Wnętrza

Style

Kreatywny wystrój dla wyjątkowych charakterów

Tekst RuckZuck • Zdjęcia RuckZuck

2019-02-27
Kreatywny wystrój dla wyjątkowych charakterów

Niepoprawny romantyk, artystyczna dusza, miłośnik przyrody, a może mól książkowy? Każdy z nas ma inną osobowość, którą warto zaakcentować we własnych czterech kątach. Aranżacja oparta na wyjątkowych dekoracjach doskonale odzwierciedli naturę domowników.

 

Podczas urządzania mieszkania kierujemy się własnymi upodobaniami – chcemy, by po przekroczeniu progu domu od razu można było poznać, kto w nim mieszka. Zależy nam na stworzeniu przyjemnego wystroju, który idealnie wpisze się w nasz gust i sprawi, że będziemy czuć się dobrze. Po jakie rozwiązania powinniśmy sięgnąć?

 

 

Osobliwy klimat wnętrz najlepiej wyrazić za pomocą dodatków. Entuzjaści przyrody mogą sięgnąć po las w słoiku, dekoracje ścienne z gałęzi czy stolik kawowy z plastra pnia drzewa. Dla fanów stylu glamour idealne będą natomiast lustra w srebrnych ramach, kryształowe lampy i połyskujące misy. Romantykom spodobają się lampiony oraz świecie (które najlepiej zaprezentują się w sypialni oraz łazience).

 

 

Bardzo ciekawą ozdobą dla podróżników będzie mapa ścienna w formie zdrapki – po wizycie w nowym kraju, zdrapuje się jego granice na mapie, co dostarcza domownikom dodatkowej frajdy. Osoby o artystycznej duszy mogą postawić na dywan ze wzorem paisley i makramowe dekoracje. Z kolei wnętrza zwolenników stylu industrialnego warto uzupełnić o betonowe donice oraz niski stolik ze szkła i metalu. Miłośnicy książek powinni się natomiast zaopatrzyć w duży regał, np. w kształcie drzewa lub spirali.

 

 

Również pozostałe elementy wyposażenia powinny wpisywać się w wybrany styl. Pamiętajmy o tym przy doborze materiałów i kolorystyki wystroju. Najlepiej zdecydować się na stonowane tło, które pozwoli pięknie wyróżnić niecodzienne ozdoby. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom stworzymy spójny wystrój, który świetnie podkreśli charakter domowników.

 

 

Niezależnie od tego, jakim typem osobowości jesteśmy i w jakim stylu chcemy urządzić cztery kąty, podczas wykańczania podłogi możemy wybrać panele w naturalnych, drewnianych dekorach. Są bardzo uniwersalne, dzięki czemu pięknie komponują się z każdą aranżacją. W razie chęci metamorfozy wystroju, podłoga nie będzie wymagać wymiany. Wiele interesujących propozycji paneli oferuje firma RuckZuck – na uwagę zasługują m.in. kolekcje Villa 4V oraz Freedom 4V.