Wnętrza

Polecane

Oryginalne obrazy młodych twórców

Tekst Posterlounge • Zdjęcia Posterlounge www.posterlounge.pl

2020-11-02
Oryginalne obrazy młodych twórców

Wielu z nas, planując zakup dekoracji ściennych, coraz częściej sięga po niebanalne rozwiązania i nie chce otaczać się plakatami dostępnymi w znanych meblowych sieciówkach. Dekorowanie to jeden z ostatnich i chyba najprzyjemniejszych etapów urządzania wnętrza, choć wielu z nas traktuje go po macoszemu, odkłada na bliżej nieokreśloną przyszłość lub pomija zupełnie – a to duży wnętrzarski błąd. Wyszukana i dobrze dobrana dekoracja to często przysłowiowa wisienka na torcie podczas urządzania wnętrz.


Dobrze dobrana galeria ścienna

Jednym z elementów, które dodadzą naszym wnętrzom charakteru są galerie ścienne. Dobrze dobrane obrazy lub plakaty potrafią odmienić mieszkanie nie do poznania, nadają one wnętrzu przytulności, ciepła i podkreślają jego styl.

Wybór idealnego plakatu lub obrazu nie jest łatwy. Żeby stworzyć spójną galerię ścienną musimy wziąć pod uwagę takie aspekty jak: styl w jakim dane pomieszczenie zostało urządzone, ilość dostępnego miejsca na ścianie, bo zarówno fotografia rozmiaru zdjęcia paszportowego nie będzie wyglądać dobrze na dużej, loftowej ścianie, jak i Słoneczniki Van Gogha w rozmiarze XL mogą niekoniecznie sprawdzić się jako dekoracja do 20. metrowej kawalerki.

 Jeżeli chcemy, aby nasza galeria ścienna była oryginalna, to postawmy na młodych artystów. I niekoniecznie musimy od razu inwestować w prace oryginalne, nie każdy może też sobie na to pozwolić, ale zakup reprodukcji jednego z takich dzieł będzie rozwiązaniem, które nie tylko nie zrujnuje nas finansowo, ale pozwoli na stworzenie niepowtarzalnej dekoracji. Oczywiście podczas wyboru obrazów i plakatów musimy kierować się nie tylko aktualnymi trendami, ale przede wszystkim własnym gustem i smakiem, bo to przecież nam ma się podobać wnętrze naszego mieszkania czy domu.

 Nie tylko klasyka gatunku

W sklepie internetowym www.posterlounge.pl znajdziemy setki propozycji prac młodych artystów z całego świata. Bez względu na to czy jesteśmy fanami nowoczesnych plakatów filmowych, portretów, fotografii, czy martwej natury na stronie sklepu możemy znaleźć tysiące motywów, które możemy zamówić w wybranym przez nas rozmiarze oraz na wybranym materiale. Dla zwolenników tradycyjnych form wydruku polecamy wydruk plakatu lub obrazu na płótnie, a tym, którzy chętnie eksperymentują i cenią sobie bardziej niekonwencjonalne rozwiązania polecamy obrazy na drewnie, aluminium lub szkle akrylowym.


W sklepie znajdzie się też coś dla tradycjonalistów. Jeśli dzieła młodych twórców niekoniecznie trafiają w nasz gust, to zawsze możemy wybrać coś spośród reprodukcji dzieł malarstwa światowego, a wybrany motyw nieco odświeżyć, unowocześnić i wydrukować w nietypowej dla niego formie na płycie PCV lub w formie naklejki na ścianę.

 

 


***

Artykuł sponsorowany