Wnętrza

Prezentacje

Dom marzeń

Tekst Viktoria Cukierska • Zdjęcia Radek Wojnar, Paweł Klein • Stylizacja Piotr Gajda

2012-09-13
Dom marzeń

Właściciele - Katarzyna i Marcin lubią minimalizm, proste, geometryczne formy, jasne kolory a także dużo przestrzeni. Chcieli, aby projektant uchwycił to co gra im w duszy - jak mówi właścicielka. Mając na uwadze swoje upodobania zdecydowali się na współpracę z Piotrem Gajdą. Właściciel swojej marki, projektant i dyrektor artystyczny w jednym, szybko załapał wspólny język z inwestorami. Współpraca przebiegła w przyjaznej atmosferze a przestronny dom oraz zaufanie inwestorów do profesjonalizmu projektanta dały mu możliwość dużej swobody działania. Inwestorzy mieli tylko jedno życzenie- dom ma być funkcjonalny, przytulny i bezpieczny.
Parter domu to dzienna, otwarta przestrzeń przeznaczona do wspólnego spędzania czasu domowników. Część wypoczynkowa, w której znajduje się okazała kanapa zapewnia miejsce nie tylko dla właścicieli, ale również dla gości. Na uwagę zasługuje pikowana ściana z alcantary. Jej ciepły, beżowy kolor przełamuje czarny, lakierowany na wysoki połysk panel, na którym zawieszono najnowszej generacji telewizor, ktory wraz z niską, szeroką komodą -również w kolorze czerni tworzy ciekawą geometryczną formę. Dodatkiem do tej wywarzonej w smaku przestrzeni jest piękny, okazały, kryształowy żyrandol. „Kropkę nad i” stanowi tu czerwona patera. Otwarta na salon kuchnia to marzenie pani domu. Punktem centralnym w kuchni jest wyspa lakierowana na wysoki połysk. Mimo okazałych rozmiarów, lekkości nadaje jej beżowe pikowanie. Piotr Gajda jest znany ze stosowania zaskakujących, designerskich rozwiązań. Właścicielka zastanawiała się nad zastosowaniem alcantary jako obicia wyspy, jednak efekt przerósł jakiekolwiek wyobrażenie. Katarzyna jest zachwycona jej wyglądem, cieszy się, że dała przekonać się projektantowi. 
Okno w kuchni zaczyna się tuż przy podłodze i ciągnie się przez trzy metry. Daje to wrażenie wychodzącej poza budynek nieograniczonej przestrzeni. Nie można też zapomnieć o gwarancji niesamowitego widoku przy takim oknie, które w połączeniu z czarnymi meblami nadaje kuchni elegancji. Filar tuż przy kuchni został obłożony szklaną, czarno-srebrną mozaiką. Odbijające się w niej światło tworzy magiczną atmosferę. Dzięki temu fi lar stał się także ozdobą, a nie tylko elementem konstrukcyjnym domu. Został tu umieszczony główny panel sterowania inteligentnym domem. Przy klatce schodowej znajduje się antresola, która przechodzi przez wszystkie trzy poziomy domu. Została ona efektownie podświetlona i obłożona pikowaniem z alacantry. Na każdym z pięter stoją kwiaty w okazałych donicach, które dzięki zastosowaniu punktowego oświetlenia rzucają cień na antresole. Na jej pikowanej powierzchni malują się szkice roślin. Daje to niesamowity efekt wizualny. Sypialnia gospodarzy jest utrzymana w takim samym stylu jak cały dom. Dominują tu ciepłe beże, czarne akcenty, pikowania i efektowne oświetlenie. Punktem centralnym jest wielkie lóżko. Jego wezgłowie stanowi pikowana ściana.
Dla wzmocnienia efektu pikowanie alacantrą przedłużono na takiej samej szerokości przez cały sufit. To kolejny szalony, ale jakże efektowny i stylowy pomysł. W celu zapewnienia intymności, magii oraz odpowiedniej atmosfery jak w sypialni przystało, projektant zrezygnował z oświetlenia centralnego i umieścił ledowe światło za pikowanymi panelami na suficie oraz wezgłowiu. Takie rozwiązanie zapewniło właścicielom możliwość relaksu, a także wyciszenia się po całym męczącym dniu. Bezpośrednio z sypialni można przejść do salonu kąpielowego. Jest to też prywatne SPA właścicieli - ulubione miejsce pani domu. Znajduje się tu kabina prysznicowa z sauną parową z funkcją aroma- i chromo terapii oraz efektem prawdziwego deszczu. Wygodna wanna w połączeniu z możliwością posłuchania relaksującej muzyki, dzięki wmontowanym głośnikom w suficie, to prawdziwy raj dla ciała i ducha.
W przypadku niesprzyjającej pogody oraz w okresie jesienno – zimowym, właściciele mają do dyspozycji ogród zimowy z przeszklonymi trzema ścianami, znajdujący się na dachu domu. To podobnie jak salon kąpielowy jest strefa relaksu właścicieli. Można tu w ciszy i spokoju, będąc otoczonym pięknym krajobrazem, odpocząć, zamyślić się czy pomarzyć, posłuchać muzyki, albo poczytać książkę. Latem ogród ten daje możliwość opalania się na wygodnych leżakach. Usytuowanie ogrodu na dachu daje gwarancję intymności oraz prywatności. Nad bezpieczeństwem i wygodą obsługi wielu urządzeń w domu gospodarzy czuwa innowacyjny inteligentny system zarządzania budynkiem. Inwestorzy miło wspominają współpracę z pracownią Pana Piotra, która spełniła ich oczekiwania w stu procentach. Od początku byli pewni, że powierzyli zadanie zaprojektowania wnętrza oraz przeprowadzenia nadzoru autorskiego odpowiedniemu projektantowi. Dzięki tej współpracy powstało wygodne, przestronne, przytulne i nowoczesne wnętrze.

Wykonawstwo, obsługa inwestycji i nadzór inwestorski dreamHOMES.pl