Wnętrza

Prezentacje

Nowoczesny dom z charakterem

Tekst Marta Sobieszek S-Line Studio • Zdjęcia S-Line Studio

2012-10-29
Nowoczesny dom z charakterem
Dom został zaprojektowany według ścisłych wytycznych przyszłych użytkowników. Jego kształt to kompromis między wytycznymi planu zagospodarowania przestrzennego, a dążeniem projektanta do stworzenia prostego i oryginalnego domu, będącego wizytówką jego mieszkańców.
Budynek reprezentuje minimalizm polegający na przenikaniu dwóch modernistycznych brył przeciwstawnych pod względem koloru i formy. Pokrycie dachu oraz ścian bocznych grafitową płytką cementową tworzy zwartą oraz obłą formę. Druga bryła mająca kształt sześcienny jest pokryta jasno-grafitowym tynkiem.Bryły te zaznaczają swoje kształty również w układzie funkcjonalno-przestrzennym wewnątrz domu. Dwustanowiskowy garaż sąsiaduje z podłużną łazienką, zakończoną sauną. Za nią znajduje się oryginalna sypialnia w której na środku stoi owalna wanna, a na ścianie wiszą dwie umywalki. Pikanterii dodaje fakt, iż wanna stoi zaraz obok dużego przeszklenia wychodzącego na ogród.
Salon, kuchnia i jadalnia to jedna otwarta przestrzeń, zyskująca na swym wyrazie przez wysoki sufit sięgający prawie 4m oraz przeszklenie szerokie na 5m otwierające jasne wnętrze na taras oraz pełen zieleni ogród. Są jeszcze dwa pokoje dla dzieci wyposażone w duże pionowe okna.
Wnętrze, to minimalistyczna aranżacja, która w pełni oddaje nowoczesny, przestrzenny charakter domu. Stonowane barwy w odcieniach szarości, jasne drewno, stal szlachetna oraz wiele minimalistycznych akcentów powoduje, że doskonale koresponduje on z całością budynku.
Ta inwestycja to nowoczesny przestronny dom z charakterem. Podstawą projektowania stała się tu nieograniczona wyobraźnia. Dlatego uzyskany efekt końcowy to niebanalne, proste, nieskomplikowane w formie, a jednocześnie bardzo efektowne wnętrze, które sprawdza się w codziennym funkcjonowaniu, które zachwyca, a także intryguje w ogólnym odbiorze estetycznym.Nie ma tu przypadkowości, czujemy dbałość o detal, to wnętrze to wynik kreatywnej pracy by z pasją stworzyć nietuzinkową przestrzeń, pasją by stworzyć przestrzeń, w której jej właściciele przebywają z prawdziwą przyjemnością.
Część dzienna to kuchnia z jadalnią otwarta na hol i salon z imponującym czarnym fortepianem, białe kafle gresowe z wysrebrzonymi refleksami, aluminiowa listwa, szklane drzwi, pełen połysk opraw oświetleniowych inspirowanych galaktyką i kosmosem oraz ogrom przestrzeni jaki zapewniają wielkie przeszklenia.
Elegancki stół i lekkie krzesła w stylu glamour, wygodna sofa w subtelnym graficie, oryginalne pufy-berety tworzą przytulny charakter.Zaskakująca jest toaleta w stylu naturalnym, klimat tworzy tu elegancka czerń, deski z thermojesionu oraz wyłaniająca się zza szklanych drzwi sauna.
Oświetlenie, zwłaszcza gabaryty opraw są efektownym dopełnieniem, za ścianką otwartej kabiny prysznicowej ukryta została część gospodarczo-użytkowa - pralka i regał, wszystko przemyślnie przysłonięte czarnymi frontami z szyby laminowanej.
Część sypialniana utrzymana jest podobnie jak salon w tonie chłodnych szarości, choć klimatu dodaje dębowa deska na podłodze, dopełnieniem są srebrne detale, funkcjonujące w całym domu, które zostały tu zachowane dla utrzymania harmonii oraz spójności.Sypialnia jest też salonem kąpielowym z wanną wolnostojącą na środku, co jest kwintesencją elegancji, dodaje ona też efektu i oryginalności jest też elementem świadomie dołożonym - ożywia i pobudza zmysły.
Słodkie i lekkie pokoje dziecięce, proste i nowoczesne z widokiem na poukładaną ogrodową przyrodę…
Funkcjonalne mebelki, wszystkie moduły nie z przypadku mają formę podwieszaną, by optycznie powiększyć przestrzeń, a też by nie sprawiać problemów z utrzymaniem czystości.
Całość jest imponująca, zadziwiająco prosta w formie, jednoznaczna oraz naturalna, bez zbędnych udziwnień i sztucznego komplikowania, a co najistotniejsze spójna z oczekiwaniami, idealnie do nich dopasowana, a także spełniająca w każdym centymetrze założenia projektantki.