Wnętrza

Salon

Chwila z naturą. Ponadczasowe meble i dodatki z naturalnego drewna

Tekst MONIKA WIECZOREK • Zdjęcia MANUFAKTURA HOLZ & WOOD

2019-02-28
Chwila z naturą. Ponadczasowe meble i dodatki z naturalnego drewna

Współczesny świat pędzi, a wraz z nim my. Samochody, telefony, komputery, bezprzewodowe sieci, syntetyczne materiały, konserwanty, ulepszacze, produkty masowe niszczące środowisko, w którym żyjemy. Czy momentami nie macie tego dość? Czy nie marzycie o chwili spokoju, ciszy i relaksu, z dala od całego zwariowanego świata oraz zgiełku?

 

Marzyć oczywiście można, jednak ilość dni urlopowych oraz możliwości ucieczki pozostają raczej ograniczone. Owszem, niektórzy są gotowi rzucić/sprzedać wszystko i wynieść się gdzieś na koniec świata (lub chociażby wsi), aby żyć prosto, w zgodzie z naturą. Jednak nie każdy, z różnych przyczyn, jest w stanie podjąć takie wyzwanie. Na szczęście istnieje pewien kompromis. Miejscem, które będzie napełniać Cię spokojem i dawać poczucie bezpieczeństwa, może, a w zasadzie powinien być Twój Dom. Nieważne, czy jest to niewielka kawalerka w centrum miasta, czy też przestronna sielska posiadłość. Wszystko zależy od tego, jak ją urządzisz…

 

 

Wykańczając swoje mieszkanie lub dom, można poprosić o pomoc architekta lub samodzielnie zaaranżować wnętrza tak, aby były funkcjonalne, co nie oznacza jedynie „praktyczne”. Słownik języka polskiego definiuje słowo „funkcjonalny” jako «dobrze spełniający swoją funkcję». Meble i dodatki, aby właściwie realizować własne zadania, powinny być więc nie tylko praktyczne, ale i sprawiać, że będziemy się wśród nich czuć dobrze.

 

 

STÓŁ I STÓŁ PRZEZ DUŻE „S”

Stół od strony praktycznej oczywiście służy przede wszystkim do spożywania posiłków czy wypicia kawy. Jednocześnie stanowi zazwyczaj centralny punkt każdego mieszkania lub domu. Jest miejscem spotkań domowników i gości. Przy nim zasiadamy, aby delektować się domowymi daniami, a także wzajemnym towarzystwem, nie tylko na co dzień, ale również przy wyjątkowych okazjach, takich jak święta lub odwiedziny dawno niewidzianych przyjaciół. Czy chcemy, aby sercem naszego domu był po prostu blat na jednej lub czterech nogach, zakupiony w tzw. „sieciówce”?

 

 

Co prawda był tani, jednak dziś najchętniej schowalibyśmy go pod obrusem, ponieważ sąsiedzi i ciocia mają identyczny. Z pewnością warto pomyśleć o stole przez duże „S”, którego funkcjonalność nie będzie się ograniczała jedynie do oferowania powierzchni płaskiej, potrzebnej do spożycia posiłku. Piękny, niepowtarzalny mebel wykonany ręcznie z naturalnego drewna potrafi odmienić nawet banalne wnętrze, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

 

 

Taką magiczną rolę spełniają meble oraz dekoracje wytwarzane wyłącznie z naturalnego drewna, starego bądź współczesnego – w zależności od indywidualnych preferencji klienta. To one stanowią unikatowe wyposażenie wyjątkowych domów i mieszkań.

 

 

 

MAGIA STAREGO DREWNA

Decydując się na niezwykły mebel z organicznych surowców, można wybrać wzór spośród dostępnych, proponowanych przez pracownie kolekcji lub przedstawić własny wymarzony projekt. Stoły, krzesła, konsole, ławki, komody, lustra, świeczniki – to tylko przykłady elementów wyposażenia, jakie można zamówić w manufakturze, nadając wnętrzom, w których mieszkamy wrażenie ciepła, naturalności i oryginalności.

 

 

Ciekawy materiał, z którego tworzone są nowe, wyjątkowe meble, stanowi stare drewno z terenów Wschodniej Polski. Pozyskiwane jest ono z rozbiórki chałup, stodół i spichrzy, a następnie starannie oczyszczane i zabezpieczane. Tego rodzaju materiał cechuje nie tyko niepowtarzalne piękno, lecz także duża wytrzymałość. Drewno służące kiedyś do budowy domów pochodziło z wolno rosnących okazów. Jest ono twarde i odporne na niszczenie, gdyż poprzez powolny przyrost drzewa jego struktura stała się bardzo zwarta.

 

 

 

ŻYĆ ECO

Dodatkowym argumentem przemawiającym za wyborem mebli ze starego drewna jest świadomość, iż zamiast ścinać kolejne drzewo, dajemy drugie życie przedmiotom i materiałom, jakie niegdyś już komuś służyły. Jesteśmy ECO. Po delikatnej obróbce oraz zabezpieczeniu otrzymujemy MEBEL NIEZWYKŁY, z duszą i historią, którą każdy z nas może samodzielnie dopisać. Mało tego, w najlepszych manufakturach poszczególny produkt czy element dekoracyjny otrzymuje swoją nazwę, certyfikat, a także unikatowy numer, ponieważ jest jedynym takim egzemplarzem na świecie.