Wnętrza

Prezentacje

Komfortowo, naturalnie...

Tekst Marta Sobieszek S-line Studio

2013-05-17
Komfortowo, naturalnie...
Szukając wiodących określeń, nazwałabym ten dom: komfortowym, naturalnym, ale również bardzo eleganckim. Położony z dala od cywilizacji, tylko kilka minut drogi od miasta, otoczony naturalną zielenią, błękitem wody i pięknie zaaranżowanym ogrodem. Jest oazą spokoju dla jego właścicieli. Komfortowy, o czym stanowi m.in. jego 250 m2 powierzchni użytkowej, osobno garaż na trzy auta i powierzchnia gospodarcza. Bardzo wygodny jest również podział przestrzeni – dół to przestronny salon z jadalnią połączony z holem, częściowo otwarta kuchnia, toaleta i sypialnie rodziców z ich osobną łazienką i garderobą. Góra to przestrzeń dzieci; wspólny pokój – hol zabaw, ich sypialnie i pokój. Obszerną przestrzeń salonu podkreśla podłoga – wielkogabarytowa płytka gresowa o wymiarze 45x90 w tak zwanej wersji lapato, czyli w pół polerze. Ten typ płytki łączy w sobie praktykę i elegancję. W użytkowaniu sprowadza się również jej jasny odcień bieli, przez który przebłyskuje srebro, ponieważ struktura płytki to masa z posypanymi drobinkami metalu. Nowoczesna i delikatna listwa podłogowa i to, co stanowi o naturalnym charakterze domu to drewno – orzechowy kolor okien i stolarki drzwiowej, w tym kolorze również meble kuchenne oraz dodatki, a przede wszystkim imponujące schody dywanowe wykonane z thermo jesionu (jesionu poddawanego specjalnej obróbce termicznej, dzięki której zyskuje on egzotyczne wybarwienie), woskowane i olejowane. Mają matową powierzchnię, co właśnie jest bardzo naturalne i praktyczne.W to praktyczne, komfortowe i naturalne wnętrze wkracza elegancja… Wkracza  kolorem czarnym i wysrebrzeniami. To czerń podkreśla, podbija, powoduje dominujący kontrast.
W kuchni czarny granitowy blat Nero Assoluto, czarny szklany okap i kafle ze srebrnym dekorem, powielone w toalecie po to, by podkreślić spójność we wnętrzu.
W salonie czarna sofa, czarno-srebrna tapeta, obudowa kominka i meble telewizyjne również w czarnym kolorze, czarna szafa z lacobelu w przedsionku, wysokie czarne donice.Srebro to podstawowy kolor dekoracji okiennych, oświetlenia i dodatków.
W oświetleniu salonu zachowany został (na specjalne życzenie właścicieli) podział na oświetlenie podstawowe – górne oraz dekoracyjne – to bardziej dyskretne, ukryte w podwieszeniach objawia się w postaci smugi świetlnej zasilanej taśmą ledową.
Sypialnia  wraz z łazienką  na dole mają zdecydowanie cieplejszy i bardziej kobiecy charakter. To przytulne, a zarazem eleganckie pomieszczenie, ale i bardzo komfortowe. Z sypialni przechodzimy przesuwanymi lustrzanymi drzwiami do garderoby. Łazienkę zdominowały duże gabaryty, imponująca nowoczesna wanna i wygodna, niemalże 2-metrowa kabina prysznicowa oraz czerwień, która mimo że w niewielkiej ilości, bo tylko jako dekor w tapecie i w postaci wąskiej szklanej listwy, to mocno podkreśla styl pomieszczenia.Otwarty hol u góry to nie tylko część zabawowa dla dzieci, ale i dla dorosłych - piłkarzyki, Xbox, Playstation… W domu mieszka nowoczesna rodzina, więc i wspólne zabawy są nowoczesne. Tu do szarości dołączony został soczysty pomarańcz i subtelne podświetlenie.
Pokoje dziecinne według oczekiwań ich małych właścicieli i czarno-biała łazienka, charakter kafli znowu zaczerpnięty z natury, trochę z wybarwienia i prążkowania zebry, natomiast struktura przypominająca skórę. Zestaw ten został wybrany, aby wprowadzić kompromis między kilkuletnią dziewczynką i jej o 5 lat starszym bratem, ale również sprostować oczekiwaniem ich rodziców oraz pojęciu estetyki projektantki. 
Zadanie zostało odpowiednio wykonane, a przy całej realizacji osiągnęliśmy nie tylko kompromis, ale i konsensus. Wszystkie strony są w pełni usatysfakcjonowane i cieszą się pięknym, wygodnym wnętrzem, a radość wzmaga wspomnienie bardzo miłej, przyjemnej i harmonijnej współpracy.