firmy, gabinet powinien służyć skupieniu i produktywności. Urządzając to pomieszczenie zwróćmy szczególną uwagę na rodzaj drzwi, ponieważ źle dobrane znacznie utrudnią wykonywanie obowiązków. Poprzez dokładne zapoznanie się z parametrami technicznymi skrzydeł dokonamy przemyślanego wyboru. Będzie to inwestycja na lata – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

 

 

 

Drzwi w biurze wyznaczają strefę pracy, dlatego powinny dobrze wyciszać pomieszczenie. Ograniczenie dopływu dźwięków z zewnątrz ułatwi koncentrację oraz zagwarantuje komfort rozmów biznesowych. O tym, czy skrzydło zapewni odpowiednią izolację akustyczną, w znacznej mierze decyduje jego wypełnienie. Właściwościami wygłuszającymi cechują się drzwi zbudowane z płyty wiórowo-otworowej. Do ich zalet należy także wysoka stabilność, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia związane z trzaskaniem, a także częstym otwieraniem i zamykaniem.

 

 

W gabinecie niekoniecznie sprawdzą się drzwi przeszklone – nie zapewnią bezwzględnej ciszy, a widok poruszających się za drzwiami osób rozprasza. Najlepszym wyborem są skrzydła o konstrukcji pełnej, jednak jeśli przestrzeń biurowa nie jest wystarczająco doświetlona, warto postawić na małe mleczne szyby. Dzięki nim wnętrze rozjaśni się, a niska transparentność szkła nie pogorszy warunków pracy.

 

 

Zapoznając się z ofertą drzwi do biura zwróćmy uwagę na ich detale. Dzięki zamkom magnetycznym skrzydło będzie zamykać się niemal bezszelestnie. Jeśli natomiast w pomieszczeniu przechowywane są ważne dokumenty, dobrze sprawdzą się dodatkowe zabezpieczenia w formie zamków na klucz, solidnych klamek i zawiasów.

 

 

Poza walorami użytkowymi, drzwi powinny wyróżniać się także eleganckim wyglądem. Istotne, by były przyjemne dla oka i dobrze wkomponowały się w aranżację. Doskonale zaprezentują się skrzydła białe o lakierowanej powierzchni lub modele w naturalnych odcieniach drewna. Pięknym uzupełnieniem będą minimalistyczne aplikacje, np. w formie fornirowych lub szklanych wstawek. Wiele atrakcyjnych propozycji jest dostępnych w kolekcji SENTIS firmy RuckZuck (np. Diego, Sensa czy Inez).

 

 

– Funkcjonalne i eleganckie drzwi stworzą przyjazne wejście do biura. Dobierając z podobną starannością pozostałe elementy aranżacji – duże biurko, ergonomiczny fotel, pojemne regały, dobre oświetlenie – stworzymy idealne miejsce pracy. Nie zapominajmy przy tym o wykończeniu podłogi. Panele o jasnej kolorystyce, gładkiej powierzchni i wysokiej klasie ścieralności (np. Villa Dąb Veroni czy Galaxy 4V Dąb Lozano) doskonale uzupełnią wystrój, w którym najważniejsza jest wygoda – dodaje Katarzyna Śliwińska.

 

Pełną ofertę drzwi marki SENTIS można znaleźć pod adresem: www.sentis.pl