Wnętrza

Prezentacje

Brąz, beż i biel

Tekst Anna Łysiak • Zdjęcia Studio Projektowania Wnętrz.pl • Stylizacja Studio Projektowania Wnętrz.pl

2014-06-03
Brąz, beż i biel

Komputerowe wizualizacje stały się rzeczywistością i spełnieniem marzeń inwestorów. Naturalne materiały ocieplają, uszlachetniają i nadają wnętrzu poczucia komfortu. Mieszkanie w stolicy ceni sobie ciszę i spokój. Azyl, który skupia wokół siebie nowoczesność i ukojenie od miasta.

 

W prezentowanym mieszkaniu dominuje minimalizm i dyscyplina. Kolory ścian, mebli i dodatków oraz elementy wystroju wnętrz są starannie dobrane i utrzymane w spójnej stylistyce.

W nawiązaniu do stylu nowoczesnego kuchnia została połączona z salonem - jest prosta i elegancka zarazem. W rozplanowanej na trzech sąsiadujących ścianach zabudowie kuchennej dominują szafki przesłonięte frontami, aby jak najwięcej sprzętów i akcesoriów kuchennych pozostało schowanych. Zapewni to dodatkowo bardziej reprezentacyjny charakter. Nowoczesne meble kuchenne wyglądają efektownie na tle salonu, wizualną granicę stanowi jedynie barek i obniżony sufit. Przy projektowaniu mieszkania, w którym chcemy zastosować połączenie kuchni z salonem, należy dobrze przemyśleć aranżację wnętrza. Kolorystyka kuchni i salonu powinna ze sobą korespondować. Nie musi wcale być taka sama! Chodzi jednak o to, aby aranżacja kuchni pasowała do stylu, w jakim urządzony jest salon. Aranżacja kuchni wymaga przede wszystkim dostosowania funkcjonalności. Ważne jest optymalne rozmieszczenie głównych sprzętów kuchennych: zlewu, zmywarki, piekarnika oraz lodówki. Jednocześnie meble kuchenne, a także piekarnik czy lodówka powinny spełniać wymogi komfortu i bezpieczeństwa. Bez względu na styl i rodzaj mebli kuchennych, kuchnia powinna być odzwierciedleniem naszych zwyczajów i upodobań. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana kuchnia jest inwestycją w nasze samopoczucie, zważywszy na to, że spędzamy w niej dużą część naszego życia.

 

 

Jak urządzić salon, by był przytulny, ale nie nudny? W prezentowanym salonie osiągnięto harmonię pomiędzy nowoczesnością, a tradycją oraz między ciemną a jasną kolorystyką. Akcenty rozkładają się równomiernie w aranżacji, tworząc przyjemne wrażenie równowagi. Zróżnicowana faktura dekoracyjnych ścian daje ciekawy efekt i urozmaica geometryczny porządek panujący w salonie. Nie ma miejsca na zbędne wyposażenie czy mnogość dekoracji. Większą wartość dekoracyjną stanowi jeden charakterystyczny element - w tym przypadku podświetlona półka na ścianie. Artystyczne wnęki mogą być wypełnione różnymi materiałami. Bardzo ciekawy efekt można uzyskać poprzez zabiegi kolorystyczne oraz odpowiednie podświetlenia takich miejsc. Niewątpliwym plusem tego typu rozwiązań jest fakt przełamania monotonnej przestrzeni ściany. Wykonana przez nas wnęka może stanowić ciekawą dominantę w pomieszczeniu. Nietuzinkowe efekty można osiągnąć grą wnęk i wypustów w ścianie. Dzięki tego typu rozwiązaniom pomieszczenia nabierają indywidualnego, niepowtarzalnego charakteru.

 

 

Istotnym elementem jest także odpowiednie oświetlenie. Urządzając wnętrze w stylu nowoczesnym, operujemy nim tak, aby optycznie dodać im przestrzeni i wyeksponować stylowe dodatki. Oprócz lamp sufitowych dobieramy zatem kinkiety boczne i reflektorki, które urozmaicą wnętrze i podkreślą ładne miejsca. Niebanalnym rozwiązaniem jest ukrycie źródła światła tak, aby jasność dawało jego odbicie od różnych faktur i płaszczyzn.

W nowoczesnych mieszkaniach wszystkie pomieszczenia mają tworzyć ze sobą całość i sprawiać wrażenie dokładnie zaplanowanej przestrzeni. Należy zachować dyscyplinę zarówno w doborze kolorów i mebli, dokładnie dobierając ich kształt oraz położenie w domu, jak i dodatków, których nie może być za dużo i które muszą być dokładnie dopasowane do całego wystroju pomieszczenia.

Aranżacja łazienki w prezentowanym mieszkaniu jest nowoczesna, lecz zarazem klasyczna i neutralna. Jej osnowa to kremowa biel oraz wyposażenie o ponadczasowym wzornictwie. Ściany wykończono ułożonymi horyzontalnie płytkami ceramicznymi w formacie 32x97 cm, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się większe. Duże lustro i błyszczące powierzchnie dodatkowo potęgują ten efekt. Ścianka instalacyjna podwieszanego sedesu to nie tylko niezbędny element konstrukcyjny – atrakcyjnie wykończona, stała się przyciągającą wzrok dekoracją łazienki.

 

 

Efektowna i ciekawie urządzona łazienka to wizytówka każdego domu. Sposób jej wykończenia mówi bardzo dużo o mieszkańcach domu, ich stylu, sposobie bycia i charakterze. Dodatkowo tojedno z niewielu pomieszczeń, które jest powszechnie udostępniane gościom,dlatego tak ważne jest, aby poza funkcjonalnością, łazienka była także atrakcyjna i przyjemna dla oka.

Stylistycznie mieszkanie miało być spójne, nowoczesne i przytulne. Utrzymanew ulubionej kolorystyce właścicieli – odcieniach brązu, beżu, bieli, a takżez wykorzystaniem naturalnych materiałów – drewna, kamienia i szkła.Dopełnienie stanowić miały ciekawe, delikatne źródła światła. Efekt końcowyokazał się sukcesem, a wizualizacje komputerowe przedstawiane na etapieprojektu stały się rzeczywistością.