Wnętrza

Pokój dziecka

Czy dekoracja ścienna może pełnić funkcję edukacyjną – oczywiście, że tak!

Tekst Posterlounge • Zdjęcia Posterlounge www.posterlounge.pl

2020-09-29
Czy dekoracja ścienna może pełnić funkcję edukacyjną – oczywiście, że tak!

Plakaty edukacyjne to świetny pomysł, żeby umilić świeżo upieczonym uczniom pierwsze tygodnie w szkole i ułatwić naukę. Pod koniec września możemy już oszacować, co sprawia im w tym roku szkolnym najwięcej problemów w nauce. Może mają problem z opanowaniem alfabetu, może potrzebują pomocy w nauce języka obcego lub w geografii?

Kolorowy alfabet powieszony nad biurkiem będzie nie tylko ładną ozdobą, ale również doskonałą pomocą naukową dla najmłodszych. Mapa świata ułatwi naukę geografii, a kolorowa mapa zwierząt pozwoli zlokalizować gatunki występujące na całym świecie. Kolorowe plakaty powieszone nad biurkiem na pewno przydadzą się wszystkim wzrokowcom.

 Nauka przez zabawę

A co, jeśli nasze dziecko jest kinestetykiem? Wtedy dobrym pomysłem będzie połączenie nauki z czynnościami manualnymi. W tym przypadku świetnie sprawdzą się plakaty do kolorowania. Samodzielnie pokolorowany alfabet – powieszony w pokoju nad biurkiem będzie nie tylko powodem do dumy i wyrazem zdolności plastycznych, ale również sposobem na nauczenie się czegoś nowego dobrze się przy tym bawiąc. Ponadto taka forma zabawy wspomaga koncentrację i rozwijają zdolności manualne.

 Rozwijanie dziecięcych zainteresowań

Plakaty edukacyjne to nie tylko pomoce typowo szkolne. Mogą one również pomóc w rozwijaniu dziecięcych zainteresowań i pasji, a może nawet takową w dziecku rozbudzą? Często wybieranymi motywami są kolorowe obrazy i plakaty z rasami psów, koni, markami samochodów, czy obcojęzycznymi słówkami. Pozwólmy, aby dziecko wybrało motyw, który go najbardziej interesuje, a może będzie to początek jego nowej pasji?

 Wśród plakatów, które mają charakter edukacyjny możemy znaleźć również coś dla starszych dzieci i dla młodzieży. Pamiętajmy jednak, że same plakaty to nie wszystko, dziecko do nauki trzeba zachęcić, pomóc mu odkrywać nowe rzeczy i uczyć się razem z nim, inaczej nawet najpiękniejsze plakaty edukacyjne na niewiele się zdadzą. Plakaty z motywem edukacyjnym, plakaty do kolorowania i wiele innych znajdziesz na www.posterlounge.pl.

***
Tekst promocyjny