Wnętrza

Style

Neo art déco. Dawna elegancja w nowoczesnych wnętrzach /WIDEO/

Tekst Magda Pawluk/ Film: DESIGN BOOK

2021-08-18
Neo art déco. Dawna elegancja w nowoczesnych wnętrzach /WIDEO/

Styl neo art déco zaprasza do inspirującej podróży w czasie. Łączy nowoczesność z historią wzornictwa. Odwołuje się do prestiżowej i postępowej epoki czasów międzywojennych, gdy na salonach królował jazz, frywolne stroje oraz fryzury kobiece, wystawne rauty, a we wnętrzach zapanowała moda na rozmach, jakość i wyrafinowane wyposażenie. Elegancję tamtych lat możemy dziś odkrywać na nowo, bo neo art déco to trend roku 2021. Więcej o stylu w filmie kanału Design Book.

 

 

 

 

 

 

 

Nasze Inspiracje:

 

We wnętrzach w stylu neo art déco nie może zabraknąć charakterystycznych połyskujących, złotych, srebrnych albo mosiężnych akcentów kolorystycznych. W tych barwach kreowane są głównie dodatki inspirowane kultowym nurtem: lampy, wazy i naczynia, ozdobne figurki, lustra, ścienne ornamenty czy meble pomocnicze.

 

 

 

Dzisiejsza odsłona stylu lat 20., 30. i 40. minionego stulecia jest subtelniejsza i uproszczona. W gamie barw dominują gwarantujące przytulność delikatne pastelowe kolory, na czele z beżem oraz pudrowym różem. Pojawiają się też głębokie, ciemne tony, takie jak szmaragd, granat i bordo, a także czerń – głównie w wersji matowej.

 

 

 

Tapicerowane meble, szczególnie smukłe kanapy, krzesła do jadalni i wezgłowia łóżek, zdobione są nowoczesnym, pionowym pikowaniem.

 

 

 

Królem trendu neo art déco jest aksamit, pojawiający się w wersji welurowej, a równie charakterystyczne, prawdziwe skóry i futra zastępują ich sztuczne wersje.

 

 

 

Wystroje w stylu neo art déco tworzą fornirowane meble o awangardowym wyglądzie, nowocześnie wyglądające fotele inspirowane siedziskami typu muszla, zaokrąglone sofy, leżanki i szezlongi o uproszczonych kształtach czy bardzo subtelnie prezentujące się złote stoliki z marmurowymi albo szklanymi blatami.