Wnętrza

Prezentacje

Harmonijny eklektyzm

Tekst red. • Zdjęcia i projekt: Pracownia BergerDesign

2023-08-17
Harmonijny eklektyzm

Artykuł sponsorowany

 

Pracownia BergerDesign to założone przez Agnieszkę Gałgus-Braumberger autorskie biuro projektowania wnętrz, zieleni we wnętrzu oraz ogrodów przydomowych. Specjalnością studia jest także odnawianie starych mebli tapicerowanych lub innych elementów wyposażenia. Metamorfozy te powstają pod marką Ekeklekle. Tak rozległy obszar działalności pozwala tworzyć kompleksowe projekty i realizacje wnętrz w unikalnym stylu, z myślą o indywidualnych gustach oraz potrzebach mieszkańców.

 

Nowym projektem pracowni BergerDesign jest eklektyczny, a jednocześnie pełen harmonii wystrój domu dla rodziny. Wnętrze zostało urządzone w odprężających barwach: bieli, zieleni i błękitach. To ulubiona kolorystyka mieszkańców. Nie brakuje tu także roślin, subtelnych dekoracji oraz artystycznych dodatków. Wizytówką domu jest dobrze zaprojektowany wiatrołap. Obszerna szafa w strefie wejściowej na wierzchnie okrycia, lustro z szafką z szufladami na drobiazgi, właściwe oświetlenie wielopłaszczyznowe oraz siedzisko to bardzo ważny zestaw w tym pomieszczeniu. Całość okrasiła tapeta na suficie oraz sztukateria.

 

 

 

W przestronnej strefie dziennej funkcjonalność łączy się z wyjątkową estetyką. Drewno, biel, jasne drewno wprowadzają do wnętrz klimat nadmorskiego kurortu. Lekkości dodają designerskie lampy oraz smukłe sylwetki mebli. W ich wzornictwie klasyka łączy się z awangardą, a tradycja z trendami. Piękne sztukaterie, parkiet układany w jodełkę, rzeźbione nogi stołu w jadalni czy sofy zdobione ćwiekami, przełamane zostały geometrycznymi kształtami nowoczesnych dodatków.

 

 

Kuchnia jest stylowa, efektowna, a jednocześnie funkcjonalna. Pojemna zabudowa z wyspą została rozmieszczona tak, by umożliwić łatwy dostęp do wszystkich stref aneksu. Złote detale i szlachetny dekor jasnego marmuru dodają wnętrzu elegancji, a przeszklone szafki górne pozwalają eksponować zastawę.


 

Łazienka sprzyja odprężeniu. Królują tu biel, marmur oraz sztukateryjne detale. Strefę kąpielową tworzy wolnostojąca wanna w stylu retro. Pięknym i relaksującym tłem dla niej jest zielona mozaika, subtelna tapeta oraz egzotyczne rośliny.


 

Wyciszający klimat towarzyszy także wystrojowi sypialni, w której dominuje ciemna zieleń. Zdobi ona sufi t i artystyczną tapetę na ścianie za łóżkiem. Kute wezgłowie wygląda bardzo efektownie, a surowość metalu, z którego powstało, łagodzą miękkie tekstylia. Niskie szafki nocne zdobione ryflowaniem są niczym postumenty dla eksponowanych tu rzeźb i dekoracji. Designerskie meble i lampy zapewniają nastrojowe oświetlenie.