Wnętrza

Polecane

Na jakie rośliny postawić w obecnym sezonie?

Tekst / Film: DESIGN BOOK • Zdjęcia Shutterstock

2021-05-25
Na jakie rośliny postawić w obecnym sezonie?

Natura uszczęśliwia. Kontakt z nią może być ukojeniem i doskonałą terapią dla ducha. W obecnej sytuacji jeszcze chętniej otaczamy się roślinnością. Zielone dekoracje wspierają nasze emocje, a jednocześnie upiększają wnętrza, w których nastał czas roślin. Jakie gatunki i motywy wiodą wśród nich prym w tym sezonie? Tego dowiecie się z nowego filmu kanału Design Book.

 

Obecność roślin w pomieszczeniach bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie ich użytkowników. Zieleń uspokaja, inspiruje i tworzy przyjemną atmosferę. Kwiaty doniczkowe, którymi się otaczamy, produkują tlen, absorbują dwutlenek węgla, zatrzymują pyły, oczyszczając i nawilżając powietrze. Dzięki nim możemy cieszyć się zdrowszym mikroklimatem w domach i mieszkaniach, a przy okazji wprowadzać do nich naturalnie piękne dodatki. Które są obecnie najmodniejsze? Zapraszamy do oglądania filmu, a wszystkiego się dowiecie!

 

 

 

Nasze inspiracje:

 

Monstera króluje we wnętrzach już od kilku sezonów. W tym roku dołącza do niej równie dekoracyjna maranta.

 

Rośliny wprowadzają do wnętrz kojący, przyjemny klimat. Nie może ich zabraknąć w domowej strefie relaksu.

 

W tym sezonie na uwagę zasługują kaktusy, szczególnie opuncje i epiphyllum o zygzakowatym kształcie oraz trudno dostępne gatunki kolekcjonerskie.


Jedna z najmodniejszych roślin sezonu, aglaonema zachwyca wybarwieniem liści i ich ciekawym pokrojem.