Wnętrza

Prezentacje

Gdy tworzenie staje się misją… Aranżacje wypełnione pasją

Tekst JULIA WARYŃSKA • Zdjęcia MART IMMOBILIEN DESIGN, WWW.MART-ID.PL • Stylizacja MARTA SADOWSKA

2019-09-10
Gdy tworzenie staje się misją… Aranżacje wypełnione pasją

Stworzenie wnętrza idealnego to nie lada wyzwanie – przecież każdy człowiek to inna historia, pełna pasji i emocji, które skryte w sercu, pożądane są również w aranżacji. Choć laicy niekiedy twierdzą, że urządzanie przestrzeni to proces ustawiania kolejnych mebli, zgrywania barw, nie brakuje entuzjastów designu, dla których przygotowanie do użytku każdego kolejnego pomieszczenia staje się niezwykle istotną misją.

 

I właśnie dzięki takiemu postrzeganiu tworzone są miejsca niezwykłe, pełne uroku, ale też intymności, stanowiące prawdziwie spokojny azyl w dobie wszechobecnego pędu. Pojmowanie materii wszystkimi zmysłami to doskonały przepis na harmonię, ład i odnalezienie samego siebie, a zarazem silnie zaznaczający swoją obecność trend.

 

 

NOWY, PIĘKNY ROZDZIAŁ

Pisanie wyjątkowych scenariuszy nie jest wyłącznie domeną artystów, często tym najlepszym kreatorem staje się życie, co pokazuje historia Marty – pasjonatki aranżacji wnętrz z Wrocławia. Chcąc wrócić na rynek pracy po urlopie wychowawczym, starała się rozpocząć pracę w znanym biurze, ale jedna z rozmów kwalifikacyjnych, początkowo zdająca się przebiegać niepomyślnie, okazała się ogromnym sukcesem odmieniającym całkowicie jej życie. Co się wtedy właściwie wydarzyło? Otóż chęć kontynuowania rodzinnych tradycji współpracy z firmami z kapitałem niemieckim nie zwiodła czujnego psychologa obecnego w trakcie rekrutacji, który nie podważając kwalifikacji swojej rozmówczyni, zasugerował, że marnowanie potencjału nie jest dobrym pomysłem, a jej kreatywność, twórczość i podejście do życia wręcz krzyczą, że idealną profesją jest wyłącznie aranżowanie wnętrz.

 

 

Chwila zastanowienia pokierowała myśli Marty do czasów dzieciństwa, wypełnionych zapachem górskiej przyrody, która zachęcała do wyrażania siebie za pomocą nieskrępowanej twórczości. Wraz z rozpamiętywaniem kolejnych zdarzeń nadeszła myśl, że w końcu nie jest to zły pomysł – przecież doradzanie klientom czy pomoc mężowi w tworzeniu wyjątkowych mebli to nie obowiązek, ale ciekawa misja, a nadanie pasjom oraz tęsknotom za przyrodą biznesowego wymiaru może być sposobem na niewątpliwy sukces. W taki sposób mama dwójki dzieci, pracująca przez wiele lat w biurze odnalazła własne „ja” na nowo, dzięki czemu powstało wiele niezwykłych mebli i przestrzeni przyjaznych użytkownikom. Ich autorka z chęcią nadaje materiom nowe kształty, a wykonane z drewna, otulone luksusowymi tkaninami tworzą niepowtarzalne egzemplarze, przemyślane, pełne ducha i charakteru. Świadoma decyzja zaowocowała niemniej dodaniem do projektów wyjątkowych „składników” – wrażliwości, empatii oraz nieograniczonej kreatywności.

 

 

HISTORIE PŁYNĄCE Z SERCA

Myśl okazała się trafna, ponieważ silna potrzeba harmonii, powracania do wypełnionych zapachem natury lat dzieciństwa oraz zrozumienie idei projektowania przełożyły się na wyjątkowe, nietuzinkowe podejście do klienta. Każda z rozpoczętych prac zaczyna się od rozmowy, zajrzenia w głąb duszy oraz odczytania, czego tak naprawdę przyszły użytkownik oczekuje od wnętrza. A potem kolejne pokoje wypełniają się pięknymi historiami, oprawionymi drewnem, ceramiką, metalem lub subtelnymi tkaninami. To właśnie te materie pozwalają wyrazić emocje i stany, co doskonale rozumie Marta, nadając im wyjątkowe kształty. Już od początku tworzenia zagłębia się ona w faktury, słojowania oraz desenie, czując ich niepowtarzalność. Dzięki temu tworzone są dzieła sztuki unikalne, pełne ducha.

