Wnętrza

Polecane

Mały, ale wariat. Kompaktowy fotel masujący

Tekst REST LORDS • Zdjęcia REST LORDS

2019-06-03
Mały, ale wariat. Kompaktowy fotel masujący

Prywatna, nowoczesna strefa relaksu… Powrót po ciężkim dniu do domu i masaż na wyciągnięcie ręki... Przeniesienie do przyjemnego świata relaksu w fotelu masującym wydawało się do tej pory nieosiągalnym marzeniem, w realizacji którego przeszkadzała myśl: „gdzie ja go postawię?”. Jednak teraz głęboko odprężający system można już zamknąć w kompaktowych kształtach mieszczących się w każdym pomieszczeniu.

 

Fotele masujące po raz pierwszy pojawiły się w produkcji ponad 50 lat temu w Japonii. To tam, dużo, dużo wcześniej, odkryto dobroczynne działanie masażu i tam narodziła się jego tradycja. Pierwsze, proste modele szybko zyskały zwolenników, co zaowocowało tym, że dzisiaj trudno znaleźć w Japonii dom bez fotela masującego. Azjaci, przykładając ogromną wagę do zdrowego trybu życia, regularnie z niego korzystają. W Polsce zainteresowanie fotelami masującymi stale się zwiększa. W efekcie coraz częściej pojawiają się w mieszkaniach prywatnych.

 

 

CZY SIĘ ZMIEŚCI?

To jedno z szeregu pytań, jakie zadawane są przed zakupem fotela masującego. Zazwyczaj fotele te kojarzą się, zresztą w większości przypadków zgodnie z prawdą, z pokaźniejszymi rozmiarami niż tradycyjne meble do siedzenia. Stanowią w końcu obudowę do całego zaawansowanego systemu masażu, poduszek powietrznych, posiadają masażery na nogi i co najważniejsze – potrzebują miejsca, by się rozłożyć. Jednak rynek cały czas się powiększa i już teraz nie jest problemem znalezienie modeli, które doskonale odnajdą się w każdym pomieszczeniu.

 

 

KOMPAKTOWE FOTELE MASUJĄCE

Fotele masujące w kompaktowych, niewielkich rozmiarach to idealny wybór dla osób, które nie dysponują dużą przestrzenią, a marzą o profesjonalnym masażu na każde zawołanie. Mieszkanie w bloku, kawalerka, mały metraż nie muszą już być ograniczeniem. Taki model można wstawić do niedużego salonu (jednak tutaj istnieje ryzyko, że będzie oblegany przez gości) lub do sypialni, gdzie będziesz mieć go tylko dla siebie. A w przypadku zmiany zdania odnośnie lokalizacji fotela, z łatwością go przeniesiemy, bo kolejną zaletą kompaktowych kształtów jest lekkość konstrukcji. Dla wielu jednak wybór mniejszego fotela może kojarzyć się z koniecznością rezygnacji z większości najbardziej odprężających funkcji. Tymczasem oszczędność miejsca nie musi – i w większości przypadków nie wiąże się – z brakiem zaawansowanych technologii. Bo choć to fotele niewielkich rozmiarów, zaskakują swoimi możliwościami. Masaż wykonują za pomocą ramion, które imitują ruch dłoni profesjonalnego fizjoterapeuty. Ponadto w tych najmniejszych znaleźć można funkcje zaczerpnięte wprost z najdroższych modeli. Oczywiście nie we wszystkich – szczególnie w kategorii ekonomicznych produktów trzeba uważać na imitacje, które po prostu fotelami masującymi nie są.

 

 

FUNKCJE Z NAJDROŻSZYCH MODELI

Jednym z modeli, który w tak kompaktowej oprawie oferuje zaawansowane funkcje, jest Massaggio Bello 2. To pierwszy fotel masujący na rynku w takich rozmiarach i w tak przystępnej cenie, który proponuje technologie do tej pory spotykane jedynie w najbardziej innowacyjnych produktach. Wrażenie z pewnością robi możliwość masażu w wyjątkowo komfortowej pozycji Zero Gravity, w której mebel rozkłada się podobnie do fotela bujanego. Dzięki temu doznania są jeszcze intensywniejsze, a stawy odciążone. Kolejną kompaktową propozycją jest Massaggio Ricco, który na rynku wyróżnia się dwoma zestawami ramion masujących. Jeden odpowiada za stymulację szyi, drugi – pleców. Świetnie sprawdza się w przypadku osób o siedzącym trybie życia, który obciąża mięśnie pleców i powoduje napięcia w ich górnej części. Najmniejszy fotel masujący, czyli Massaggio Piccolo, też ma się czym pochwalić. Podobnie jak dwa poprzednie modele, ten również posiada funkcję SL-shape, dzięki której masaż prowadzony jest na odcinku od szyi aż do pośladków i ud. Niezwykle przyjemna, ale i niesamowicie przydatna funkcja umożliwia zadbanie o strefy ciała, które podczas masażu zazwyczaj bywają pomijane. Oczywiście nie są to jedyne, choć z pewnością najważniejsze możliwości tych najmniejszych modeli. Doznania zwiększają także poduszki powietrzne, muzyka z odtwarzacza Bluetooth czy – w przypadku fotela Ricco – ogrzewanie szyi.

 

 

DOMOWA STREFA RELAKSU

Kompaktowy fotel masujący idealnie wpasuje się w miejsce, które dla niego wybierzesz. Stwórz w swoim domu strefę relaksu. Po powrocie do domu zanurz się w wymarzonym modelu i pozwól działać ramionom masującym. Poczuj przyjemne odprężenie oraz ulgę. Tak może być codziennie, o każdej porze, na wyciągnięcie ręki. Więcej informacji o fotelach masujących znajdziesz na: restlords.com

 

***

Treść sponsorowana