Wnętrza

Style

Jesienny wystrój we wnętrzu

Tekst RuckZuck • Zdjęcia RuckZuck

2019-10-16
Jesienny wystrój we wnętrzu

Wysokie temperatury i słoneczna aura odeszły w zapomnienie. Czas przygotować się na jesienną szarugę – i nie chodzi tu tylko o zmianę garderoby, lecz przearanżowanie przestrzeni mieszkalnej. Czasem wystarczą naprawdę drobne zmiany, by cztery kąty stały się przytulną oazą do wypoczynku w chłodne wieczory. Jak przeprowadzić małą metamorfozę wnętrz?

 

W jesienne dni z przyjemnością spędzamy czas w domowym zaciszu, chowając się pod kocem i nadrabiając zaległości serialowe z kubkiem gorącej herbaty w ręce. Choć wielu z nas tęskni wtedy za latem, pamiętajmy, że jesień również ma swoje uroki, które warto odzwierciedlić we wnętrzu. Ciepłe barwy, jesienne ozdoby i miękkie dodatki sprawią, że nasze gniazdko zyska wyjątkowy klimat – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

 

fot. RuckZuck, Panele podłogowe Authentic10 Narrow, Dąb Naturalny

 

Jesienna paleta barw

Jesień kojarzy się z szarością, deszczem i pochmurną aurą. Żadna inna pora roku nie dostarcza jednak tak przepięknych tonacji kolorystycznych – miedź, brąz, ochra, żółć czy czerwień przeplatają się na drzewach, tworząc wspaniały pejzaż i udowadniając, że polska jesień jest naprawdę złota. Przenieśmy te odcienie również do swoich wnętrz, dowolnie je ze sobą łącząc i kreując wystrój o ciepłym wyglądzie. Kolory te mogą pokrywać zarówno ściany, jak i dodatki. Jeśli do tej pory w naszym mieszkaniu panowała skandynawska zachowawczość to najlepszy moment, by postawić na odrobinę szaleństwa.

 

fot. Ruck Zuck, Panele podłogowe Authentic 8 Realistic, Dąb Alzacki

 

 fot. RuckZuck, Drzwi SENTIS Diego Model 2

 

Dekoracje prosto z lasu

Wnętrza koniecznie przystrójmy własnoręcznie wykonanymi dekoracjami. Wybierzmy się na spacer do lasu i zbierzmy jesienne dary ziemi, które idealnie sprawdzą się jako materiał zdobniczy. Następnie usiądźmy wspólnie i zaufajmy naszej kreatywności – tworzenie dekoracji będzie świetną zabawą dla całej rodziny. Z drobnych patyków, jarzębiny i ususzonych liści możemy zrobić bukiet, który zachowa swój piękny wygląd zdecydowanie dłużej niż tradycyjna wiązanka. Wieszając z kolei żołędzie i kasztany na niewielkiej gałęzi powstanie nieszablonowa ozdoba okienna. Zaopatrzmy się również w dynię, wydrążmy jej środek, wytnijmy w niej np. kształt serca i umieśćmy w środku świecę – magiczny nastrój gwarantowany.

 

fot. RuckZuck, Panele podłogowe Visiogrande Emperador Weiss

 

Ciepła atmosfera

Nie zapomnijmy też o miękkich tkaninach, którymi będziemy otulać się podczas chłodnych dni. Wyjmijmy z szafy koce i poduszki, a na podłodze połóżmy puszysty dywan. Niech w miejsce zwiewnych zasłonek pojawią się grubsze materiały. Wystrój świetnie uzupełnią dodatki nadające przestrzeni wizualnego ciepła – girlandy świetlne cotton balls, lampiony czy kominki zapachowe, z których wydobędzie się sosnowa lub cynamonowa woń.

 

fot. RuckZuck, Drzwi SENTIS Sensa Model 4

 

RuckZuck to profesjonalny salon z panelami, który oferuje najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.

 

***

Tekst promocyjny