Wnętrza

Kuchnia i jadalnia

Designerskie śniadanie

Tekst Kinga Zwierzchowska • Zdjęcia Kenwood

2014-02-13
Designerskie śniadanie

Co dziś zjem na śniadanie? Jak zaaranżuję dogodny poranek, aby pomyślnie rozpocząć dzień? – Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Nie jest też tajemnicą, iż zjedzone w odpowiednim towarzystwie może doskonale nastroić nas na cały dzień… Co zatem powiecie na towarzystwo niebanalnego design? Toster, stylowy opiekacz, który powstał u schyłku XIX wieku, dziś obecny niemal w każdym domu.

Kolorowe uderzenie z samego rana?
Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. Często problemem jest jednak tykający zegarek, a także fakt, że nie zawsze wiemy co dla nas będzie zdrowe. Dlatego warto zorganizować wyborne śniadanie, aby móc jak najlepiej zacząć dzień. Spójrzmy na to z psychologicznego punktu widzenia... Nie jest tajemnicą, że kolory, którymi się, na co dzień otaczamy posiadają ogromny wpływ na nasz nastrój i wewnętrzne samopoczucie. Dlatego tak istotne jest w jakim towarzystwie przebywamy i w jaki sposób rozpoczniemy dzień. Dobrze dobrane kolory potrafią podnieść poziom naszej codziennej energii, działając pobudzająco i orzeźwiająco. Inne za to sprawiają, że w ich otoczeniu czujemy się zrelaksowani, odprężeni i wypoczęci. Magia kolorów sprawia, że nasze samopoczucie ukierunkowuje się względem otoczenia. Nie jest tajemnicą, że barwy mogą pobudzać lub wyciszać, dodawać energii lub przygnębia, inspirować lub rozpraszać... Barwy wokół nas sprawiają, że nasza przestrzeń życiowa nabiera zupełnie indywidualnego stylu, co bezpośrednio przekłada się na nasze samopoczucie. Poranek spędzony w akompaniamencie kolorów może tak naprawdę ukształtować nasz cały dzień.

Oryginalne połączenia przeszłości z teraźniejszością - stylizacja współczesności na wzór minionych epok, niebanalne połączenia wzorów, tekstur i  kształtów…

A jeżeli nie soczyste kolory to może… Vintage? 
Kto z nas nie chciałby się przenieść w czasie i choć na chwilę znaleźć się w epoce Vintage – epoce przepięknych wzorów, detali i niebanalnych kolorów. Z pewnością wpływ takiego otoczenia znacznie poprawiłby nam nastrój. Któż nie chciałby odbyć magicznej podróży w lata’50 tego wieku, przenieść się w bajeczny okres Dolce Vita w Rzymie – tak przez chwilę poczuć oddechu czasów, kiedy piękno miało całkowicie inną definicję niż dzisiaj… Kiedy piękno nie raz udowadniało, iż prawdziwy jego wyraz jest zaklęty w… zaskoczeniu. Oryginalne połączenia przeszłości z teraźniejszością - stylizacja współczesności na wzór minionych epok, niebanalne połączenia wzorów, tekstur i kształtów… To wszystko mieści w sobie jeden mianownik – VINTAGE. Dlaczego? – Odpowiedź jest prosta! Jesteście zatem gotowi na magiczną, pełną niespodzianek podróż? Wprowadzając na polski rynek nową serię śniadaniową będąca odzwierciedleniem epoki Vintage. Vintage określa jakość i wartość przedmiotu z przeszłości, który stał się obiektem kultu. Przedmioty z przeszłości, które ożyły w 4 ekskluzywnych edycjach Icona Vintage, stanowiąc dzisiejsze zwierciadło minionych dni pozwolą tchnąć nowe życie w serce Twojego domu.

Vintage określa jakość i wartość przedmiotu z przeszłości, który stał się obiektem kultu.


Seria Icona Vintage to niezastąpione w każdej kuchni trio śniadaniowe dostępne w czterech opcjach kolorystycznych. 
Po pierwsze, występujące w głębokiej, matowej czerni, po drugie w kremowej bieli oraz imitującym odcień skóry brązie, a także w ostatnim - dojrzałej, zielonej oliwce. Zatem… jesteście gotowi do odbycie niezapomnianej podróży? Podróży, po której wyrażenie seria śniadaniowa już nigdy nie będzie brzmiało tak jak przedtem? Podróży, która wyznaczy nowe trendy w małym AGD? Podróży, która jest na wyciągniecie Waszych dłoni… A jeśli nie Vintage, jeśli nie kolory to może …. śniadanie w blasku brylantów? Marylin Monroe śpiewała w jednym ze swoich filmów, iż kobiety kochają diamenty… Do tej pory diamenty kojarzyły nam się tylko z pięknymi kamieniami, którymi wysadzano naszyjniki, bransoletki czy pierścionki… Czas to zmienić, czas na nową odsłonę diamentów… Brillante jest niczym innym, jak zaproszeniem do świata trójwymiarowego designu – świata przepełnionego blaskiem diamentów i niepowtarzalnego kształtu. Inspirowana rzeźbą Chimera autorstwa Varisco i fabrykami szkła Murano zaskakuje swoim kształtem i wyglądem. Nowa seria śniadaniowa występuje w dwóch wariantach: śnieżnej bieli i wyrazistej czerni. Kusi nie tylko kolorami, ale przede wszystkim niezwykłą teksturą nadająca osobliwy charakter każdej kuchni. Jest idealnym dowodem na to, iż design może iść w parze z najwyższą technologią. W jej skład wchodzą czajnik i toster posiadające szereg innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają codzienną pracę w kuchni nawet najbardziej zapracowanej Pani Domu. Posiłki powinny sprawiać przyjemność. Czas zatem zacząć …. śniadanie u Tiffany ‘ ego!