Wnętrza

Łazienka

Czerń i biel

Tekst Wioletta Wilanowska • Zdjęcia Atrwillano

2012-09-27
Czerń i biel

Każdy sezon przynosi nowe trendy, każdy stawia też na inny kolor. Jedynie nieśmiertelna para, czerń i biel nigdy nie wychodzi z mody. Choć dla wielu jest oznaką zachowawczości, a nawet braku wyobraźni i odwagi, to właśnie ona jest niezawodnym sposobem na uzyskanie eleganckiej stylizacji, która będzie jednocześnie świetną bazą do wprowadzenia ewentualnych zmian w przyszłości. Dla wszystkich fanów klasyki przygotowaliśmy poniżej kilka biało-czarnych propozycji, które reprezentują różne style, tak by każdy mógł znaleźć wśród nich coś dla siebie .
Szafki


Najlepszym materiałem na kolorowe szafki łazienkowe jest bez wątpienia lakierowany mdf. Łatwy do utrzymania w czystości, odporny na wilgoć i najlepiej oddający każdy kolor z jaką tylko chcemy intensywnością.  Prosta, czarna szafka podumywalkowa w zestawie z białym blatem i umywalką z konglomeratu  to idealna propozycje dla osób, które nie lubią zbędnych zdobień, krzykliwych kolorów i udziwnionych form.  Tym którym wydaję się on jednak zbyt prosty może spodobać się z kolei   czarna szafka ze srebrnymi elementami wraz z białą umywalka i lustrem w srebrnej ramie, a wszystko to utrzymane w stylu retro. Ten model mebli najlepiej będzie prezentował się w większych salonach kąpielowych. Musimy jednak pamiętać, że tego typu meble będą zobowiązywac nas do zachowania stylistycznej spójności przy doborze pozostałego wyposażenia.  Dla zwolenników bardziej nowoczesnego stylu przygotowaliśmy natomiast dwie inne propozycje. Pierwsza to wykonany z metalu i czarnego szkła ozdobionego kwiatowym, białym motywem zestaw występujący z ceramiczną umywalką. Ze względu na swój niewielki rozmiar idealnie sprawdzi się on zwłaszcza  w małych łazienkach. Druga to prosty, minimalistyczny komplet złożony z czarnej, szklanej szafki podumywalkowej z metalowymi dodatkami i białej, trójkątnej umywalki. Największą zaletą tego modelu jest jego niezobowiązujący charakter, dający nam niemal całkowitą dowolność przy wyborze pozostałych elementów stylizacji.
Wanny i ceramika


Czasy gdy w sklepach można było znaleźć jedynie białe wanny dawno minęły. Dziś na rynku dostępne są modele w różnych kolorach i o najróżniejszym kształcie. Mimo tego większość z nas wciąż decyduje się na wybór białej wanny, na co w dużym stopniu wpływ mają względy praktyczne. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku ceramiki.  Dla tych, którzy chcieliby jednak połączyć pragmatyzm z potrzebą urozmaicenia idealną propozycją są wanny i umywalki  z białym wnętrzem i czarną obudową. Tak jak wykonane z konglomeratu, posiadające ciekawą formę wanna i stojąca umywalka przypominające swoim kształtem tulipan. Jeśli szukamy jednak bardziej klasycznego modelu wanny to prostokątna, wyposażona w metalowy reling oraz nowoczesna, zbliżona nieco swoim kształtem do cyfry osiem powinny spełnić nasze oczekiwania. Do gustu przypadła nam również biało-czarna, okrągła nablatowa umywalka oraz biały bidet i toaleta  z subtelnym, czarnym paskiem.
Baterie


Ponieważ świat, jak wszystkim wiadomo nie jest jedynie czarno-biały, ale ma też wiele odcieni szarości  warto byłoby dodać jeden z nich do naszej dwukolorowej stylizacji. Tę rolę idealnie spełniać mogą wszelkiego rodzaju chromowane baterie. My polecamy Państwu szczególnie serię baterii umywalkowych i wannowych z białymi oraz czarnymi wylewkami. Jeśli nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić wyboru wanny w innym niż biały kolorze lub jest on jedynym w jakim występuje nasz wymarzony model, idealnym dopełnieniem naszej aranżacji może być właśnie stojąca, bądź trzyotworowa nawannowa bateria z czarną wylewką. Baterie stojące najlepiej prezentować się będą w towarzystwie wolnostojącej wanny o nietypowym designie, takiej jak przypominająca nieco kształtem łódkę, biała wanna z konglomeratu ze zdjęcia zaprezentowanego obok. W przypadku trzyotworowych baterii nawannnowych musimy z kolei pamiętać by rant wanny był wystarczająco szeroki tak byśmy mogli ją bez problemu zamontować i odpowiednio wyeksponować. Świetnym przykładem jest tutaj wanna o formie prostokątnej bryły, w której dookoła misy kąpielowej mamy dużo miejsca na baterie. Dobrym rozwiązaniem jeśli mamy już wanne i nie posiada ona wystarczająco szerokich brzegów jest zastosowanie postumentu na baterie otworowe, który dodatkowo będziemy mogli ustawić w dowolnym, najbardziej dogodnym dla nas miejscu.  Innym, dającym ciekawe efekty pomysłem jest zestawianie ze sobą stojących umywalek oraz baterii. Przywodząca na myśl swoim kształtem diament, biała umywalka połączona ze stojącą baterią umywalkową o czarnej wylewce na pewno przyniesie imponujący efekt. Kolejne Idealne połączenie, naszym zdaniem, będzie stanowic wysoka bateria umywalkowa z nieco niższą umywalką nablatową ustawioną na czarnej szafce łazienkowej.
Stworzenie interesującej i zarazem ciepłej biało-czarnej stylizacji wbrew pozorom nie jest takie proste. Fakt, iż na rynku mamy wiele produktów utrzymanych w tej kolorystyce z jednej strony  na pewno pomaga w znalezieniu najbardziej odpowiadających nam produktów z drugiej jednak nadmiar możliwości szybko może wyprowadzić nas na manowce. Jednak wysiłek włożony w stworzenie takiej stylizacji na pewno przyniesie satysfakcjonujące nas efekty, z których będziemy mogli się cieszyć przez wiele kolejnych lat.