 

 

 

Współpraca oparta na zaufaniu, dialogu oraz wzajemnym zrozumieniu owocuje oryginalnymi konceptami, jakie pozwalają cieszyć się codziennym życiem przez wiele lat. Chociaż różnią się one finalną prezencją, która jest całkowicie spersonalizowana, blisko im do natury. Dlatego też w przygotowanych aranżacjach nie brakuje ciepła i harmonii. Zachwycające ładem minimalizmu, pięknem rustykalnych akcentów, łączą w sobie nowoczesność i tradycję. Najchętniej wybierane przez utalentowaną twórczynię materiały – drewno, marmur, glina, elaganckie tkaniny – pozwalają kreować coś wyjątkowego, a dzięki plastyczności, szybko przeobrażają się w małe dzieła.


WNĘTRZA WYPEŁNIONE EMOCJAMI

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest wyrażanie siebie, świadome życie i wybór, tworzenie osobistego azylu w domach, bez utartych schematów, po swojemu, według własnych pragnień czy upodobań. Dlatego rozumiejąca potrzeby użytkowników pasjonatka wnętrz kreuje coś własnego. Inspirowane odmiennymi stylistykami aranżacje, ukierunkowane są głównie na potrzeby przyszłego użytkownika oraz odzwierciedlają filozofię bliską sercu twórczyni, ale nie tylko. Styl to również ukłon w kierunku celebracji procesu tworzenia, który rozpoczyna się już od zamysłu, a prowadząc przez dobór szlachetnych materiałów oraz nadawanie im pożądanej formy, owocuje niepowtarzalnymi rozwiązaniami, tak dalekimi od designu masowego wytwórstwa, który męczy, przytłaczając utartymi schematami.

 

 

Poza kompleksową aranżacją wnętrz, tworzy również spersonalizowane meble tapicerowane. Te, które są dostępne w opcji made-to-order ubiera w miękkie aksamity, naturalne lny, gładkie lub wzorzyste materiały. Możliwość ta, dopasowana do potrzeb współczesnego użytkownika, polega na wyborze stelaża, wskazaniu pożądanej stylistyki i materiałów. W efekcie powstaje ciekawy mebel o wyjątkowym designie, fakturze i kolorze.

 

 

Dzieje się tak dlatego, że markę tworzy człowiek – pełen pasji, emocji, stanów, które przekładają się na nowe koncepty, a nie hala pełna maszyn powielających wygenerowany schemat. W odróżnieniu od fabrycznych tworów, gdzie liczy się w zasadzie ilość i zysk – tutaj ważna jest jakość, niepowtarzalność, stworzenie mebli z wyrazem. Łączenie faktur, tekstur oraz zabawa barwą i rodzajem wykończenia to przepis na piękne wnętrze.

Gdy projektowanie wystroju staje się pasją, w pomieszczeniach zaczyna gościć niepowtarzalny duch. W końcu celebrowanie każdego etapu, traktowanie go jako misji pozwala nie tylko zbudować wdzięczną kompozycję, ale też odnaleźć w niej emocje.

Zakup mieszkania to inwestycja długoterminowa, dlatego warto pozwolić sobie na luksus pięknego życia, a tworząc własny azyl napisać kolejną wyjątkową historię.

WWW.MART-ID.PL

 

 

MARTA SADOWSKA: Właścicielka MArt Immobilien Design Zajmuje się kompleksową aranżacją wnętrz, tworzy meble z drewna i spersonalizowane meble tapicerowane dla domów oraz przestrzeni biurowych, a także dla restauracji, kawiarni i hoteli butikowych. Z ogromnej pasji do kreowania stworzyła markę MArt Immobilien Design. Z wykształcenia absolwentka niemcoznawstwa, politologii i administracji, która odnalazła drugie życie w sztuce tworzenia przestrzeni przyjaznej użytkownikom.