Wnętrza

Kuchnia i jadalnia

Kuchenne duety. Aranżacje strefy zlewozmywakowej

Tekst Magda Pawluk • Zdjęcia SHAWS OF DRAWEN / @int.designers

2021-02-17
Kuchenne duety. Aranżacje strefy zlewozmywakowej

Zlew i bateria to kuchenny duet, ważny nie tylko ze względów praktycznych, lecz także estetycznych. Odpowiednio dopasowane do aranżacji, mogą być jej ozdobą, a nawet nadawać ekskluzywny charakter wnętrzu. Taki efekt wprowadzają do aneksów kuchennych zlewy i baterie w stylu retro. Jak można je wprowadzić do aranżacji? Zobaczmy na przykładzie kilku inspiracji z ręcznie wykonywanymi produktami marki SHAWS OF DRAWEN.

 

 

Sielski urok

Dopełnieniem tej aranżacji pełnej drewnianych akcentów w jasnym kolorze, są dwukomorowy zlew oraz bateria z wysoką wylewką i dwoma kurkami. Oba elementy nawiązują wzornictwem do stylu vintage. Białe, porcelanowe dźwignie przy baterii komponują się z misą zlewozmywakową. Zaokrąglone naroża oraz wyeksponowany front zlewu oraz otwory przelewowe w złotym kolorze wnoszą akcent retro. Kolor porcelany pięknie harmonizuje z wybarwieniem frontów szafek: pastelowym różem i beżami.

 

FOTO: @int.designers / www.shawsofdarwen.com.pl

 

Szczypta Prowansji

W tej stylizacji zlewozmywak jest pierwszoplanowym bohaterem. Dekoracyjny, karbowany front przykuwa wzrok i pięknie komponuje się z chromowaną baterią w klasycznym stylu. Biel misy i metaliczne wykończenie baterii wyróżniają się na tle oliwkowej zabudowy meblowej i okiennej ramy w tym samym odcieniu. Z jasnej, dobrze doświetlonej strefy zlewozmywakowej z widokiem na ogród przyjemnie się korzysta. Można tu też z powodzeniem uprawiać zioła.

 

FOTO: @int.designers / www.shawsofdarwen.com.pl

 

Klasyczna elegancja

Jak pogodzić obecność wielu stref w jednym pomieszczeniu, a przy tym zachować elegancję i ład charakterystyczne dla stylu klasycznego? W tej aranżacji elementem łączącym aneks wypoczynkowy z kuchennym stały się aż dwie wyspy. Jedna z nich mieści strefę zlewozmywakową. Do białej, klasycznej zabudowy z frezowaniami i gzymsami doskonale wpasował się zlew z zaokrąglonym frontem, a także bateria z prostopadle umiejscowioną wylewką.

 

FOTO: @int.designers / www.shawsofdarwen.com.pl

 

FOTO: @int.designers / www.shawsofdarwen.com.pl

 

 

 

 

***

Tekst promocyjny