Wnętrza

Rekreacja

Jak skutecznie walczyć z zanieczyszczeniami wody?

Tekst Aquaphor

2014-10-16
Jak skutecznie walczyć z zanieczyszczeniami wody?

Czysta woda to w dzisiejszych czasach "temat-rzeka" – dosłownie i w przenośni. Sieci handlowe i sklepy internetowe oferują obecnie całą masę urządzeń do oczyszczania wody. Producenci zachwalają swoje produkty, twierdząc, że woda przefiltrowana za pomocą ich wkładu staje się czysta, zdrowa i najlepsza na świecie. Niektórzy twierdzą, że nasycają wodę magnezem sprawiając tym samym, że picie takiej wody uzupełnia naturalne w dzisiejszych czasach niedobory tego pierwiastka. Nic jednak bardziej mylnego...

 

Woda wymaga bowiem specjalnego traktowania. Nie wystarczy sam węgiel i żywica jonowymienna, żeby w 100% oczyścić wodę. Najbardziej niebezpiecznym „składnikiem” naszej wody są bowiem metale ciężkie, których obecność w organizmie człowieka powoduje szereg schorzeń, a wśród nich nawet nowotwory. Podobnie ma to miejsce z chlorem, który jako środek dezynfekcyjny stosowany jest już od ponad dwóch stuleci. Zabija on mikroorganizmy znajdujące się w wodzie, a z innymi substancjami tworzy trujące związki. Warto jednak mieć świadomość, że w czasie I wojny światowej chloru używano jako broni chemicznej!

 

To dlatego właśnie dewizą AQUAPHOR – stosunkowo nowej firmy na polskim rynku - jest dbałość o krystaliczną czystość wody, a nie tylko o jej twardość, czy miękkość. Filtry do wody produkcji AQUAPHOR, jako jeden z szerokiej gamy filtrów do wody produkcji Aquaphor zawierają jonowymienne opatentowane przez firmę włókno Aqualen, które w wyjątkowo skuteczny sposób rozprawia się z metalami ciężkimi i doskonale uzdatnia wodę, czyniąc ją zawsze czystą i zdrową.

 

Aquaphor posiada w swojej ofercie całą gamę rozmaitych filtrów: począwszy od dzbanków filtrujących, poprzez systemy podzlewozmywakowe, filtry odwróconej osmozy, filtry mechaniczne aż po profesjonalne stacje zmiękczające i odżelaziające wodę.\

 

Jednym z ciekawszych rozwiązań, możliwych do zastosowania w każdej kuchni, nie wymagającym specjalnej przestrzeni pod zlewozmywakiem, jest filtr nakranowy AQUAPHOR Modern.

 

 

Modern to wyjątkowo prosty w montażu i obsłudze filtr do wody montowany bezpośrednio do kranu. W zestawie filtra znajdują się specjalne adaptery umożliwiające jego podłączenie do większości wylewek kranowych dostępnych na rynku. Specjalny zaworek pozwala na montaż filtra na kranie kuchennym, z opcją przełączania strumienia wody:

  • z filtracją,

  • bez filtracji.

Zastosowane w filtrze Modern wkłady węglowe z włóknami Aqualen pozwalają na głębokie i skuteczne oczyszczenie wody. Modern usuwa z wody m.in.:

  • metale ciężkie,

  • chlor,

  • rdzę,

  • piasek,

  • pestycydy

oraz zmiękcza wodę zapobiegając osadzaniu się kamienia

 

Oczyszczona woda odzyska swój naturalny smak oraz będzie pozbawiona nieprzyjemnego zapachu. Zmiękczając wodę, filtr ochroni też urządzenia AGD przed osadzaniem się kamienia. Aquaphor Modern to smaczna i zdrowa woda już od od 7 gr za 1 litr. Filtr posiada znacznie wyższą wydajność niż popularne filtry dzbankowe (nawet do 1 roku użytkowania przy 1 komplecie wkładów).Więcej informacji o produkcie na www.aquaphor.pl