Wnętrza

Pokój dziecka

Dziecięca fabryka snów

Tekst Oliveo • Zdjęcia Oliveo

2019-08-07
Dziecięca fabryka snów

Marka Oliveo – świeży powiew innowacyjności w dziedzinie mebli dziecięcych i pielęgnacja tradycyjnych wartości rodzinnych


Rodzinna firma Joanny i Marcina Jóźwiaków – MPJ Holding Sp. z o.o. - właściciel marki Oliveo przeistoczyła się w ciągu kilku lat w prężne przedsiębiorstwo. Sukces, jakim  niewątpliwie jest sprzedaż skandynawskich łóżek dziecięcych na całą Europę, małżeństwo zawdzięcza swym doświadczeniom rodzicielskim, a także nieustannemu rozwojowi - kreatywności. Poznaj polską markę, która inspiruje rodziców oraz dzieci na całym świecie.


Już pierwsze lata działalności małego przedsiębiorstwa zwiastowały sukces, jaki dziś osiąga rodzinna marka Oliveo. Założyciele przedsiębiorstwa Joanna i Marcin Jóźwiakowie oparli wizję tworzenia mebli dziecięcych o swoje doświadczenia rodzicielskie, które wynikały z wychowywania córeczki Olivii. Oferta łóżek dziecięcych dostępnych na rynku nie spełniła oczekiwań ani wymagających rodziców, ani ich pociechy. Potrzeby małej Olivii jak miejsce do spania i do zabawy i wysokie standardy wychowania Joanny i Marcina zaowocowały powstaniem koncepcyjnych łóżek dziecięcych, które skumulowały w sobie wiele cech jednocześnie. Oliveo to synonim takich cech, jak: nowoczesne koncepcje, ręczne wykończenie, profesjonalna polska produkcja i bazowanie wyłącznie na ekologicznych materiałach. Łóżka-domki to przykład wielofunkcyjnych mebli do spania, do zabawy, które świetnie odzwierciedlają omówione cechy. Początkowa wizja małej rodzinnej firmy ewoluowała i przyczyniła się do powstania przedsiębiorstwa, które obecnie wręcz zaskakuje innowacyjnymi, ergonomicznymi rozwiązaniami w dziedzinie mebli dziecięcych. Poznaj markę Oliveo, jej produkty, a nade wszystko to, co zaoferuje rodzicom i ich najdroższym pociechom.


Rodzima produkcja – polska firma
Ambasadorem marki Oliveo jest córka właścicieli firmy – Olivia. Jest ona symbolem rodzinnych wartości i najwyższej dbałości o jej potrzeby. Kto, jak nie dzieci najlepiej ocenia produkty do nich skierowane? Joanna i Marcin od początku istnienia firmy postawili na innowacyjność, kreatywność, a przede wszystkim wysoką jakość swoich mebli. Meble dziecięce musiały być produkowane wyłącznie w Polsce pod okiem troskliwych rodziców. Nie było mowy o wytwarzaniu nawet pojedynczych elementów w Chinach czy innych popularnych krajach korzystających z tańszej siły roboczej – tak zostało do dziś. Rodzima produkcja to inwestycja we własny zakład produkcyjny, czyli najnowocześniejsze maszyny i wykwalifikowany personel, który starannie wykonuje wszystkie produkty ręcznie. Joanna i Marcin ściśle koordynują produkcję w najdrobniejszych detalach oraz weryfikują każdy mebel przed wysyłką do klienta.

 


Umiłowanie do jakości…, która tkwi w detalach
Państwo Jóźwiakowie zdecydowali, że ich meble zaoferują w każdym detalu najwyższą jakość. Flagowe produkty, jakimi są do dziś łóżka dziecięce, wykonywane są z bezsęcznego drewna pierwszej klasy. Co to oznacza dla klientów? Pierwsza klasa oznacza najwyższą jakość samego drewna – budulca pod względem idealnej powierzchni, jego gładkości, braku sęków czy prostoliniowe usłojenie. Dzięki jednolitej strukturze, czyli bez łączeń klejonych czy płyt wiórowych drewno nie ma słabych punktów, jak sęki osłabiające udźwig czy stabilność konstrukcji. Łóżka Oliveo mają udźwig do 180 kg, są idealnie wyszlifowane (bez drewnianych włosków), gładkie i pozwalają na spanie dwójce osób jednocześnie czy na zabawę czworgu dzieci!
Poza tym marka wykorzystuje w swoich meblach ekologiczne farby wodne neutralne dla zdrowia dzieci czy materiały z bawełny organicznej z certyfikatem GOTS – bawełna z legalnych źródeł, niepryskana pestycydami i niefarbowana chemikaliami.


