Wnętrza

Cosmopolitan Twarda 2/4

Tekst Joanna Aleksandruk

2013-08-12
Cosmopolitan Twarda 2/4

"Zaczyna się od tego, jak budynek 

postrzegany jest z pewnej odległości.”

HELMUT JAHN

W Warszawie powstał bardzo ciekawy apartamentowiec Cosmopolitan Twarda 2/4. Tu można mieszkać w samym centrum stolicy, ale z dala od zgiełku i hałasu miasta. Każdy mieszkaniec będzie mieć tu najwyższą jakość i komfort życia, ponieważ jak na inwestycję tego typu przystało wszędzie mamy do czynienia z najwyższymi standardami. Cosmopolitan Twarda 2/4 łączy minimalistyczną formę budynku z oryginalnie zaprojektowanymi, nowoczesnymi wnętrzami. Jego główną bryłę stanowi 44-piętrowa część mieszkalna sięgająca 160 metrów wysokości.

 

 

Całkowicie przeszklona fasada o zróżnicowanej fakturze nadaje budynkowi lekki i elegancki wygląd. Do ciekawostek należy fakt, że architekt Helmut Jahn umieścił w projekcie otwieralne okna w każdym pokoju, co w obiektach tego typu nie zawsze jest standardem. Poza bryłę budynku wychodzą wykusze, które powiększają pole widzenia mieszkańcom wieżowca. Ten oryginalny pomysł odróżnia wieżowiec Cosmoplitan od innych wysokich budynków mieszkalnych. W budynku znajdują się 252 komfortowe apartamenty. Całkowicie przeszklone ściany gwarantują niesamowity widok na panoramę Warszawy. Trzy kondygnacje budynku stanowią powierzchnie biurowe i usługowe, a na 4 piętrze powstaje między innymi fitness klub z sauną i jacuzzi oraz sala klubowo-filmowa.

 


Apartamentowiec wewnątrz jest w fazie wykończeniowej. Mieszkania i apartamenty zostaną oddane mieszkańcom w standardzie pod klucz na początku 2014 roku. Ciekawostką jest, że mieszkania będą kompleksowo wyposażone i wykończone. Nowoczesny komfortowy styl zapewniają najlepsze i najnowsze modele sprzętu AGD, biały montaż, garderoby i klimatyzacja. Wszystkie mieszkania mają inteligentny system zarządzania „HMS – Home Management System”. To rozwiązanie pozwala na regulację oświetlenia, ogrzewania, klimatyzacji, sprzętu audio oraz TV przy pomocy urządzeń stacjonarnych i mobilnych.
Helmut Jahn z pracowni Murphy&Jahn Chicago

Architekt Cosmopolitan to jeden z największych architektów XXI wieku. Jest autorem prestiżowych projektów, m.in. siedziby Unii Europejskiej w Brukseli, Sony Center w Berlinie, Highlight Munich Business Towers, portu lotniczego w Monachium czy State of Illinois Center w Chicago.

W 1991 roku otrzymał prestiżową nagrodę „Ten Most Influential Living American Architects” od American Institute of Architects i został zaliczony w poczet dziesięciu najbardziej wpływowych architektów świata.

Tak wyjątkowy projekt ma równie wyjątkowych autorów mieszkań pokazowych. Zaprojektowali je bowiem: Gosia Baczyńska, projektantka mody, Zbyszek Bartman, czołowy siatkarz polskiej reprezentacji oraz Jacek Żakowski, dziennikarz i publicysta.

 Bazując na takich samych materiałach i wyposażeniu, jakie otrzymują w cenie mieszkania wszyscy klienci, Baczyńska, Bartman i Żakowski stworzyli wraz z projektantkami z pracowni de novo unikalne wnętrza, które wyrażają ich osobowość i fascynacje.

W wakacyjnym mieszkaniu Zbyszka Bartmana dominuje roślinność, nawet z betonowego sufitu zwisają odwrócone do góry dnem doniczki z żywymi roślinami. Z kolei we wnętrzu apartamentu Jacka Żakowskiego wyczuwalna jest nutka Orientu, odzwierciedlająca fascynacje dziennikarza kulturą wschodu.

 Wśród mebli znajdujących się w apartamentach pokazowych znajdują się m.in. kultowe modele designerskiej marki Moroso w stylistyce popartu, których elegancja przeplata się z awangardą.

To już drugi apartamentowiec (po Złotej 44) światowej klasy w Warszawie. Powstawanie inwestycji tego typu sprawia, że nasza stolica staje się coraz bardziej prestiżowym miastem na mapie Europy. Bez wątpienia inwestycje tego typu dodają prestiżu i są architektonicznymi „wisienkami” coraz bardziej rozrastającego się downtown Warszawy.