Wnętrza

Style

Jak stworzyć niepowtarzalną aranżację wnętrza?

Tekst RuckZuck • Zdjęcia RuckZuck www.ruckzuck.pl

2021-11-25
Jak stworzyć niepowtarzalną aranżację wnętrza?

Idealnie urządzona przestrzeń to taka, która jest dostosowana do danej osoby i jej sposobu życia. Inspiracji można szukać wszędzie – w sztuce nowoczesnej, podróżach, wnętrzach influencerów czy też wspomnieniach z domu rodzinnego. Jak odnaleźć własny styl? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Wam stworzyć wymarzony wystrój.

 

 

– Może nam się wydawać, że bez pokaźnego budżetu nie jesteśmy w stanie zaaranżować przestrzeni mieszkalnej w sposób komfortowy. Wygląd wnętrz nie zależy jednak tylko od wysokości nakładu finansowego, ale też od naszej inwencji, kreatywności i wyobraźni. Czerpmy inspiracje z otoczenia, otwórzmy się na ideę do it yourself i sięgajmy po proste rozwiązania, które przynoszą nadzwyczajne efekty. Stosując kilka sprytnych trików, powstanie wystrój, który szybko stanie się nam bliski – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

 

 

Przestrzeń, która budzi pozytywne emocje

Przytulne pomieszczenia kojarzą się z miękkimi kocami, poduszkami i siedziskami na krzesłach. Podobnie jak ciepłe barwy tworzą wygodną i przyjazną przestrzeń dla relaksu. Za rodzinny klimat odpowiada ekspozycja rodzinnych fotografii, które przypominają same dobre chwile. Możemy też przygotować galerię prac domowników lub znajomych – z pewnością to docenią. Zachęćmy również najbliższych do wspólnego wykonania dekoracji wnętrz, np. dopasowanych do aktualnej pory roku. Przestrzeń wypełniona pozytywnymi wspomnieniami sprawi, że poczujemy się w niej bezpiecznie.

 

 

Postawmy także na akcenty kolorystyczne. Zamiast malować wszystkie ściany na biało, wyróżnijmy jedną z nich przy pomocy innej tonacji. Taki zabieg doda pomieszczeniu wyrazistości i pomoże w walce z monotonią. Na podobny odcień możemy zdecydować się również w przypadku wybranych dodatków. Przestrzeń nabierze dzięki temu charakteru i niepowtarzalnego stylu. Świetnie sprawdzą się w tej roli barwy ziemi np. zieleń. Kolor będzie budzić emocje i stanie się głównym punktem aranżacji.

 

 

Dodatki stawiają kropkę nad i, jednak najważniejsze są meble, które zostają z nami na lata. Ich jakość, kolor, materiał wykonania mogą okazać się kluczowe w tworzeniu niepowtarzalnej aranżacji. Podobnie jest z podłogą, która stanowi bazę wnętrza – w tym przypadku doskonale sprawdzą się panele w głębokim, ciepłym dekorze, które podkreślą domowy i kameralny charakter przestrzeni (propozycje tego typu dostępne są np. w kolekcjach Vision 4V WR i Impression 4V WR od RuckZuck).

 

 

Każda zmiana przynosi odświeżenie

Miejmy na uwadze, że wszyscy podświadomie lubimy zmiany, a w szczególności te w przestrzeni wokół nas. Aranżacja z biegiem czasu może wydawać się mniej atrakcyjna, ale zwykle wystarczy drobne odświeżenie, by zakochać się w niej na nowo. Zmieniajmy często zdjęcia w ramkach, kwiaty w doniczkach, ozdoby na półce, kolory zasłon czy poduszek. Nawet te same elementy umieszczone w innych miejscach urozmaicą wygląd pomieszczeń i sprawią, że mieszkanie ponownie nabierze życia.

– Po czym poznać, że wystrój jest dla nas idealny? Przytulne wnętrza pachną domem. To zapach potrafi nas przenieść w czasy dzieciństwa i przekonać do aranżacji, które wcześniej nie skradły naszego serca. Gdy w mieszkaniu czy też domu roztacza się wyjątkowa woń, to zyskuje w ostatecznym odbiorze – dodaje Katarzyna Śliwińska.

 

 

 

Opracowanie: firma RuckZuck

 


***

RuckZuck to profesjonalny salon z panelami, który oferuje najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.

 

 

 

***

Materiał promocyjny