Wnętrza

Domowe...

Tekst Maciej Mańko, Miłosz Marciniak

2013-01-22
Domowe...

Zdalna praca to obecnie coraz powszechniejsze zjawisko, jednak do jej efektywnego wykonywania potrzebna jest wydzielona, komfortowa przestrzeń w zaciszu własnego domu. Jak jednak stworzyć eleganckie i ciche miejsce pracy bez konieczności czasochłonnego remontu? Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie szklanych ścianek działowych, które pozwolą na kreatywne dzielenie pomieszczeń w szybki, efektowny i wyjątkowo łatwy sposób. Współczesne domowe biuro nie musi być odcięte od części mieszkalnej standardowymi ścianami działowymi. Możemy je wyznaczyć za pomocą nowoczesnych, szklanych przegród, bez potrzeby zmiany rozkładu mieszkania i czasochłonnego remontu. Jest to idealne rozwiązanie, zwłaszcza gdy dysponujemy dużą przestrzenią salonu. Pozwala na zaprojektowanie atrakcyjnej wizualnie części biurowej, dając jednocześnie wrażenie nieograniczonej przestrzeni i lekkości. Oprócz walorów estetycznych, zaletą stworzonego w ten sposób miejsca jest jego funkcjonalność. Lekkie podziały pozwalają na przepływ dużej ilości światła dziennego, potrzebnego do pracy lub nauki. Wyciszone szkłem dźwiękoszczelnym pomieszczenie po godzinach pracy może stać się idealną czytelnią, pokojem do nauki czy słuchania ulubionej muzyki.
Małe – wielkie wnętrze
Wykonane ze szkła podziały to idealne rozwiązanie w sytuacji, kiedy zależy nam na szybkim i mało pracochłonnym wyodrębnieniu w mieszkaniu komfortowej strefy biurowej. Montaż takiego rozwiązania jest prosty i na ogół nie wymaga większych prac. Ścianki są montowane do podłogi i do sufitu za pomocą aluminiowych profili. Natomiast w pionie mogą być łączone za pomocą słupków lub specjalnymi uszczelkami w kolorze mlecznym. To drugie rozwiązanie daje niezwykle harmonijny efekt, bez dodatkowych podziałów a ponadto nie wymaga stosowania silikonu. Oznacza to większą estetykę wykonania i brak wszelkich zabrudzeń. Zamiast zwykłego szkła można użyć tafli o właściwościach dźwiękoszczelnych. Tego typu szkło może izolować nawet do 47dB, a więc odgradza wnętrze od hałasów urządzeń domowych czy głosów. 
Design plus wysokie parametry
Szklane ścianki działowe pozwalają na dowolność organizacji przestrzeni. Panele ścienne mogą być łączone w jednej płaszczyźnie lub pod kątem 90 stopni, dzięki temu można je harmonijnie wkomponować w dowolnie wybraną przestrzeń salonu lub pokoju dziennego. Wejście do strefy biurowej może być umieszczone z dowolnej strony, w zależności od indywidualnych wymagań. Warto się przy tym upewnić, czy w takim systemie zostało zastosowane bezpieczne szkło hartowane, które minimalizuje ryzyko odniesienia jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu. W przypadku rozbicia tafla rozpada się na małe kawałki o nieostrych i zaokrąglonych krawędziach. Eliminuje to ryzyko ewentualnego skaleczenia czy uszkodzenia mebli lub podłogi. Może się wydawać, że wysokie, szklane tafle sięgające od sufitu do podłogi będą dawać chłodne i formalne wrażenie, jednak szkło to materiał bardzo plastyczny i dzięki temu jego wygląd może być każdorazowo dopasowywany do wyglądu pomieszczenia. Na formatki można naklejać kolorowe folie PVB lub zamówić ścianki z indywidualnie dobranym wzorem.