Wnętrza

Polecane

Kwarcyt patagoński i subtelne perły - idealny duet

Tekst Tubądzin • Zdjęcia Tubądzin www.tubadzin.pl

2023-07-21
Kwarcyt patagoński i subtelne perły - idealny duet

[Materiał reklamowy]

 

Subtelność pereł i wyrazistość kwarcytu patagońskiego. Odkryj nowe kolekcje Grupy Tubądzin, które wprowadzą do wnętrz najpiękniejsze wzory z natury. Stwórz aranżacje pełne elegancji oraz wyrafinowania.Patagonia w Ameryce Południowej rozpościera się na terenach Argentyny i Chile. Zajmuje powierzchnię ponad miliona kilometrów kwadratowych. To kraina bezkresnych przestrzeni, wysokich gór i wiatru, który swoją siłą zadziwia. Ziemia skrywa tu swoje skarby.
Jednym z nich jest odmiana kwarcytu – wyjątkowo trwałego, twardego kamienia. Ten z Patagonii charakteryzuje się głęboką zieloną barwą, urozmaiconą beżowymi wybarwieniami. Powstał z piaskowców, ale ogromne ciśnienie i wysoka temperatura sprawiły, że stopił się w monolit. Jeśli uważnie przyjrzymy się jego strukturze, zauważymy intrygujące, błyszczące drobinki.
Kolekcja Impress to przeskalowany kwarcyt patagoński. Niezwykły minerał zachwyca wzorem i dekoracyjnością. Stwórz imponujący akcent we wnętrzach, podkreślając oryginalność aranżacji. Intensywność kwarcytu doskonale równoważy subtelność pereł.

 

 


Perły, znane również jako "morskie diamenty", są bez wątpienia jednymi z najbardziej wyjątkowych wytworów Ziemi. Wśród nich wyróżnia się, wytwarzana małże słonowodne, odmiana Akoya, uznawana za jedną z najpiękniejszych i najrzadszych na świecie. Można ją znaleźć u wybrzeży Japonii. Naturalna perła, choć od wieków była traktowana jako kamień szlachetny, ukrywa w sobie niezwykłą aksamitność. Jej powierzchnia jest podatna na upływ czasu i stopniowo nabiera delikatnych linii oraz różnorodnych odcieni. Zaczyna wtedy przypominać swoim wyglądem onyks, który słynie z subtelnego użylenia i połysku.To właśnie perły stały się inspiracją autorów kolekcji Onix Pearl. Ta niezwykła linia płyt zachwyca zjawiskową powierzchnią, która oddaje urok i piękno diamentów głębi. Naturalne barwy Akoya obejmują szeroką gamę odcieni, począwszy od delikatnej bieli, przechodzącej przez ciepłą kremową barwę, aż do złocistej i subtelnej srebrzysto-szarej tonacji. W kolekcji dominują więc odcienie beżu, brązu i złota, które harmonijnie się ze sobą łączą i nadają płytom wyjątkową głębię i elegancję. Onix Pearl została ozdobiona subtelnymi żyłkami, tworząc delikatne i unikalne wzory, a ich perłowa powierzchnia emanuje subtelnością i delikatnością.

 Dzięki kolekcji Onix Pearl możesz wprowadzić do swojego wnętrza niepowtarzalną atmosferę i wdzięk. Płytki te staną się prawdziwą ozdobą Twojej przestrzeni. Dzięki perłowej bieli i delikatnym beżowym odcieniu, Onix Pearl wprowadzą do aranżacji szlachetność i klasę. Natomiast wykorzystanie płyt Impress inspirowanych kwarcytem patagońskim doda przestrzeni wyrazistego charakteru. Głębia tego minerału przyciągnie uwagę i tworzy wyrazisty kontrast, dodając pomieszczeniom wyjątkowej elegancji.Wprowadź kolekcje Impress i Onix Pearl do swojego wnętrza i ciesz się niezapomnianymi aranżacjami. Pozwól, by Twoja przestrzeń zabłysła pięknem i nadaj swoim pomieszczeniom element wyjątkowości, również w nowym, wielkim formacie 120 x 275 cm.

 Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 275 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin.


Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

 


Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+ czy nowoczesną suszarnię rozpyłową ATM 36, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.