Styl skandynawski – koncepcja idealna dla dzieci i rodziców
Wysoką dbałość o materiały troskliwi rodzice dopełnili koncepcją stylu skandynawskiego. Skandynawowie stworzyli styl nazwany od miejsca pochodzenia bazujący na jasnych i pastelowych barwach. Jest to wynikiem długich nocy ograniczających dostęp do światła naturalnego. Ciemność powoduje mniejszą produkcję witaminy D, a jej brak apatię, znużenie oraz depresję sezonową. Okres zimowy i jesienny w Polsce powoduje podobne zmiany w organizmach także dzieci, dlatego rozjaśnienie całego pomieszczenia, mebli, ma zniwelować działanie niekorzystnej aury za oknem.
Poza tym styl skandynawski jest bezpieczny dla dzieci, ponieważ zakłada aranżacje w funkcjonalne meble, które są bezpieczne dla ich zdrowia. Styl skandynawski łączy w sobie cechy prostego ustawienia, dużej przestrzeni do zabawy i bezpiecznego poruszania się nawet malutkich dzieci. Idealnie koresponduje także z metodą wychowania Montessori, która pozwala na samodzielne i bezpieczne poznawanie otoczenia przez dzieci.

 

 

Łóżko dziecięce to mini plac zabaw
Według koncepcji rodzinnej łóżeczko dziecięce to nie tylko strefa sypialna, ale również moc atrakcji dla małych pociech. Najnowsze kolekcje i produkty łączą w sobie zdrowe materiały, bujną naturalną kolorystykę, a także atrakcyjne wzornictwo, zabawę i przytulne wykonywanie obowiązków szkolnych.
Łóżko-domek z okienkiem, piłkami basenowymi i huśtawką doskonale odzwierciedla wszystkie wymienione wyżej zalety. Drewno naturalne, ekologiczne farby nadające piękną kolorystykę oraz moc atrakcji. Łóżko po spaniu można dodatkowo wypełnić plastikowymi piłkami do basenu, które zaasekurują bawiące się dziecko na zawieszonej huśtawce na wytrzymałej belce poprzecznej. Mały szkrab może w ten sposób bawić się w suchym basenie, huśtać lub zaprosić do zabawy rodzeństwo albo przyjaciół. W zależności od kolorystyki, łóżeczka dedykowane są dziewczynkom i chłopcom.
Mało? Firma obecnie wprowadzana rynek łóżko w kształcie bramki piłkarskiej z siatką. Mały zapalony piłkarz dzięki fantazyjnej formie łóżka będzie strzelał bramki na największych stadionach świata podczas snu i w trakcie zabawy za dnia. Najnowszy model łóżka bramki to idealny dowód na kreatywność i innowacyjność i nie stanowi na pewno ostatniego słowa w pomysłowej ofercie tej marki.


Na tym jednak nie koniec nowości. Marka Oliveo wprowadza na rynek pełne zestawy, czyli łóżka i ergonomiczne biurka dla dzieci, które idealnie korespondują ze sobą stylem aranżacyjnym oraz jakością. Poza zdrowym snem w łóżku, mała pociecha z przyjemnością odrobi lekcje czy zasiądzie przy komputerze przy barwnym biurku umilającym obowiązki szkolne. Całość dopełniają materace prozdrowotne, usługi projektowania, aranżacji wnętrz czy nietuzinkowe akcesoria uzupełniające styl łóżeczka i pokoju dla dziecka.


Oliveo – Dziecięca fabryka snów
Ze względu na wymienione walory, przymioty marka Oliveo na przestrzeni kilku lat stała się przedsiębiorstwem, którego produkty goszczą w domach całej Europy. Zaufali jej nie tylko Polacy, ale również wymagający Niemcy, wybredni Francuzi, pochmurni Anglicy czy chłodni Skandynawowie. Łóżeczka dziecięce i meble marki Oliveo tak przypadły do gustu małym pociechom i ich rodzicom, że firma została nazwana „Dziecięca fabryką snów”.
Głęboka troska rodzicielska spowodowała, że Joanna i Marcin Jóźwiakowie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i wręczyć swojej córeczce Olivii produkty na naprawdę wysokim poziomie. Narodziny marki Oliveo były spowodowane troską o najwyższą jakość mebli i emocji, które dostarczały ich własnej córce. Owe dary przekuli w „Dziecięcą fabrykę snów”, która dzieli się dzisiaj z Państwem owocami tej troski.

 


Dane teleadresowe
MPJ Holding sp. z o.o.
ul. Działkowa 8
42-230 Koniecpol
tel. 664-431-667
www.oliveo.pl


***


Treść promocyjna